8gb ram,3.98 použitelné.

Dobrý den, mám 2x4gb ram,64bitový systém. ale bohužel mám použitelných jen 3.98(sledování prostředku píše 4100mb~ rezervováno HW) proto se ptám,kde je problém popřípadě jak oddělám těch 4100~mb z hw,a dám to do použitelných ram? mám prakticky jen 4gb ram,a asi 2gb na hry,což je nedostačující.. Děkuji předem za rady :)Karta má 4gb vram,deska by mxěla podporovat max 2x8, je to zapojený správně(1/1 .... a/a) bios n68-gs4 fxp1.20.

Odpovědi na otázku

Nejspíš ta je ta jedna placka RAM špatně vložená ve slotu, čili jako kdyby tam nebyla.. .. nebo je vadný slot/ nebo taky vadná placka..

zkoušel sem to přehazovat atd hodněkrát,zkoušel sem zapnout pc s jednou i druhou..vše funguje. nějakeh hardware si nejspíš rezervuje 4gb ram.

Něco je tam prostě špatně.. Zkusil bych reset Biosu.. vypnout stroj, vypnout zdroj .. u noťasu vypnout stroj, vyjmout jacka napájení ze sítě a vyjmout napájecí baterii.. vyjmout na chvilku baterii z desky a poté ji opětovně vložit zpět.. po zapnutí stroje provést default nastavení Biosu..

http://www.zive.cz/poradna/instalovane-8gb-r... !!!Memtest jsi se uráčil spustit, místo zakládání dalších vláken?!

reinstalovat ovladače grafiky jsi zkoušel? Občas se stane, že si ukousne více než je zdrávo.

nezkoušel,ale tento problém mám už dlouho.. a to sem mezitím tak 1-2 krát tov. resetoval pc.. a nainstaloval ovladače znova takžýe.. :/

Štěpán: v poradni radia ludia zadara a na ukor svojho casu. Tak si aspon zasluzia, abysi napisal slusny dotaz.Ked pises dotaz do IT poradni, tak si uvedom ze 1B = 8b (to neni sranda, to su fyzikalne jednotky).Bud to vies a ze*res na to, tak si ries problemy na Facine, alebo na podobnych serverov.Ked to nevies, tak si napred dopln zakladne vzdelanie."mám 2x4gb ram ... píše 4100mb"4gb - gram/bit je nezmysel, ked pripustime omyl na 4Gb = 0,5GB, co je sakra malo.4100mb - milibit je taktiez nezmysel, pretoze bit je nedelitelna jednotka.------------------------------------------Tato odpoved bola napisana na podporu vzdelavania mladej generacie, ktora nas v konecnom dosledku bude na starobu zivit.

Mne tie b a B vobec nevadia.vedi ako sa psie hore ze dal ZNOVu otazkua pritom nyvskusla memtest.Toto tu sa da lahko aj vyguglovat v anglictine - taketo otazky by tu podla mna ani nemali byt.

obycajne to staci "uvolnit" v biose

poprosil bych o bližší info, kde, pod jakým názvem atd...

Ty sa nedokážeš dostať do Biosu? Hľadaj v gúúgli podľa výrobcu ZD. Predpokladám, že máš x64 OS a x64HW. WIN + R » msconfig » záložka Boot » Advanced options.Niečo pobaštrnguj, zruš fajky memory a reštartuj mašinu. Potom sa budeme sa mať zase ľepšie, ako za zlatých komunistov.Spusti si swap, nastav na 512MB.

Mne vadia, lebo sa tu už niekto sťažoval, že má 10 Mb/s linku, ale sťahuje "len" 1,25 MB/s. Pričom je to to isté (10 Mb/s = 1.25 MB/s) a teda ide o úplne zbytočnú otázku. Druhá vec, že 4 Gb (0.5 GB) RAM nenapíše hádam nikto, ale ktovie... Zaujímavé, že inde nikto nenapíše mpa (megapascal), KM (kilometer), MG (miligram) a pod.

Vždy se doporučovalo mít 4x více RAM než má GK. Zvláště u herního PC bych 16GB RAM dal.... Potom bys RAMku neřešil vůbec. Jo...GK si pochopitelně taky ukousne kus RAM....ani netuším zda se jedná o PC či ntb. Jestli to je PC vytáhni GK a uvidíš kolik si sežere integrovaná grafika. Hele....postni vytížení třeba z Hwinfo, takhle se vaří z vody.

