» Poradna » Programy

Access 2007 automaticka změna hodnoti v tabulce

Tabulka „STAV“v MS Access, obsahuje sloupec „DRT“ v něm se objevují hodnoty 39850. Rád bych automaticky po spuštění databáze Access změnil tyto hodnoty na 43230. V MS Excel to umím, ale kuli propojení na zdroj dat je to nepoužitelné.
Díky moc za rady M.

Odpovědi na otázku

Nejspíš použít aktualizační dotaz a spustit ho při startu databáze ... nějak z toho dotazu není pochopitelné, co se od toho chce ...

Je to opravdu tabulka, která má 168 sloupců a nyní 685 řádků (budou přibývat).
Jeden sloupec s názvem „DRT“ v některých řádcích obsahuje hodnotu 39850 (některé jsou prázdné).
Potřebuji v tomto sloupci nahradit hodnoty jinýma a to zcela automaticky po spuštění v MS Access 2007. V MS Access 2007 to otvírám z důvodu kompatibilita se zdrojem dat (změněná hodnota se přenese do zdroje dat).

to je přesně to co jsem hledal - aktualizační dotaz (asi si na Office2007 nezvyknu). Díky moc.
Teď už jenom vymyslet automatické spuštění dotazu po otevření databáze.
Je možné spustit takto dotaz přímo nebo je potřeba ho spouštět např. makrem?