» Poradna » Notebooky

960M 2Gb nepodporuje většinu her?!

Už mám asi rok starý notebook Acer Aspire V15-VN7-592G,s grafikou Nvidia GTX-960M 2Gb. Už od chvíle co jsem ho poprvé zapnul je u každé hry (staré i nové) diagonální tearing a potrhávání obrazu (Dostal jsem ho na narozeniny a koupili ho už měsíc předem nemohl jsem to zjistit během těch 14 dní na vrácení). Od té doby jsem si nezahrál a noťas je pořád po servisech odkud mě řeknou jen že: "závada se neprojevila" nebo "hry nejsou kompatibilní s grafickou kartou". Poraďte prosím ten notebook je nepoužitelný a nejde se mi ho zbavit. Veškeré přeinstalace a nastavení nepomohlo. Všechny ty vyjádření mi přijdou jako nesmysl a nikdo z rodiny mi nevěří a nechce to řešit.Má s tím ještě někdo zkušenost, nebo co ještě můžu zkusit?

Odpovědi na otázku

Jseš si jistý, že se ti hra spouští s Nvidia grafikou a nepoužívá Intel HD? Každopádně, pokud to dělá i po čisté přeinstalaci atd, tak bych tu vlastnost nahrál a poté ji ukázal prodejci.

Kdyby ta hra jela na Intel HD tak by měla 10 fps a to se kontrolovalo, jinak prodejci jsme to ukazovali, ale ten idiot neví že to má řešit on si myslí že se ho to netýká.

V nastaveniach nvidie skus vypnut vsetky setriace rezimy aby sa nvidia nepodtaktovavala. To by malo tearing trochu zmiernit.

Spořiče jsme vypnuli, ale nestalo se nic

Asi zkusit jiné ovladače GK.

Myslis setric obrazovky? Ja myslim toto http://ctrlv.in/982396

Nějak nechápu v čem je problém toho NB, že je nepoužitelný. Kdyby hra nebyla kompatibilní s grafikou, tak nepojede. Vám to evidentně běží, takže všechno OK. Tearing není problém na reklamaci. To nezpůsobuje HW závada. Vsync nepomáhá?

V-sync nepomáhá, je nepoužitelný na jakoukoliv hru co na tom pustím.zkoušeli jsme různá nastavení úplně všeho, v servisech to přeinstalovávali a aktualizovali, ale problém zůstává stejný a nijak se nemění.

Nainstaluj MSI Afterburner, nastav ho tak, aby při hře zobrazoval teploty, vytížení CPU a GPU a případně využití paměti. Je možné že jsou zanešené ventilátory a notebook se přehřívá.

pravý klik do grafu -> Vlastnosti -> karta Monitoring -> vybereš položku z tabulky -> zaškrtneš Show in On Screen Display.

Vubec nechapu, v cem presne je to "nepouzitelny notebook"?Hry bezi, jen se ti neco nelibi na obraze. Neni uplne jasne, co. Tearing je zcela bezny problem, zamezi se mu vsyncem. Ale to "diagonalni" me trochu mate. :DCo je "potrhavani", to uz vubec netusim. Jestli mas na mysli problemy s frameratem, tak budes muset uvest konkretni priklady a benchmarky s konkretnimi FPS cisly.Obavam se, ze by to chtelo take natocit a postnout video, na kterem bude videt, co myslis.

Mám tento notebook všetky hry idú normálne nieje to herné delo ale na nízke alebo niekde aj na stredné idú aj nové hry okolo 30-40 fps na fullHD s problémom ako ho opisujes ty som sa nestretol chýba bude na tvojom kuse

Zdéňo, nahraj to na třeba mobilem a hoď na YT a pošli odkaz. Jinak jseš si jistej slovem "diagonální"? To nedává smysl, vertikální nebo horizontální jo, ale na diagonální snad ani není technologie, která by tímhle způsobem vykreslovala.