"Vždy se doporučovalo mít 4x více RAM než má GK."Co je tohle za kravinu? Grafická paměť má úplně jiné využití, navíc s výkonem souvisí dost okrajově (podobně jako RAM nesouvisí s výkonem až tak úplně).Taková doporučení jsou fakt nanic. Zvlášť když s delta kompresí, novým přístupem Vegy, mezipamětí Intelu, a podobně, se situace s nároky na VRAM dramaticky mění.Koukněte na váš telefon, kolik má VRAM, jestli je to 4x tolik. Koukněte na herní konzole. Servery. RAM má být tolik, aby stačila.

Jaká kravina? Tvrdilo se od dob mého prvního PC...to byla 286 a GK S3 trio 1MB a dal jsem k ní po upgradu 4MB RAM. Toho pravidla se držím stále. Kraviny píšeš ty. Paměť GK souvisí okrajově s RAM? a to jako ty paměti krmíš hadrem? RAM tahá z hadru a krmí video paměť....když je jí nedostatek tak GK nepodá odpovídající výkon. Zkus fláknout k Titanu 4GB RAM a uvidíš... Za to tvoje rady jsou hodnotný....hmm....RAM má být tolik, aby stačila...? Skutečná nicneříkající rada. To hodím na PC.....když někdo bude řešit sestavu, tak mu skutečně pomůže, aby si pořídil PC, které mu bude stačit.

Moje workstation má 16GB RAM a 12GB VRAM. RAM tolik nepotřebuji.Server o dvě místnosti vedle má 192GB RAM a 4MB VRAM. Taky to není problém.Běžné stanice, co vybírám pro lidi, mají integrovanou grafiku od Intelu se 128MB nějaké cache a 8GB RAM. Kupodivu to funguje.A na hry? Vybírat grafiku podle paměti je nesmysl. Právě kvůli takovým, jako jste vy, výrobci vydají lowendovou grafiku se 4GB RAM. Protože to lidi chtějí. Stejně jako se stáčí auta; protože to lidi chtějí!Vaše doporučení pro 286 jsou jistě poplatná době, už jenom proto, že 3D akcelerátory rozhodně nebyly běžné. Ale proč ne. V dnešní době to bude o to aktuálnější; co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš...

Nikoliv...kvůli mě se určitě lowend grafika se 4GB pamětí nevydává. Moje 1080gtx spadá do jiné kategorie...

Ale jistěže ano. To, že ji doma nemáte, neznamená, že ji kvůli vám nemá doma někdo jiný.

Nechápu vaše myšlenkové pochody......to jako, že když něco nedoporučuji...tak si to na just někdo koupí a můžu za to já?

Prostě vámi popisovaná "poučka" je dnes naprosto zbytečná a nevyužitelná

U GTX 1080 Ti by malo byť 44 GB?

A 64GB neexistuje?

Ale to pak potřebujete 16GB GTX1080, což bude problém.44GB RAM naštěstí problém není, to fungovat bude.Ehm.

Aha pan nepochopil. Píšeš, že RAM je 4-násobkom VRAM a teda pri GTX 1080 Ti doporučuješ min 44 GB, resp. kvôli zapneniu slotov ekonomicky 64 GB RAM? Hry s tou GK si predsa vystačia aj so 16 GB RAM, takže ten vzrorec je nelogický. Ešte napíš, že do "herného" PC s GT 730 s 4 GB VRAM tiež doporučíš 16 GB RAM. RAM stačí od 8 do 16 GB ak ide o hry či už máš 3 GB VRAM alebo 11.

Ale pochopil Lubo...neboj. Když jsem stavěl PC někdy 2012...i5 3570K s 660ti 2GB VRAM....tak jsem tam dával 16GB RAM. Což je 8x více...wow...jak asi zareaguješ teď? Pak jsem měnil 660ti za gtx970 4GB....a najednou to sedí. Když vyšla loni gtx1080 s 8GB VRAM...tak jsem ramku pochopitelně nepřidával, ale GK jsem si pořídil. V lednu jsem stavěl na i7 7700K a 32GB RAM...najednou to s tou gtx1080 zase sedí...4x více ram. Jinak...jak tak čtu....co píšeš ...já se samozřejmě bavím o herním PC... Ty fakt nevíš jaká bije? Ne...dnes do herního PC dávat 16GB RAM? už jsou hry, které chtějí při maximálním nastavení víc... Jinak do "herného" PC rozhodně nedoporučuji GT 730... Jaksi podmínka pro herní PC jsou prachy...když je nemáš....tak to herní PC nepořídíš. Jednoduché, že? Ta tvoje poslední věta je perla. Asi fakt nemáš tušení....co vyžaduje herní PC. Že ty vůbec nehraješ?

