8K akční kamera - kabel

Bude stačit pro přehrávání 8K 15Hz HDMI 2.0 kabel 4K 60 Hz ?

Odpovědi na otázku

eee co? V jedne vete tolik wtf veci jsem snad jeste nevidel :Dale co z toho chapu a kdyz budu predpokladat, ze mas doma 8K televizor, tak 15 hz video urcite neni koukatelne, HDMI 2.0 to rozhodne neumi, vlastnosti kabelu se neudavaji v Hzpro vice informaci to budes muset napsat, aby to bylo citelne pro lidi.

8K na 15Hz rozhodně nic akčního nebude. To bude cukatůra jak blázen, je to k ničemu. Předpokládám, že ta kamera je nějaký čínský šmejd, který má čip s fyzickým rozlišením možná tak FullHD, ale aby to na papíře vypadalo dobře, chlubí se 8K videem. Ovšem na těch 8K je to interpolované a jen 15Hz. Trefa? Škoda kabelu na něco takového.

Nejde o žádnou interpolaci, s kamerou jsem dnes už zkusmo něco natočil . Samozřejmě to umí i nižší rozlišení s vyšší frekvencí. Jde o první 8K akční kameru NELLO X3K+ .

No a pozrel si si, kto ju vyrába? Asi nie - Číňania - to hovorí za všetko.https://www.nellocam.com/A pozri si, aké majú interface: Type-C USB, Micro-SD slot, Mini-HDMIV každom prípade - toto nebude 8K kamera! Tu https://www.digitalcameraworld.com/news/nello-x3k-is-the-fir... sa píše: "It sports a Sony CMOS sensor, with an effective resolution of 64MP for stills, and uses the Ambaralla H22 chipset for processing."("Je vybavený snímačom Sony CMOS s efektívnym rozlíšením 64 MP pre fotografie a na spracovanie využíva čipset Ambaralla H22.").64Mp!!!!!!!!! To už middle-end foťáky majú snímače s väčším rozlíšením a dokážu len FHD, prípadne 4K.

To je falešný argument, protože foťáky neumí 8k prostě proto, že je potřeba snímat ze snímače data hrozně rychle, a pak je kódovat. To není jen tak.8k není jen o rozlišení, je to také o propustnosti a výpočetním výkonu.

To vysvetľuj jemu - ja som poukázal, čo za snímač má ten jeho "zázrak" a i to, že niektoré foťáky dokonca dokážu i 2K sem-tam drahý i 4K, ale 8K ANI jeden. Nieto tá jeho sračka z Číny.

A proc by sracka z Ciny nemohla zvladnout zpracovat 8k? Zjevne to dokaze, mimochodem.
Pokud ten snimac ma 64MPx, pak pro nej rozliseni neni prekazka.
Nejaky konkretni duvod, proc to podle vas neumi 8k? A pominme, ze to muze byt interpolaci, protoze ta snizuje jen presnost ziskanych informaci, nikoli rozliseni. Nezapomente, ze tazatel uz nejake 8k video natocil.

Ze to bude kvalitativne nekoukatelna sracka, to vime vsichni, ale o tom to prece neni.

I taková horká novinka Nikon Z9 má chip jen ubohých 45,7 Mpx a 8K video umí natočit jen s 2x větší frekvencí (30 Hz), než můj čínský zázrak . Cena je ale někde úplně mimo .https://www.fotoskoda.cz/nikon-z9/

Proto je kikotina nasazovat "8K" kram tam, kde se ma pouzivat nejake slusne FHD. Ale to je asi moc slozita uvaha. ;o)(Tim spise v aute, kde o to rozliseni fakt nejde a mnohem dulezitejsi jsou jine vlastnosti.)

Jenže ten tvůj "zázrak" žádné 8K video nenatáčí, to sis ještě nevšiml? Snímač to má nanejvýš fullHD a zbytek je jen SW interpolace, takže k ničemu, jen to nafukuje data. Nic si z toho nedělej, já tady mám podobný "zázrak", který se před dvěma lety chlubil 4K (10Hz), ale je to taky jen FHD.

