» Poradna » Notebooky

5fps

moupil jsem si notebook za 30tis. týden jel krásně 144fps, dneska jsem ho zapl a 5fps https://prnt.sc/20rqqx3 nekdo radu prosím :(

Odpovědi na otázku

Jaky laptop = typ?Nejede to ted (misto na diskretni GK) na integrovane GK?

Absolutně nulové info o ntbku. A nulové znalosti o problematice.Zkušenější kamarádka / kamarád / servis jistě budou vědět rady.

a typ? :D

Doporučuji to odnést do nějakého zákaznického servisu obchodu ze kterého je notebook pořízen a s technikem problém vyřešit namístě.

Procesor: AMD Ryzen™ 7 5800HDisplej: 39,6 cm (15,6") IPS Full HD AntiGlare (1920 × 1080) 60HzPaměť: 16 GB DDR4Pevný disk: 512 GB M.2 SSD NVMeGrafická karta: NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti/4GBspecifikace :D

Takže z toho screenu, co jsi dával k jinému dotazu, máš jen 8GB RAM, nikoli 16GB, dál RTX 3050TI je fakt hrozná grafika, protože má malou paměť, ten notebook je špatná volba co sis koupil...

4GB VRAM na 3050Ti celkem stačí.

No to bych netvrdil, jasně, na starší hry ano, ale ta karta, má výkon zvládnout například AC vallhala na max detaily, stejně tak forzu horizon 5, ale bohužel, kvůli VRAM, kde si ty hry vezmou při max detailech kolem 6GB, se ta hra pak solidně seká. I když ČIP jako takovej, by ten výkon měl.

tak jak je mozne ze jsem noteboo koupil za 30 000 ? :D

Tak jsi prostě vyhodil 30tisíc za něco, co takovou hodnotu nemá, za 30tis, se kupují notebooky s RTX 3060, která má ale o 2GB VRAM víc a to jde hlavně v nových hrách hoodně poznat.

Našel jsem pravděpodobně tazatelův počítač :https://www.alza.cz/hp-pavilion-14-x360Má pravdu, nový se na alze prodává za přemrštěných 30k.

ano to je on :D

Tak ten jestli nemáš delší dobu než 14 dnů, tak ho vem a vrať ho, HP paviliony jsou hrůza a ta cena je šílenost, potom jak ti vrátí peníze tak si kup nějaký Lenovo Legion, jestli nutně potřebuješ notebook jo a toho legiona s RTX 3060

Fakticky v zato, je teď na CZC tohle: https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-15imh05h-... RTX 2060 6GB je lepší než 3050Ti 4gb a cena o třetinu nižší... ten tvůj kauf se vyloženě vyplatil, ti někdo doporučil nebo sis to vybral sám?

Notebook nemá předinstalovaný žádný operační systém. Pozor na to.zjednodušeně: (Není v něm Windows. Nepůjde bez nainstalování a koupení Windowsu notebook spustit)

Ano.Laptop samozrejme pustit jde, protoze je tam FreeDOS. :o)Tudiz pokud jsou potreba Windows, je treba si pripocitat jeste 3.5k za licenci. Ale i za ty penize je to vyrazne(!) lepsi laptop nez ta hruza, co koupil tazatel.(Tenhle laptop jsem mel nedavno v rukou a je to za ty prachy slusne zarizeni. Mj. je dobre, ze se to v pohode uchladi i v zatezi, coz se o mnoha jinych laptopech, i drazsich, rict bohuzel neda.)

doporučil mi to typek v obchode PLANEO ELEKTRO

Doporučují produkty, kterých se většinou potřebují zbavit, jelikož se moc neprodávají

a kupil si ho v planeo, ze? nie alza... Co myslis, co ti v predajni doporucia, ked na sklade ma presne tento a potrebuje ho predat?

Planeo?Naprosto nekvalifikovany personal.To nejlepsi zbozi, co tam maji, je v jinych obchodech tim nejhorsim, co tam najdete. Aspon to vetsinou byva levne, coz v pripade tohoto laptopu bohuzel neplati.

"Planeo? Naprosto nekvalifikovany personal."Personal má za úkol prodávat "ležáky" A pokud prodáš určitý počet drahých věcí máš nějaký bonus na výplatu.

To ma za ukol personal v kazdem obchode. :o))))Ale jinde je bezne, ze o zbozi aspon neco vedi a nenuti zakaznikovi neco, co je zcela nevhodne pro jeho ucely. Oboje ma totiz ve finale pro firmu pomerne znacny prinos.(V praxi slouzi Planeo jako zaopatrovna pro neschopne, pripadne jako drsna skola pro ty schopnejsi bez zkusenosti, kteri se pote uplatni jinde.)

v takom obchode mas principialne "leziaky" lebo oni maju milion tovaru na regaloch. Maly predajcovia naopak nemaju nic, preto sa mozeme bavit o tom, ake mas poziadavky, co je pre teba najlepsie a to ti objednam a zajtra mas. Je mi relativne jedno co kupis, a preto ti mozem radit tak, aby si bol spokojny. Keby som bol v Planeu, tak ti musim radit tak, aby bolo spokojne Planeo.

este jedna vec.. ked som kupoval chladnicku, bol som aj v planeu.. a mali "moj model" ale sivy. Ze ja chcem bielu. Ok objedname vam, 6 tyzdnov. WTF???? dovidenia.

To se musíš zeptat sebe, proč jsi koupil takový krám za takové peníze.

