» Poradna » Mobily

60Hz Televize

Ahoj,prosím, chci si koupit TCL 65EP680 telku, což je ve stručnosti: 65", 4K, 60Hz, 1700PPI, Direct LED, HDR10, HLG.Otázka zní, zda se mi budou sekat filmy z flešky na 60Hz televizi? Když jsou natočeny ve 24p.Pamatuji si, že jsem měl monitor, který měl 60Hz a podle mě se mi u nějakého filmu, kde byla velká akce obraz trochu sekal. Postupem času jsem si na to asi zvykl, ale teď mám 144Hz monitor a neseká se mi nic.Máte někdo zkušenosti s 60Hz televizí? Má to smysl, nebo mám koupit 50Hz?100Hz kupovat nebudu, protože potřebuji 65" do 20 000,-.Děkuji všem moc za odpovědi

Odpovědi na otázku

24p je prostě 24p a upřímně, je to dost málo. Na velké ploše to při rychlém pohybu bude trhané. Ale to je problém filmu s 24p, ne televize.

trosku si pletes 24p na filmu a 24p jako refresh rate.

Nepletu, 24p udává snímkovou frekvenci toho jeho konkrétního filmu, ne refresh rate. To že má TV panel s vyšší obnovovací frekvencí mu nepomůže, protože TV to musí vyrovnávat.

televize se umi prepnout i do jine zobrazovaci frekvence.pokud je film ve 24p a televizi budes mit na 60, bude se obraz chvilemi sekat, protoze televize bude muset vyrovnat odlisne frekvence.pokud to chces beznsekani, tak musis mit nastavenou takovou refresh rate, ktera je bud presne, jako zdroj obrazu, nebo jeji nasobek.

takze - 60hz tv neni problem (taky takovou mam), dulezite je, aby se umela prizpusobit zdroji obrazu.

Dobrý den,děkuji za odpověď Můžete se prosím podívat na internetu, zda to moje televize také umí?Děkuji moc, já to nikde nedohledal a možná jsem hledal špatně :(

Dobrý den,a ta moje se přizpůsobí? Děkuji

A když se vás všech blbě zeptám ještě jednou.Mám film, který si stáhne kde kdo z netu. Standartní formát fullHD a tak.. Bude se mi sekat nebo ne? O to mi jde. a jak velké sekání to bude,děkuji moc všem.

To bude zřejmě zadrhávání (stuttering). Na 50Hz nebo 60Hz nezáleží, bude to dělat stejně. Jedině se tomu dá předejít tím, že se snímková frekvence přehrávače a displeje srovná se snímkovou frekvencí videa.

"Fleška" připojená na USB 2.0 port nebude pravděpodobně schopná dodat data potřebnou rychlostí.

Proc ne?usb2 ma 20MB,tj 160Mbit i vice

Dle diskuze se seká dvb-t takže nereste, jinak kupte tu 600, je levnější a za rozdíl ceny kupte nVidia SHIELD...na Alze 65" za 11,5k po slevě...za mě není co řešit...až pak dražší tv dělají velký rozdíl v obraze, cena/rozdíl praktický je už na uživateli, za mě radši třeba radši 4x Tcl za 11k do kazdeho pokoje,než jednu rádoby lepší tv za 40k do obýváku

Klasické filmy jsou natáčeny filmovou kamerou na filmový pás snímkovou frekvencí 24 fps.To plně dostačuje k zobrazení plynulého pohybu i na velkých plátnech (cinemascope). Je ale pravdou, že rotační clona před objektivem promítačky "zatmívá" dvakrát za snímek, čímž se tato frekvence "okometricky" zdvojnásobuje...--------------------------------------------------------Pokud z takovéhoto filmového pásu vytvoříme DVD nebo BR disk a zachováme původní 24 fps (typicky 23.976 fps), to se týká drtivé většiny disků a ripů z nich, je na většině běžných TV které pracují se základní snímkovou frekvencí 25/50 (nebo hůře) 30/60 Hz, patrné zadrhávání pohybu v akčnějších scénách nebo levo-pravých/pravo-levých švencích kamery.Některé "lepší" TV (např. Sony Bravia svého času) na to měly speciální režim "true cinema 24". Při jejich použití byl pohyb v pořádku.Ale co dělat, pokud daná TV (naprostá většina) tento nebo podobný režim nemá?Zbývá jediné. Převést fps videa (ripu) z 23.976 >> 25 fps (např. pomocí MkvToolnix). Doba převodu 2H filmu = cca 5 min.Pak je obraz naprosto plynulý na každé běžné TV. Ale poruší se A/V sync. Proto je třeba rovněž zvukovou stopu převést stejným poměrem (zrychlit). Např. pomocí Avidemux nebo Me Gui (doba převodu zvuku 2H filmu = cca 10 min.).Pak už je vše v naprostém pořádku - trhání se nekoná, zvuk sedí...Jediný důsledek je ten, že 2H film je o cca 12 minut kratší (protože běží rychleji). V praxi je to ale zanedbatelná odchylka které si nikdo nevšimne..P.S. Některé u nás (v Evropě) vydávané disky už jsou takto převedeny. Pozná se to jednak absencí "trhání", druhak délkou filmu která je oproti filmovému "originálu" kratší....Závěrem dodám, že to "trhání" není až tak hrozné a lze nad ním (u většiny snímků) přimhouřit Ukázat celý příspěvek