Ten snimac klidne nativni 4k mit muze, to stoji par korun. Ma to kazdy mobil za par supu.

Leda že by to výsledné rozlišení detailů odpovídající sotva FHD bylo dáno mizernou optikou To samozřejmě vyloučeno není.

To bude kompresí. Ono nacpat 8k video stream na microSD kartu není jen tak, a ještě to musíte předtím encodovat. Za ty prachy tam nebude kdovíjak dobrý encoder.Je fakt, že za ty prachy tam musí být baterka, čipset schopný obsloužit MicroSD kartu s datovým tokem třeba 100MB/s, 8k 15Hz mi vychází raw datový tok lehce nad 10Gb/s, které je třeba zpracovat a encodovat, k tomu optika, 4k snímač... tam se muselo šetřit úplně na všem, každý cent dobrý. Možná máte pravdu, že i ten jednodolarový rozdíl mezi 4k snímačem a fullHD snímačem hrál roli

Kvalita toho videa je daleko horsi nez u kvalitni 4k. Za tu cenu by se urcite sala najit lepsi 4k kamera, pricemz ten upscaling na 8k byste dohanel na pocitaci. Ale cokoli za ty prachy bude odpad, pokud vam to dela radosr, nenechte si ji zkazit.

tak vymlouvat ti to nebudeme, mas teda "8K" a muzes flexit pred kamosema, vsechno vlastne uz bylo receno, je to cinsky smejd a obraz predpokladam taky nestoji za nic, myslim, ze diskusi muzeme ukoncit

jen doplnim (asi to nepadlo) ze ta kamera ma v recenzi uvedenou cenu 120$

Nevěřím tomu, že tak levná kamera má nativní čip 8K. Nicméně i kdyby měla, tak při 15Hz je to stejně k ničemu, takže si můžeš ten kabel ušetřit

Obraz je super . Zítra koupím MicroHDMI na HDMI kabel a zkusím přehrát na TV (FullHD). Zkušební video jsem taky nahrál na Youtube, ale uložilo se tam jen ve FullHD i když je nahráno v 8K viz jeho parametry:https://i.ibb.co/Dk6q7xf/8-Kinfobmp.png

"Obraz je super" Nepovídej Zjevně jsi neviděl obraz z nějaké skutečné akční kamery

Mimochodem, když nahraješ na YT video s vysokým rozlišením, tak to nějakou dobu trvá, než to YouTube zpracuje a zobrazí v plném rozlišení. A čím delší video, tím déle zpracování trvá. Každopádně s 15Hz je to stejně k ničemu, protože 15 snímků za sekundu je nedívatelné.

Test 8K video ke stažení zde (Download with High Speed):https://easyupload.io/vkcdi6

Pěkná ukázka Dá se říct, že výsledek naprosto odpovída ceně.Nejen že je to "8k" s pruhy po stranách, čili snímací čip na 7680 bodů vůbec nemá, místo toho šířka skutečného obrazu je jenom 6828 bodů.A když pak člověk vidí šikmé zábradlí které je najednou schodovité a mizející vodorovné čáry drátů nad mostem tak je jasné že celé "8k" je s bídou přepočítané možná původně FullHD.

Byla to rychlovka za špatného počasí, po dešti. Zkusím něco natočit za pěkného počasí a s hlavní motivem v popředí .

To se nemusíš obtěžovat, tohle bohatě stačí, aby bylo jasné, co je to zač Je to prostě FHD interpolované na 8K

Nesmysl, chip 64MP nemá ani nejnovější foťák Nikon Z9 (jen 45.7MP) .

Jak to s tím prosimtě souvisí??? Ja jen konstatuji, že ta tvoje kamera nemá čip 8K a dost pravděpodobně ani ne 4K.

8K rozlišení 7 680 x 4 320 = 33 177 600 pixelů tj. 33,2 MP

A? Pořád nechápu, co tím chceš říct? Co to má společného s tvojí kamerou?

