» Poradna » Ostatní

64bit vs 32bit

Zdravím,chtěl bych objasnit co je to vlastně 64 nebo 32 bit systém. K čemu to je a proč je 32bit x 86.Děkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Google nefunguje?

Z dnešního hlediska pro normální dnešní PC je to velmi jednoduché - 32bit je už mimo hru, protože má omezení na 4GB RAM (pokud se bavíme o běžných Windows):https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/des... (v=vs.85).aspx64bit má limity úplně někde jinde a vzhledem k tomu, že 4GB dnes mají už jen levná PC pro nenáročné použití, není pro 32bit moc důvod*.Pokud máš v PC více než 4GB RAM, nemá smysl to jakkoliv řešit. Licence Windows není vázána na 32/64, takže jakýkoliv 32bit Windows (od Visty po W10) jde jednoduše přeinstalovat na 64bit a aktivovat stejným klíčem.*Leda pro speciální HW nebo SW, který prostě na 64bit nefunguje, byl příliš drahý nebo pro něj neexistuje 64bit varianta.

Díky

Jako tady: https://www.zive.cz/poradna/systemovy-speaker... - vyrobí to "otázku" a už se to neobjeví.

Jak neobjevím, vždyť jsem tam odpovídal