» Poradna » Programy

7 zip "chybne udaje"

Zdravim.Stiahol som dva subory Jeden 21 GB druhy 13 GB.Je to jedno BR.Pri rozbalovani v 7zip na konci napise "chybne udaje".Viete niekto v com moze byt problem?Dik.

Odpovědi na otázku

Stazeny soubor je pravdepodobne poskozeny. Bud se nestahnul spravne, nebo je spatne uz original na miste, ze ktereho jsi stahoval.

Aj to je mozne,ale predtym ked bol poskodeny subor vyskocila presne tato hlaska"poskodeny alebo nekompletny subor" ci tak nejak.Teraz prvy krat pise "chybne udaje" preto sa pytam.

MD5 si samozrejme neoveril, pravda?asi jediné: skúsiť stiahnuť odznova

Pravda,neoveril.To sa da ako?

Sorry uz som to nasiel.V TotalComanderu po kliku na 13 GB subor nic nie je.To je ako mozne?

je to 13 GB rar subor.

zobrazovanie systémových a skrytých súborov

Například v Total commanderu jde vypočítat MD5 kontrolní součet. V Menu Soubor - Vytvořit kontrolu dat CRC (formát SFV), tak tím si můžeš nechat spočítat MD5 stažených dat. Případně to jde určitě spočítat i v mnoha dalších aplikacích. Ale problém bude to ověření, protože k ověření potřebuješ aby původní uploader ten MD5 také spočítal a napsal to někam do komentáře tam kam to nahrál. Ty pak jednoduše porovnáš těch asi 20 čísel/písmenek a zjistíš zda to co máš stažené je stejné jako to co nahrál uploader.

Aha,chapem,dik.

md5sum?

Chyby: 0OK: 1, nenájdené: 0, chyba pri čítaní: 0, zlý kontrolný súčet: 0

Nutnou podminkou pro overeni MD5 (nebo SHA1 ci jineho "kontrolniho souctu") je, aby ten vzdaleny soubor MD5 uvadel. Jinak to nema smysl.A stejne to neresi situaci, kdy je poskozeny uz zdrojovy soubor na strane serveru, ze ktereho je stahovano.

Je to jedno BR: chceš tím říct, že se jedná o jeden rozdělený archiv ve dvou souborech? Co je to zač? Pokud je to zip nebo rar, zkus použít originální software (winzip, winrar).

Ano tak.Ako pisem hore po kliku totalcomander je 13 GB rar subor prazdny.Tomu nerozumiem.

Tak som oba subory dal skontrolovat v TC to MD5 a nenasiel ziadnu chybu.S toho som jelen.

MD5 neni "kontrola", je to jenom "kontrolni soucet / otisk souboru". Pokud ho nemas s cim porovnat (MD5 ze serveru), je ti uplne k nicemu.

Pokud vím tak rar umožňuje heslem šifrovat i názvy souborů. Tj bez zadání správného hesla při rozbalování se ti nezobrazí ani seznam souborů a jejich názvů. A pak to vypadá přesně takhle, otevřeš soubor a je "prázdný".

Ziadne heslo to po mne ale nechcelo.

Pak si vybavuji že "prázdný" archiv je taky v případě, že je to rozdělený archiv do více souborů a otevíráš "ten další" archiv. Tj jména souborů jsou uloženy jen v tom "prvním" raru ve kterém začínají "data souboru", v těch dalších archivech už jsou jen data ale nejsou tam ty podrobnosti jako název souboru apod. Tak ti možná nějaký soubor chybí.

a otevíráš to v TC nebo ve winraru? vím že jsem se setkal se soubory které v TC nic nechtěly ale přímo ve winraru se hned ptaly na heslo.

A to je takovej problém, pokud je to tedy ten rar, stáhnout winrar a zkusit to rozbalit/zkontrolovat v něm? Pokud to nebude, máš to špatně stáhlé nebo je to fake soubor. Řešíš tu blbosti. Navíc jestli máš třeba starej 7z tak ti nemusí jít rozbalování rar5...A kde jsi stahnul tak velký soubory? Buď je to na share serverech po malých kouskách nebo to stahuješ přes torrent a tam to ověřuje validitu. Takže nechápu z kama to tak můžeš mít.

Prave to skusam vo WINRARe chvilu to ale potrva.Je to z Webshare ako som pisal,21 a 13 GB.

Tak vo WinRare to islo.Musel som ale rucne preklikat na subor cislo 2.Mozno bol problem zo zle pomenovanym suborom 2 a 7zip to vyhodnotil ako chybu,myslim.Ale dakujem za rady.Ja by som to zmazal a hotovo.

Co bys smazal? Vlákno? Neee. Můžeme tu klidně dál pokračovat. Třeba se nabízí otázka, co je lepší, jestli 7z nebo winrar. Podle mě je lepší 7z a vůbec nechápu, proč někdo zabaluje do raru, to musí být nějací pakoši.

Myslel som to co som stiahol

Hele, teď mi přišel mail:Julie Chalupova <vitaliygnjec@seznam.cz>Ahoj, mickey.88.Včеrа jsem seděl v aplikaci, zřеjmě jsi prоšel vedle, оbjevil se tvůj e-mail . Ty jsi tаkový kliďаs 😜 Mluvit zde - https://goo.gl/RH3jWDip je 5.165.30.171 odněkud z Yekaterinburgu v Rusku.Divné je, že jsem Krakatoa a ne mickey.88, že nejsem kliďas, ale nervák, že v Rusku nikoho neznám, a že ta ženská píše v mužském rodě. Hele, nechceš zkusit kliknout na ten link? Kdyby náhodou se jednalo o nějakou nadrženou samičku, abych o ni třeba nepřišel.

Jó to mě nedávno psala nějaká Naděžda, že jsem prý její nový péro-přítel a že jestli se někde sejdem. Chtěl jsem jí odepsat, ale pak jsem viděl že to samé poslala i kolegovy u vedlejšího stolu. Tím mě naštvala a já s takovou běhnou nechci mít nic společného.