A7V880 problém s direct 3D

Prosím o radu,má deska A7V880 nějaký zásadní problém, nebo spíš záludost na kterou je nutné si dát při instalaci pozor? Mám problém s jejím fungováním. Konfigurace: Athlon XP2400+ BartonBox, DDR256(400 MHz single chanel), Grafika Asus Gforce5700LE 128MB, disk 80GBSATA, primary master CDRW/DVD LG, primary slave CDROM, v PCI slotu modem Agere Inporte home, integrovaná zvukovka, 350W zdroj, win2000.Problém je s Direct 3D rozhraním, které nefunguje. Zkoušel jsem instalovat všechny nové ovladače, nejnovější verzi biosu, directx 9a b nebo c, ale rozhraní 3D nejede!!!Při čisté instalaci systému s ovladači z CD a biosem verze 1001 systém jede, ale až po resetování počítače. Při prvním spuštění vypnutého počítače Direct 3D nefunguje a počítač zatuhne. Kde je problém? deska, grafika, nebo co?Už jsem v koncích, zdá se mi jako by deska něco špatně nadetekovala... Četl jsem o této desce mnoho chvály ale i stížnosti na problémy tohoto typu, je snad vadná celá série těchto desek??? Někomu stačilo přeinstalovat ovladače a vše bylo v pohodě, ale mě to potom nejede vůbec.Zkoušel jsem nahrát nejnovější bios, zformátovat disk, nahrát čistý systém s nejnovějšímy ovladači a directx9c, ale v tomto případě rozhraní Direct3D vůbec nefunguje a přitom jinak komp běží naprosto spolehlivě a bez problému, po spuštění aplikace vyžadující direct3D zatuhne.Už si vážně nevím rady.Díky za pomoc.Jakub

Odpovědi na otázku

Ahoj jakube mam tuhle desku a jsem s ní jako s jednou z mála velcie spokojen. Po vešekrých updatech biosu apod... deska šlape a snad mi ještě za 3 měsíce nespadla. Dle mého soudu to bude asi grafika. Protože tahle deska je vážně super. Direct 3D je rozhraní pro 3D zobrazování a tak to směruj spíš ke grafice, zkus jinaou apod... Ještě ti podotknu, že mám jednu starší ATI která v některých kompech neběžela protože sem tam kdysi flashnul špatnej bios a na týhle desce tak grafika jela a deska neměla sebemenší problém ji udržet ve stabilitě. Zkus jinou grafiku, to je první co mě napadá ... Zatím ...

díky za radu,mohla by to tedy být vadná grafika (lze reklamovat) nebo prostě nevhodný typ karty, který se prostě s touto deskou neshodne?Jakub

Nevím jak je to možné, ale pomohlo změnit frekvenci pamětí z 400 na 333MHz single chanel a zatím je to naprosto stabilní