ABIT VH6-II a PIII 800MHz ???????

Přátelé, mám problém. Po osazení m/b ABIT VH6-II cpu PIII800MHzEB, FCPGA 133MHz a využití SoftMenu v BIOSu - nastavení požadovaných hodnot, nechce BIOS detekovat správně cpu. Dostanu se max. na 600MHz a to ještě musím předtím několikrát "vyčistit" CMOSku. BIOS jsem upgradoval ze stránek ABITu, teď mám verzi YL z 02/21/2001. Tato složka BIOSu se chová stále stejně - nedostanu se na 800MHz. Když nastavím tuto hodnotu, po restartu ani nenajede BIOS, je černo. Kde je chyba ???

Vašek

Odpovědi na otázku

Tak to je problém ...... Zkus reklamovat desku.Běhá ten procesor i na jinejch deskách ??

Follower

Nepoznam sice tu dosku ale skusil si sa uistit ze doska je spravne najumprovana na 133MHz procak? TYch 600MHz o ktorych pises naznacuje ze si doska mysli ze tam mas PIIIE 600MHz (FSB - 100MHz)(je to to iste ako PIIIEB 800MHz (FSB - 133MHz) len je lacnejsi ). A ked sa to snazis pretaktit (aj ked na spravnu frekvenciu) tak to niektora z kariet nemusi vydrzat na pretaktovanom FBS alebo AGP. Rovnako sa uisti ci ti to zvlada pamat. Pre istotu jej nastav co najstabilnejsie hodnoty.