A disk read error occurred windows 10

Dobry den, prosim vas, nemohli by jste mi poradit. Z ničeho nic mi vyskocila chyba v počítači a potom ať to restartuji. Tak jsem to dal opravit a restartoval, jak mi bylo doporučené počítačem a od te doby se mi uz počítač nechce rozjet. Jenom mi vyskoci černá obrazovka s textem: A disk read error occurred Press ctrl+alt+del to restart. Když to restartuji, tak mi to najede znovu. Jsem lajk a moc se v tom nevyznam, tak jestli by mi mohl nějak polopatě vysvětlit jak na to, byl bych moc vděčný, každopádně budu rád za jakoukoliv odpověď, děkuji.

Odpovědi na otázku

1) Vadný HDD vyhoď do elektroodpadu/sběrného dvora.2) Nahraď ho SSD.3) Instaluj příslušnou verzi OS, ke které vlastníš licenci. Viz FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpPokud to nezvládneš:svěř to odborníkovi.Instalace OS není práce pro začátečníky.

Odepsanej disk - nemuze nic precist hazi to chyby - reseni - koupit novej disk stary vyhodit do elektro odpadu.

patrne odchazi nebo odesel disk.

jen pro pořádek - není v usb slotu nějaká flashka? není v card slotu nějaká paměťová karta? je-li přítomna BR/DVD mechanika, není v ní nebootovatelná placka?to obvykle bejvá primární příčina nestartu kompa...pokud ani jedno nesouhlasí, pak to bude chtít něco startovacího (flash, dvd) s nástroji na zjištění chyby na hardwaru (paměťi a disky) případně následnou obnovu OS