» Poradna » Windows (a jiné OS)

64 nebo 32 bit virtuální os na 64 bitovém systému?

Zdravím, mam Windows 7 64 bit jako primární systém. Rád virtualizuji a tak mě zajímá, zda mám používat také 64 bitové systémy či ne. Někde jsem četl, že jen 64 bit umí využít některé funkce zapnuté ve virtuálu.

Odpovědi na otázku

Amá 10+ GB RAM, prečo nie, ale pochybujem, že vo virtualnom budeš strihať video. 64 bit vie využiť (z mmt principu) akúkoľvek RAM, 32bit len do 3 GB. Ak nechceš min 4 GB pre virtualny OS, nastav 3 GB a 32 bit

Virtualizuješ snad to, co zrovna potřebuješ ne?

jaké jsou parametry host stroje? Jinak ono jde taky o to, na co ti ta virtualizace poslouží a zda potřebuješ testovat něco co třeba není pro 32bit.

Tvůj CPU musí podporovat virtualizace (někde se to dá nastavit v BIOSu když tu funkci má). Jinak si nainstaluješ jen 32bit. systém.

Nepodpora virtualizace neznamena, ze muzes instalovat pouze 32 bit.

Snad podle toho, co potřebuješ pro práci, nebo co chceš pro zábavu mít. Klidně třeba 16bitový Windows 3.11, MS-DOS...