» Poradna » Programy

5.1 reproduktory k PC

Koupil jsem si 5.1 sestavu k PC, kde mám samozřejmě zvukovou kartu kompatibilní s 5.1.
Bohužel jsem zjistil, že plný 5.1 zvuk si mohu "vychutnat" jenom pokud zdroj zvuku je taky v 5.1 = DVD filmy a některé hry. Při normálním běhu počítače a např. při poslechu hudby je ale funkční pouze stereo, tzn. přední pravý a levý. Existuje nějaký software, který by automaticky rozhodil zvuk do všech 6 kanálů? Něco na principu Dolby ProLogic2?
Předem děkuju za odpovědi!
Petr

Odpovědi na otázku

Většinou to umí ta zvuková karta, respektive její procesor a stejně tak se to dá nastavit v jejím ovladači nebo v nastavení, případně je takový program na CD s ovladačem (většinou).

Moc dík a nevíš, jaký program konkrétně?

no,sof,ktery ze sterea udela 5.1, neexistuje.

co to mas za zvukovu? v control paneli mal repraky nastavene ako 5.1?