» Poradna » Programy

Access - kopírování řádků

Ahoj, mám databázi v Accessu, funguje, ale při zadávání dat přes formuláře, bych chtěl využít vychytávky jako kopírování řádky. Jinými slovy - mám nějakým způsobem vyplněnou řádku, kliknu třeba první sloupec a vytvořím novou řádku s těmi samými hodnotami.Překvapuje mi, že k tomu není nějaká funkce v Accessu. Díky za nějakou radu.

Odpovědi na otázku

Access (relační databáze) není Excel (tabulkový procesor). Mají jinou filozofii vkládání dat. Tabulka v Accessu nejsou řádky a sloupce, ale záznamy (records) a pole (fields). Poloha dat není pevná jako v Excelovské tabulce, takže nemůžeš kopírovat/vkládat bloky dat jako v Excelu. V Accessu pro vytvoření nového record slouží query (tedy ne copy/paste).

Taktéž děkuji

To že je filozófia ukladania dát iná ako v Excel tabuľke neznamená že to obslužný software nemusí dokázať.

HeidiSQL pre MySQL dokáže kopírovať riadky.
DB Browser pre Sqlite dokáže kopírovať riadky.

Ale ak je MS Access podobne hlúpy ako MS SQL Server Management Studio, tak sa ani nedivím že to nedokáže.

Pro "kopírování" řádku v Accessu lze použít APPEND dotaz (query) používající příkazy INSERT INTO a SELECT. V dotazu se pomocí SELECT určí zdrojová data (řádek tabulky), která se budou kopírovat a pomocí INSERT se určí cílové umístění dat, tj. nový řádek ve stejné tabulce. (Obecně cíl může být i v jiné tabulce i v jiné databázi).Popis příkazu: https://support.microsoft.com/cs-cz/office/p%C5%99%C3%A... Příklad příkazu:https://support.microsoft.com/en-us/office/add-records-...

Díky moc. Občas člověk potřebuje nakopnout, aby přišel na jednoduché řešení .

Co ti na tom překvapuje? Zkus si nejdřív o Accessu něco nastudovat.

Super odpověď, hned je mi vše jasnější.

Studiem přece VŽDY musíš začít!

V Accessu nejsem nováček, jen jsem se prostě zacyklil na jedné blbosti. Tyhle rádoby chytré řeči, které mají v podstatě jen ukázat, že tazatel je blbec, opravdu miluju. Chce to jen umět trochu komunikovat...

"...Chce to jen umět trochu komunikovat..." Vidím, že to doopravdy umíš. Pak tedy hledej a bude ti nalezeno.