Díky za ukázku, jen to potvrzuje, co jsem říkal. Tohle je interpolované stěží z fullHD, víc detailů to nemá ani omylem. Nechal ses napálit na reklamní kecy čínských šmejdů Nemluvě o nezvládání kontrastu a hnusné barvy. Na tom nemá žádný smysl nastavovat víc, než Full HD, protože cokoliv navíc ti jen nafukuje datový objem souboru, ale nepřidá žádnou kvalitu navíc a ještě ti to omezí počet snímků za sekundu Takže "překvapivě" zázrak se nekoná, číňan opravdu neumí 8K za 120$

Koupil jsem to hlavně na 4K záznam cesty autem v zahraničí. Účel by to mělo splnit . Lepší, než dát přes 10k za GoPro, které se prý dost přehřívají .

vzdyt si jich kup treba dvacet ja nevim, proc nam to tu porad cpes

Ta kamera nemá 4K čip. Jinak kamery GoPro se nepřehřívají, nevím jak jsi na to přišel. Ale logicky se musí zahřívat, protože na rozdíl od toho čínského šmejdu musí skutečně zpracovávat 4K obraz.

Mimochodem, všiml sis, že to nemá stabilizaci obrazu? V autě to bude nepoužitelné.

ja se bavim, takze ty sis koupil akcni kameru na nataceni videi z auta to je cim dal lepsi

V autě mám 2 bezpečnostní kamery: vpředu 4K a vzadu FullHD. Ta 4K se ale hodně zahřívá , příi jízdě běží nonstop (může natáčet i po při parkování a stream na mobil). Dnes jsem si chtěl stáhnout jedno konkrétní video z části jízdy a jako na potvoru z cca 300 dobře nahraných videoklipů mělo nulovou délku .https://blackvue.cz/produkt/dr900x-2ch-plus-3...

A nemáš tam třeba jen blbou SD kartu? Nebo neodpojil jsi to před korektním vypnutím?

Karta je špičková SanDisk micro SDXC Extreme 256GB 160MB/s A2 UHS-I U3 V30, za pět let se mi to ještě ani jednou nestalo . Video jsem z kamery kopíroval do mobilu přes WiFi.https://www.czc.cz/sandisk-micro-sdxc-extrem...

No jo, všechno je jednou poprvé Pokud tam tu kartu máš 5 let a hobluješ ji pořád kolem dokola, tak už klidně může být načnutá.

To 160MB/s sa tak krásne číta. Škoda že to je len rýchlosť čítania.

Zásadní je rychlost zápisu 90 MB/s .

Teraz si si odpovedal. 90MB/s je na 4k. Na 8k potrebuješ rýchlejšiu kartu.To znamená? Že ten tvoj odpad nie je 8k kamera.

8k definuje jen rozliseni. Ne pocet snimku za vterinu ani ztratovost komprese. A uz vubec ne treba barevnou hloubku. Klidne to muze mit 15 Hz pri 8k a 1Mb/s.
Otazka pak je, k cemu by to 8k bylo. A odpoved se nabizi, je to cool nalepka. A presne o tom je tahle kamera.

H264 :D :D

Len tak pre zaujímavosť. Aký bitrate má video z tej kamerky? Na 8k video si musel kúpiť drahšiu kartu než bola kamera.

Koupil jsem kartu Samsung PRO Plus SDXC 256GB UHS-I U3 (Class 10) a stíhá 8K/15Hz úplně v pohodě .https://www.czc.cz/samsung-pro-plus-sdxc-256...

Bodejť by nestíhalo, když to žádné 8K není

Tak ty kúpiš kartu, ktorá mne nestíha 4K ale tebe funguje na 8k, hej? Nesranduj tu s nami Samsung môže mať karty PRO Plus aj mínus, no nedržia si stabilné zapisovacie hodnoty.Radšej napíš, aký bitrate má to tvoje video. Lebo to 8k určite nie je.Tá karta zvláda 90MB/s zápis a aj to nie stabilne.

