75hz ztrácí na kvalitě

Dobrý den,nějakou náhodou jsem si všiml, že mám v nastavení monitoru nastaveno 60hz místo 75hz. Když ale překliknu na 75hz, tak se mi zhorší kvalita obrazu, jak kdybych měl menší rozlišení, ikdyž mám to nejvyšší nastavené. Po překliknutí na 60hz se mi obraz vrátí do normálu. Je to nějaké riziko, že čím vyšší hz, tím horší kvalita, nebo to prostě můj monitor nějak nestíhá? Typ monitoru mám Generic PnP monitor, BenQ.Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš CRT monitor, tak není žádný důvod nastavovat 75Hz, nechej tam v klidu 60Hz. A ano, pokud je to nějaký krám připojený přes VGA kabel, tak to na 75Hz může být horší, než na 60.

Díky, no já to nastavil hlavně proto, protože hlavně při FPS hrách, kdy mám klidně 200FPS, tak ta hra při rychlých pohybech není plynulá, nebo jakoby je, ale mám z toho takovej zvláštní pocit, no a právě po nastavení 75Hz se tohle zlepšilo, tak nevím..

Tak ano, 75Hz je víc, než 60, ale ten rozdíl je neznatelný. Jestli se ti to nezdá, zkus zapnout vertikální synchronizaci. Hra ti nepojede zbytečně na 200FPS, které jsou na takovém monitoru k ničemu, ale pojede hezky synchronně na 60FPS a bude méně viditelných záseků. A nebo si kup nějaký normální monitor s digitálním vstupem (DVI, HDMI, DP)

Zmena z 60Hz na 75Hz je zbytecna.Pokud to mate propojene analogove, tj. VGA kabelem, je problem na 90% v nekvalitnim kabelu. Pokud digitalne (HDMI, DVI,..), pak v nekvalitnim monitoru. Ale vzhledem k prvni vete je to uplne jedno, staci tam vratit tech 60Hz.

generic pnp neni konkrétny model monitora, ale budiš. toto správanie je typické pre vga pripojenie. po zmene frekvencie by bolo vhodné na monitore spustiť automatické prispôsobenie obrazu, ktoré to obvykle porieši.možno keby si zistil konkrétny model monitora, napísal čo za grafiku máš a akým spôsobom je to všetko pripojené, bolo by riešenie problému o niečo jendoduchšie

Fakt díky moc, to automatické přizpůsobení můj problém vyřešil. No, ona moje grafická karta nepodporovala VGA, tak jsem si musel koupit takovou redukci, kterou jsem to vyřešil, takže možná proto mi to tak blblo.

A to nemáš monitor s jiným vstupem?

Takové blbosti místo toho, abys pořídil normální monitor...