Zde přikládám screenshot, který tazatel poslal do duplicitního dotazu:https://prnt.sc/20rx1e9Jak je vidět, tazatel má problém v tom, že má přeplněnou paměť RAM. V Notebooku má ale nainstalovaných 16gb, ve správci úloh je to také rozpoznáno. (Obsazeno 2 sloty, 2x8GB)Vypadá to, že si tazatel buď hrál v nastavení biosu a nějakým způsobem nastavil paměť pro integrovanou grafickou kartu ve výši 8GB.Nebo také mě napadá, že si možná tazatel hrál v 'msconfigu' a přinutil Windowsu používat pouze 8GB RAM. (Kolikrát vidím videa typu : 'HOW TO SPEED UP COMPUTER', kde následně lezou do nastavení msconfigu a vnucují nesmyslná čísla pro RAM paměť)

V obou případech se bojím, že možné řešení nebude v kompetenci tazatele. Stále si stojím za tím, aby Notebook odnesl do servisu a idealně poprosil o čistou kompletní reinstalaci Windowsu a reset biosu.

Pokud jen hrabal v biosu, tak tam naštěstí je volba výchozího nastavení, pokud to rozladil v systému, tak pak jedině čistá instalace, protože vzhledem k tomu, jak pokládá dotazy nebude schopen to opravit.

ano.. čísla jsem nastavoval jelikož jsem to videl ze to muze pomoct..

pomoct jak v čem ??

že to má opravit tu ram usage :D

Tak to jsi něco nejspíš špatně pochopil. Hezky to vrať do původního stavu a už se v tom nikdy nevrtej.

Čísla jste nastavoval kde? Ve windows v aplikaci msconfig, nebo v BIOSu při startu počítače? Pokud nechcete do servisu a máte pevnou vůli tak postupujte následovně:Dám vám sem řešení k oboum problémům. Použijte POUZE ten postup, kterým jste to rozbil.Pokud jste změnu provedl v msconfigu:Otevřete msconfig, vraťte se na místo, kde jste nastavoval čísla, a někde by snad měla být možnost odškrtnout vlastní nastavení a nechat Windows použít to co mu příjde za vhodné. Při restartu byste měl mít zase 16 gb ve správci úloh a vše by mělo být zase vpořádku.Pokud jste změnu provedl v BIOSu:Vraťte se do biosu a hledejte tlačítko pro obnovení továrního nastavení biosu. Většinou to bývá někde vedle save/exitu. Pokud nenajdete, tak najděte znovu kolonku, kde jste nastavoval dané číslo a uberte mu. Integrované grafické kartě stačí bohatě 128mb.

byl by jste ochoten jit na discord a pomoct mi prosím ?

RAM obsazená víc než 90% je skoro na totální kolaps Windows. V paměti není žádnej souvyslej blok volnej, windows swapujou na disk jak divý a veškerý reakce se tak 20x zpomalej. Pokud to trvá dlouho tak to za čas stejně spadne. Klasika.

tak jak to opravím doma jestli to jde ?

Pokud jsi se hrabal v Msconfigu, nastav ho zase tak, jak má být:https://abload.de/img/jxz3uqknj.pngSlouží to jen k OMEZOVÁNÍ prostředků, nikoliv ke zvedání výkonu. Vše tam zruš, ulož a restartuj.

tak jsem to měl nastavené i ted

Co jsi kde nastavoval? Nehrabal jsi se i v BIOSu v nastavení paměti grafiky?Dej sem screen z msconfigu, jak přesně to tam vypadá. A pak sem dej znovu i ten screen s RAM, ale roztáhni to, ať se tam vejde všechno. Půlka nápis§ ti končí v polovině a hodnota už tam není vůbec.

A co ti tam proboha všechno běží?Podle screenu ti tam jede hra, která žere cca 3GB paměti. Jenže obsazené paměti máš 90%. Tj jestli máš 16GB, tak 90% je 14.4GB, když odečteme ty 3GB na hru, tak máš něčím obsazeno těch zbylých 11.4GB. Tak mi řekni co to je. Jestli ti to totiž swapuje na disk (ikdyž NVME) tak by to mohl být důvod propadu FPS.

běží mi tam hodně věcí.. nevím co můžu nebo nemůžu vypnout

Zkušenější kamarádka / kamarád / servis.

pomohl by mi s tim nekdo na discordu prosim

s čím? s odnesením toho sráče zpátky do planea na vrácení a výběrem něčeho normálního, co dává smysl za ty peníze?

Pokud chceš pomoci, tak začni odpovídat na otázky, týkající se tvého problému. Na něco jsem se tě ptal. Ale pokud chceš řešit, jak moc velká blbost koupě byla, pokračuj dál v této zbytečné debatě.

sme na poradni, viac hlav viac kapusty .... teda pomoci. a aj ostatni by radi vedeli coho sa maju v buducnosti vyvarovat.

Pokud to kupoval přímo na krámě, tak ho klidně můžou poslat do háje. Na tento typ nákupu se možnost odstoupení od smlouvy (14 dní) nevztahuje. Tam to bude čistě na dobré vůli obchodníka.

Takže to shrneme.
Hrabal jsem se všude možně, ale to vám radši neřeknu. A od tý doby mě to nejde a vy mě řekněte proč! A neptejte se co to je!
))

1:) koupil jsi draze2:) nainstaloval jsi si W113:) rozhrabal jsi si OSŘešení je vrátit pokud to jde a koupit něco rozumnějšího. Pokud to nejde, nainstalovat zpět W10 a nehrabat se v OS, když nevíš co to dělá!

Tak já osobně s win 11 nemám žádný problém, tady je vyloženě chyba mezi židlí a notebookem.