» Poradna » TV, audio a video

5.1. Reproduktor

Dobrý den, chci se zeptat, mám staré reproduktory 5.1. Každá bedna končí 2jtými kablíky, které patří zapojit do svorek. Neznáte nějaký model, do kterého toto můžu zapojit? Nemůžu nic podobného najít.

Odpovědi na otázku

tajne repraky sa zapajaju do tajneho zosilovaca. Bez zajtra do obchodu s audio a posepkaj do ucha predavacovi, tak aby to nikto nepocul, to co si sem napisal.

Ještě byste mohl tazateli v duchu svých "moudrých " rad poradit, aby staré reproduktory vyhodil do sběru a koupil si nové.

to najprv musim vediet ake repro ma a aka investicia ho caka, aby to spojazdnil, nemyslis?

No na "moudrou" otázku "moudrá" odpověď. Na jeho dotaz opravdu nešlo odpovědět, dokud se neuráčil sdělit výrobce a typ těch jeho beden. Jen teda bacha ještě na max. příkon těch beden a výkon toho zesilovače, aby se je je neodpálil pokud to příliš zesílí.

5.1 zesilovače najdeš snadno, stačí hledat. Jenže pro kdo ví jaké měniče bez basů (o subwooferu se nezmiňuješ) by to byly vyhození peníze.

2jtými kablíky? A zapojit to chceš kam - do počítače, domácího kina, zesilovače, ....?

Zesilovač pro 5.1 a výstupní impedance by měla být stejná nebo menší, než mají ty repráky. Na výstupu by měl mít "svorky" nebo "šrouby" a výkon by neměl být vyšší, než snesou repráky.

Chceš říci, že z každé reprobedny jde dvojlinka s holým koncem? To se zapojuje do receivru na šroubovací nebo pérové svorky https://www.google.com/urlMusíš si pohlídat impedanci reprobeden a zesilovače. Připojovat k zesilovači 8 ohm bedny 4 ohm není zrovana vhodné, opačně to není problém.

nějaký model... model čeho ?Co třeba tohle ? Tam by ty tajný reproduktory připojit šly.. svorky to má.https://www.alza.cz/akai-as110ra-320-d5632211...

Dobrý den, model je LG LHS-D6235W impendace je 8ohmu

To napojíš na každý běžný receiver 5.1 s pérovými nebo šroubovacími svorkami.

Pokud se jedná jen o samotné repro, tak sběrný dvůr. V bazaru se komplet s receiverem prodával okolo 1000Kč. Rozumné připojení k čemukoli je nesmysl. Repro je přizpůsobené zesilovači.

I v pripade kompletu sberny dvur. Zastarale, hnusne a ani zvuk nebude zadny zazrak.