Pro 8K video stačí 90MB/s viz tabulka v článku:https://www.winxdvd.com/convert-4k-video/best-sd-...

Ano, ale ani jednu kartu, ktorú si tu dal nie je V90 ale len V30.Trollovat ti ide pekne.

Neumíš číst: rychlost zápisu až 120 MB/s https://www.amazon.com/SAMSUNG-microSDXC-Expande...

To říká jedinou věc; pokud se rychlost zápisu dostane nad 120MB/s, jste mimo specifikace.Pokud ale bude 4kB/s, je to v pořádku.Nechápu, k čemu je vám údaj o maximální rychlosti dobrý.

levná (tedy pod 1000$) 8k "akční" kamera je podvod a je nesmysl točit a něco vůbec dělat s takovejma videama.Když už tak použij 4k/60FPS pokud to vůbec ta kamera zvládne. I tak ta kvalita nebude kdoví co.

8K je nesmysl i s podstatne kvalitnejsi / drazsi kamerou.8K @ 15Hz je naprosto(!) nepouzitelne.Zaver si z toho snad vyvodite sam..

Mně baví, jak mají všichni kecy na tu kameru (byť oprávněně), a nikdo se nezabývá samotným dotazem.Jo lidi, koukám vlastních problémů máte málo

Mě.Au.

No ono staci se podivat sem - https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI . 2.0 ten bitrate neda..

však jsem mu odpověděl hned v prvním komentáři

Kabel ti stačit bude - tedy pokud je to holý kabel bez jakékoliv elektroniky, to se nedá z vnějšku snadno poznat. Ale nechápu výtky některých diskutujících. Možná to pramení z jejich nezkušenosti či neznalosti. Kdyby měli vlastní zkušenost s čipy Sony, procesory Ambarella, nebo aspoň s jedním z velkých a inovativních výrobců (Ivan bývá sdílný), asi by psali jinak. Samotná ukázka je dost slušná - rozlišení (kdo vidí FHD, asi mu blbne grafika), linearita, barevný prostor, dynamika i histogram, rozhodně nadprůměrné. Třesoucí se ruka. Co se obecné praxe týká, použít outdoorovou kameru v autě je nejen možné, ale i správné. Doporučil bych nižší než maximální rozlišení (i kvůli zmenšení zahřívání, za oknem v autě „topí“ všechno), zvýšení snímkového kmitočtu (opt. 60 fps), aktivace stabilizace (funguje dobře? Vyzkoušels?). Rozhodně snížit parametry snímání tak, aby bitrate byl nižší (u ukázky je obludně vysoký), následně se sníží požadavky na kartu - ta dostává v autě hodně zabrat, zejm. kvůli teplotě, a dřív nebo později vždy odejde. Pokud je stabilní palubní napětí a dobrý zdroj, provozovat kameru bez baterie (nižší proud, ale hlavně nižší zahřívání)

"Samotná ukázka je dost slušná - rozlišení (kdo vidí FHD, asi mu blbne grafika), linearita, barevný prostor, dynamika i histogram, rozhodně nadprůměrné."Tohle je doufam mysleno ironicky, protoze to video vypada hrozne a doslova nic na nem neni ani zdaleka nadprumernyho (maximalne tak ta velikost souboru a hodnota rozliseni ).V opacnym pripade doporucuju ocniho a prestat se ohanet vyrazy, kterym nerozumis.

kruciš ty jsi mi hrdina, když víš, čemu nerozumím. Jestli jsi kameraman ČT, pak (možná) máš pravdu, ale jen proto, že máš jiná měřítka, než je spotřební elektronika. To ti nedává právo posmívat se - leda snad mozková kapacita.

To není posmívání, ale jen reálný popis té kamery. Opravdu nemá sebemenší smysl snažit se z toho tahat víc, než FHD, protože to nemá víc, než FHD čip, to je jasně vidět. Má to výrazně nižší rozlišení detailů, než 4K kamera. Ale věřím, že to snad má aspoň ten FHD čip, i když optika stěží stačí na to FHD.

