» Poradna » Mobily

A6000 nebo fullframe

Můj rozpočet je cca 20.000 Kč. Fotím dovolenou, krajinu, ulici, portréty. Sport ani ne. Mám starý Nikon D5100 se seťákem, který ted inzeruji.Tak přemýšlím, jestli výhodně koupit nový a6000 (brašna + 2. baterka a další karta v setu za 12.990 Kč) a k tomu objektiv sigma 30mm f/1.4 dc dn. Nebo skočit do světa full frame a vzít Sony Alpha A7 Mark II + FE 28-70mm OSS za 29.990 Kč v akci. Vím, že je to +10.000 nad rozpočet, ale cena mi přijde dobrá na fullframe se stabilizací. Musel bych ale používat setový objektiv 27-70mm než našetřím na nejaký pevný, s lepší světelností.Můžete mi poradit jestli do toho FF jít nebo mi po D5100 učaruje i a6000 se Sigmou?

Odpovědi na otázku

No, ta APS-C řada Sony není úplně šťastná, full frame je úplně o něčem jiném. Navíc moc nechápu tu třicítku, to je takový ohnisko který vůbec nevím na co bych použil. Na krajinu to není, na street taky moc ne, na portrét už vůbec ne .... Na druhý straně ten seťák k tý A7 stojí fakt za kulový, těžká rada. Z hlediska perspektivy ale zcela jasně A7 ! Jak k tomu koupíš nějakou slušnou optiku, tak si budeš chrochtat :D

A6000 je +- to samé, jako D5100, podstatný je objektiv (seťák je skoro určitě vhodnější, než 30/1,4).A7 + 28-70 je jiná liga, pokud s tím umíš zacházet (použitá 50/1,8 i 1,4 se dá koupit za pakatel).