Takže vy sám jste porušil vlastní poučku, kterou nám vnucujete?Jste sám sobě oponentem? Tuhle diskuzi vzdávám, nechápu ji Asi byste měl zavolat do Microsoftu a Sony, že ty herní konzole dělají špatně, protože se neřídí vaším pravidlem, a dovolí si vyhradit třeba 8GB pro GPU a jen 4GB pro RAM. Pak se člověk nemá divit, že ty konzole nemají výkon...Jinak jsem samozřejmě zastáncem dostatku RAM, RAM není nikdy příliš, navíc je poměrně levná.

Mě je opravdu šumafuk...kolik si kdo dá RAM do PC, píšu kolik beru já a že se to dříve doporučovalo. Ohh...proč sem pletete konzole? jinak s poslední větou souhlasím.

Protože aktuální konzole jsou v podstatě běžné herní počítače, specialnímu HW odzvonilo, a omezuje se to na lehkou úpravu klasických procesorů (například přidáním DDR5 řadiče do Jaguara).

Ako písal kolega, sám tento "vzorec" nedodržiavaš. 16 GB RAM v 2012 bolo zbytočnosťou, ale ak RAM boli lacnejšie ako teraz, beriem - si vizionár :). Ako som písal, GTX 1080 TI si hádam vystačí s 16-32 GB RAM a teda zase neplatí Tvoj vzorec. Proste dnes buď 8, alebo 16 GB RAM či už máš 2 GB VRAM, alebo 8. Neviem ako u spomínanej 1080 TI pri 3K (3x fHD). Ale pochybujem, že aj vtedy by 32 GB bolo málo (cca RAM=3x VRAM). Ja som hneď pochopil, že nepíšeš o serveri .

to je poučka na úrovni "640kb RAM bude stačit každému" - tahle kravina se nedoporučovala ani za dob té 286, a to jsem se na nich něco napařil. Navíc v té době ani neexistovaly ŽÁDNÉ 3d grafické karty. btw: papáš špenát abys měl hodně železa? :D

Ty na té 286 asi jedeš furt......., ale dneska to je šrot...pro socky...kam nepatří žádná RAM...to je i moje doporučení pro tebe...nech si tu 286 a pokračuj v paření trole.

To ze mas 64b systém znamená, že ho vlastníš. Nebo že ho máš opravdu dobře nainstslovany jako 64b....?

myslím si že mám,už nevím co stím.. jestli potřebujete screeny z nějakejch programu nebo tak tak napiště ..

Tak myslíš? To potom sem daj screen BIOSU, či sa ti tam zobrazujú obidva pamäťové moduly a potom ešte aj screen: Ovládací panel\Systém a zabezpečenie\Systém

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-GS4%20FX/Dávam ti do pozornosti časť - memory a pozrieť si manuál, či máš kompatibilný typ pamätí a ich správne nastavenie v Biose.

Hod sem screen z pozky system ve windows... Je tam napsáno primo toto... Verze systemu: 32b/64b...tak jedtli mas 32... Tak si spatne naistalal win... Typem Enter Enter Enter Enter.... Počkejte prosím. ENTER a hura a jejda ono to nejde... 😂

možnost to je,jelikož windows sem neinstaloval já,ale v systemových informacích mám 64bit.. https://ctrlv.cz/4Ujj https://ctrlv.cz/rJa5 https://ctrlv.cz/THGe

Spusť msconfig a koukni do spuštění počítače - upřesnit možnosti spouštění, zda tam nemáš nastaveno omezení na maximum paměti.

Prečo by to tam mal?

Jsou věci mezi nebem a zemí......

první věc na kterou jsem se koukal..

Chcelo by to presne typy všetkých komponentov - procesor, RAM modulov, Grafická karta, ako to máš nataktované. Potom možno skúsiť iný pamäťový kit z doporučovaných - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-GS4%20FX/

Memory Remap v Bios-u