A7N8X-E a SATA disk ( RAID ovladač )

Dobrý den. Omlouvám se všem znalcům, ale můžete mi někdo poradit polopafě jak rozchodit SATA disk SEAGATE 160GB na výše uvedené desce?
W XP SP3, jumper na desce přepnut na enablet, v systému žlutý otazník u řadiče RAID, staženy všechny možné ovladače, při aktualizaci ovladače proběhne instalace ale s výsledkem chyba údajů.
Děkuji za trpělivost a rady.
Nechci vytvářet RAID pole, jenom připojit disk.

Odpovědi na otázku

Ta doska je pre SATA HDD, nemas disk SATA 2 ?

Dodrziavas postup F6 driver pri instalacii Windows ?

Windows už je nainstalovaný. Disk jsem odpojil(stejně nebyl vidět), zkouším rozchodit zatím ten řadič.

Disk SEAGATE 160GB je pripojeny ako dalsi disk (nie systemovy) ?
"jumper na desce přepnut na enablet" aky jumper ?
"v systému žlutý otazník u řadiče RAID" ked mas ten disk pripojeny ako solo preco mas aktivovany RAID ?

Správné otázky:
1.disk jako další nesystémový
2. na MB jumper RAID Enable - Disable, po zapojení disk nebyl nalezen, bral jsem to jako možnou příčinu, byl na Disable
3. I když jsem to přepnul zpátky, pořád to nachází RAID řadič a disk není vidět

sil3112A
www.siliconimage.com ...

Tam už mám staženo snad všechno. Situace pořád stejná - nový hardware - Silicon Image Sil 3112 Sata Raid Controller - ovladače - instalace - chyba - chybné údaje.

Ne chyba dat ale Neplatné údaje.

Tak jumper na desce jsem dal na Disable - Raid řadič se už neobjevuje jako nový hardware. Disk zapojen ale nenalezen.

spatne nataveny bios desky pokud mozno flasnout bios.posledni co je na vebu.

Predpokladam, ze ide o celkom novy nenaformatovany disk.

Pravym tlacitkom na "muj pocitac"->"spravovat"->"spravce disku" vybrat novy disk a naformatovat NTFS

s pozdravom

Disk prostě není vidět, nikde. Bios nejnovější co je. Jde vůbec zapojit SATA disk bez zapnutého řadiče RAID?

mel by . ne mas nahodou na disku zapnuto sata 2 rozhrani proto ti ho bios nenajde.

ST3160812AS, jak změnit na SATA I ?

Pomoci jumperu. Tady je i obrazek: www.seagate.com ... .

Děkuji.
Vyzkouším a dám vědět. Před chvílí jsem zrovma vylezl zpoza stolu. Disk jsem vyndal a už to skoro vzdal. Takže zpráva nejdřív zítra.

Tak nic. Vzdávám to. Budu ho připojovat přes externí adaptér, tak to funguje.
Dík všem za snahu.

Mam tuto desku a mel jsem se sata radicem take nekolik komplikaci. Nakonec jsem je ale prekonal a na tento disk uspesne nainstaloval system a PC provozoval. Nejvetsi problem je BIOS tohoto SiI 3112 radice nejspis mate v 4.2.xx je to neco pod 50 nevim presne. Pokud je Vas HDD vetsi jak tusim 250 GB budete mít problem. Resit to upgradem BIOSU radice nelze je totiz integrovan na MB. Musite stahnout neoficialni BIOS na zminenou desku, ktery obsahuje nejnovejsi BIOS radice 4.2.84. Oficialni BIOS na desku totiz skoncil na verzi BIOSU pro radic nekde na 4.2.50 to jen tusim.
Omlouvam se za pravopisne chyby...
Hodne stesti s diskem...