Nevím, jak si pak vysvětlit ten smajlík, než posmívání. Já nepopírám, že máš ty, nebo kdokoli další, kameru, která ti vyhovuje, a kreslí lépe, než zmíněná. Se zkušeností desítek až stovek různých kamer od jasných shitů až po skutečně špičkové a hodně drahé (včetně jejich rozmontování a posouzení výkonu jejich součástí, kritickým prvků a vlastností) si troufám odhadnout, kde leží průměr a co kamery skutečně dokážou.

Já jediné co tvrdím, že ta kamera nemá čip s vyšším rozlišením, než full HD a vyšší rozlišení jsou jen interpolace. Proto je naprostá pitomost snažit se z toho tahat víc, protože to jen objemově nafoukne soubor, ale nepřidá to vůbec nic. A "kvalitou" obrazu to odpovídá těm nejlevnějším shitům. Je to na stejné úrovni, jako moje FHD kamera za 1200 z eBay. Tohle opravdu není žádný průměr, ale těžký podprůměr. Navíc to nemá stabilizaci, takže v autě nepoužitelné.

Podivej se na zabery nejake jine levne kamery, napr. https://www.youtube.com/watch Kvalita videa je uplne jinde. A co se tyce "posmivani" - nejdriv tu ostatni osocujes, ze jsou nezkuseni nebo neznali, a pak napises takovy nesmysly...

vždyť o tom píšu! Ty máš jednotlivou zkušenost a já přehled přes obor. Na YT se v posuzování neodvážím odkazovat ani v hodně divokém snu.

Jakou mas zkusenost me opravdu moc nezajima kdyz pak napises neco takovyho. A to ze je ta nahodna ukazka na YT vubec nevadi - naopak i po te YT kompresi je to porad nasobne lepsi, takze to jeste vic hovori v neprospech te 8K kamery.

Porovnávat profesionálně natočené záběry za slunečného počasí s modrou oblohou a srovnávat to s krátkým záběrem zamračené oblohy po dešti je nesmysl.

Jako ano, za slunečna budou o trochu lepší barvy, ale to je tak všechno. Rozlišení bude pořád na úrovni sotva FHD a nezvládání kontrastu bude pořád špatné.

Mám objednaný přísavný držák do auta, vyzkouším záběry za jízdy. Stabilizaci kamera samozřejmě má "Gyro EIS" - On, včetně režimů:Normal Video, Lapse Video (časoběrné video), Slow Motion, Quick Stories, Under Water, Car Looping, Video + Photo

Jo? Tak jsi asi tu stabilizaci měl vypnutou, protože ta ukázka rozhodně se stabilizací není.

Nebo je tas stabilizace jen papirova, cemuz bych se v tomhle pripade nedivil.

zase domněnky? Chlapi, je fakt úsměvné, jak tady trousíte rozumy, které s realitou nemají nic společného. Měl někdo z vás v rukou takové kamery, měli jste je někdy rozdělané, měli jste rozdělané i třeba vyšší typy GoPro (a analyzované a tím pádem víte, kde jsou jejich slabiny), tušíte jak kamery skutečně fungují, jaký úkol má snímací čip, paměti, procesor, optika, z čeho je dělaná a jak sestavená? Nebo jen jednotlivé uživatelské (a laické) zkušenosti a náhledy z YouTube? Ale obrovská chuť poučovat a zesměšňovat jiné názory…

