» Poradna » Programy

Access (nebo jiná SQL)- vytvoření přehledu o absolvování školení

Dobrý den,mám pár zaměstnanců, kteří pravidelně prochází školením BOZP, PO,...V databázi mám 2 tabulky: * zamestnanci (ID, prijmeni, jmeno) * skoleni (ID_skoleni, nazev, datum, ucastnili_se = zaškrtávací pole s více hodnotami dle tabulky zamestnanci.prijmeni). Potřebuji vypsat do nové tabulky (datového listu) seznam zaměstnanců a kdy byli naposledy na konkrétním školení. Nechodí na školení společně, ale podle svých možností, takže se do roka může pořádat třeba 5 BOZP školení s různým datem a různými zaměstnanci.Snad je to srozumitelné..Uvedu příklad:tbl_zamestnanci#ID / prijmeni / jmeno1/Novák/Petr2/Kužel/Stanislavtbl_skoleni#ID / nazev / datum / ucastnili_se1 / BOzP / 5.8.2016 / Novák2 / PO / 13.7.2017 / Kužel + Novák3 / PO / 24.6.2018 / Novák4 / BOzP / 12.8.2018 / Kuželvýsledek by měl být:tbl_posledni_skoleni:Prijmeni / BOzP / PONovák / 5.8.2016/ 24.6.2018Kužel / 12.8.2018 / 13.7.2017Děkuju mnohokrát

Odpovědi na otázku

A právě např kvůli Pivotu (stačila by ale úplně obyčejná tabulka) musím vytvořit dotaz. A zatím se mi ho nepodařilo vytvořit, tak aby udělal to co chci. Potřebuji databázi říct:vypiš mi datový list (tabulku), kde bude na každém záznamu příjmení a informace o absolvovaných kurzech a jejich posledních uskutečnění..

Zacni dekompozici tabulky skoleniMP

Dobrý den, je stále ještě aktuální tento dotaz? (abych se zbytečně nerozepisoval).