» Poradna » Mobily

800 LTE pasmo

Zdravím,Rád by som sa opýtal či bude vadiť ked si kupim https://mobilne-telefony.heureka.sk/xiaomi-mi-max-3gb-32gb/Telefon nakolko je cinskej značky nepodporuje 800 LTE pasmo ktore je najrozsirenejsie v Europe a preto sa chcem spytat ci to bude vadit, ci budem schopny chytat signal.Dakujem

Odpovědi na otázku

záleží od siete operátora, ktorého budeš využívať..napríklad 4ka nemá toto pásmo, čiže tam ani problém nie je. No a tam kde nechytíš 4G na 800 MHz tak sa telefón prepne buď do 3G alebo 2G siete..žiadna veda na tom nie je

Mě to vadit nebude. A tobě také. Tedy pokud nepotřebuješ internet v mobilu, pak by ti to mohlo vadit dost:http://lte.ctu.cz/pokryti/pokryti/pokryti/p... Vyber si svého operátora a mrkni se na pásma, co ten mobil umí. Zjistíš, že bez 800MHz jsi na většině území ČR úplně namydlený a to nezávisle na operátorovi, protože všichni jedou hlavně na 800MHz. Budeš tedy odkázaný na 3G. A pokrytí 3G je v ČR úplná tragedie (však si prohlédni mapu na stránkách svého operátora). Na většině území pojedeš tedy jen na EDGE nebo nedej bože na GPRS. Ale už EDGE je tak pomalé, že některé stránky se ani nenačtou. A GPRS? Škoda slov.

Tobě ale půjde spíš o Slovensko, co? Nemyslím si, že to tam bude nějak zvlášť lepší, ale mrkni se na mapu svého operátora.

Právě všude v Evropě se moc nepoužívá, to je specialita u nás. Takže v zahraničí většinou budeš mít 4G, ale u nás jen ve velkých městech, jinak pojedeš jen na 3G nebo spíš jen 2G a to je dost otrava. Takže nedoporučuji kupovat telefon bez LTE 800