Jaké domněnky prosimtě? Fakt nechápu, co řešíš, ta kamera je úplně stejný odpad, jako všechny ostatní noname čínské šmejdy v této cenové kategorii. Na to člověk opravdu nemusí mít tu kameru rozdělanou. Stačí mít trochu přehled v oboru a zdravé oči, ta ukázka je zcela výmluvná. Kvalitou obrazu je to jen o malý kousek lepší, než podobný šmejd, co mám ďoma a který jsem koupil asi 3 roky zpět na eBay za 1200. Ta je FHD a umí jakože i 4K při 10fps, takže podobně nepoužitelné. Jinak ano, zkušenosti s kamerami mám, dělal jsem nějakou dobu v autorizovaném servisu Sony i kamery. Ale tady není co řešit, je to jako přes kopírák jedna z milionů podobných noname kamer z Číny. Opravdu se mu nepodařilo koupit nějaký výjimečný zázrak mezi nimi

tak dobrá, už to „řešit“ nebudu. Vím, co jsem potřeboval. Mj. k tomu patří i to, že zde není otevřená, natož pak věcná diskuse. Jen propagace jediného správného názoru a dehonestace jiných.

Nikdo ti přece nebrání napsat svůj názor. Pokud máš k té konkrétní kameře nějaké jiné věrohodné informace, tak sem s nimi Já jen vycházím ze zkušeností s touto kategorií výrobků a ano, opravdu ji znám dobře, protože jsem nedávno asi měsíc pro známého vybíral akční kameru s nejlepším poměrem cena/kvalita a tam jednoznačně vyhrála kamera Lamax 9.1 (která vyčnívá výrazně i nad ostatními kamerami stejného výrobce). Stojí podobně, jako ta co našel tazatel, ale kvalitou obrazu je o třídu výše. To že ta tazatelova kamera je mizerná, vyplývá z ceny a třeba i z toho, že má 8K při 15Hz. Je jasné, že to je jen marketingové lákadlo, protože 15Hz není u videa k ničemu. No a z přiložené ukázky je přece jasně vidět, že to nemá ani omylem 8K čip, že to odpovídá spíš FHD. A stejně tak píše o stabilizaci, ale ta ukázka zjevně stabilizovaná není. Tak nevím, co na tom chceš rozporovat, ale samozřejmě můžeš.

díky za info o 9.1. Pro mě užitečné. To 8K Nello jsem v ruce zatím neměl, ale tuto ano, čínský originál bez lokalizace. V tomto mě trochu překvapuje, že takovou kameru označíš za dobrou a vše ostatní je čínský šmejd. To jsou čisté emoce. Proto mě netěší absence věcné diskuse, ale jen se vnucují osobní názory jiným. Mimochodem, divil jsem se, jak jste se tvrdě pustili do tazatele a úplně odhlédli od jeho dotazu; jediný Bzuci. na to poukázal. Ale za to, jak se tazatel vydržel bránit přesile, je u mě hrdina. Převážně se po takové sprše tazatelé stáhnou do ulity a už nikdy neozvou.

To nejsou emoce, vážně jsem se v tom měsíc vrtal a zkoumal, co Číňané i známější značky nabízí a ten Lamax 9.1 z toho nejakým záhadným způsobem extrémně vyčníval. Všechno ostatní bylo prašť jako uhoď a bylo to v podstatě jedno. Ta tazatelova kamera se jistě bude dát použít ve FHD (víc nemá smysl nastavovat, protože to jen nafoukne datový objem, ne kvalitu), pokud mu kvalita stačí a do auta asi stačit bude, proč ne. Druhou otázkou je, co ta stabilizace, protože v té ukázce stabilizace viditelná není.

Tak to nereste. Emocionalni vylevy sam kritizujete, abyste dalsi sam pridaval. To je k nicemu.A neplette si "zesmesnovani" s kritikou zjevne pochybne volby HW.

To je doufám opravdu jen fór, tohle nemá prostě víc, než FHD. A i barvy a kontrast jsou tragické. Mám dvě skutečné 4K kamery a rozlišením detalů i celkovou kvalitou obrazu je to o několik tříd jinde A to je jen "blbá" DJI Osmo Pocket za 5000

Doporucte mi prosim nejakou.
Potrebuji na RC lod. Nemela by byt moc draha, protoze tu predchozi jsem utopil. Mela by mit v prislusenstvi drzak (prechozi mela samolepici), abych ji mohl na lod pripevnit (a sundat). Minimalne fullHD 60FPS, radeji vice. Vodotesna, protoze na lodi je mokro a vodotesny obal na primem slunci pridava spoustu odrazu. Taky musi zvladat velke kontrasty, protoze dolni tretina zaberu je jen vodni hladina s odrazy, a na vodni plose typicky nebyvaji stiny, ten dynamicky rozsah je veliky. Uzitecna je stabilizace obrazu, ale to se da nahonit softwarove.
Pouzival jsem Lamax 7.1 s vodotesnym obalem, a za tu cenu se to relativne dalo. Ale minuly rok jsem ji i s lodi utopil, a ted bych rad neco lepsiho. Treba do peti tisic. Davat deset za gopro se mi moc nechce.

Lamax 9.1 vypada OK, ale chybi mu ta vodotesnost, a s tim obalem je to na suchu fakt napytel.

Pristi lod uz bude zcela urcite nepotopitelna, tentokrat to vyjde a kdyz ne, tak u te dalsi...

Musite postavit model nejake v realnem svete nepotopitelne lode. Pak to klapne. Namatkou: Titanic, Yamato,.. ;o)

Se svojí šikovností jsem rád, že dokážu postavit model plavající vany. Tentokrát jsem ale vymyslel, že celý vnitřek vyplním stavební pěnou. Tu kdyby měli v dobách Titanicu!

Osobně určitě z těch levných doporučím Lamax 9.1 Nevím jak se jim to povedlo, ale opravdu dost výrazně kvalitou obrazu vyčnívá nad všemi ostatními v podobné cenové relaci. Kdybych potřeboval něco takového, tak bez váhání bych sáhl po ní.

A je vodotěsná? Nevypadá. Krom toho jsou dvě verze, W a X, W vypadá lepší.

ja vubec nechapu, ze se tu s nim dohadujete, to je jak s Cinanem na trznici, ktery se vam tu kameru snazi prodat bezte radsi zamerit sve usili na neco smysluplneho

Myslím, že se té kameře dostalo takové reklamy, o jaké se jí ani nesnilo. Je na čase s tím přestat.

ale špatně to taky není. Třeba si někdo rozšíří obzory (už třeba ten zoufalý mišmaš v jednotkách MB/s a mb/s - to fakt nikoho netrklo, že se tady zasvěceně baví o nesmyslné jednotce a jejich soudy jsou téměř o řád vedle?) a někdo se třeba utvrdí v tom, že je největší bourák na světě. Takoví bouráci se samozřejmě nepotřebují podívat na parametry a výkony čipu a procesoru, protože to jsou zbytečnosti (a navíc je to namáhavé, uff…).

Nesledoval jsem to úplně důsledně, tak jsem možná něco přehlédl, ale píše se tady o rychlostech karet a ty se skutečně udávají v MB/s, jak se píše v diskuzi.

jo. Proto představa některých, že na zápis komprimovaného 8K videa nestačí devadesátková karta a rozběhne se tu široká debata včetně nadávek, dává tušit věcnou úroveň této debaty.

To jsem si nevšiml, že by někdo psal o tom, že 90MB/s nestačí.

Jasné, že je to len full HD interpolované na 8k. Už 4k rozlíšenie majú počítače(staršie) problém prehrať. Toto ide bez problémov.Vo VLC som si spravil snímku obrazu (8k) . V grafickom programe som znížil rozlíšenie (2x 1/2 ) na FHD. Následne som snímky porovnal, 8k vs zoom FHD a snímky boli rovnaké. Video je síce pekne ostré, ale málo detailné. Má zvýšený kontrast (je tmavšie). Ako lacná FHD kamera fajn, aj keď sa dajú v tejto kvalitatívnej relácii aj lacnejšie kúpiť.Ale rozhodne to nieje 8k a ani len 2,5k kamera.

SAKRA TOHLE JE ALE VÝŽIVNÝ TÉMA... A PŘITOM TAKOVÁ BLBOST ŽEJO ??