5 let staré PC, koupeno za 10 000,-

Zdravím, zajímal by mě váš odhad -> Jaká PC sestava se dala před 5ti lety koupit za 10 000,-. Mluvíme o novém PC, jenom case, bez monitoru a ostatních periferií.Děkuju za názory

Odpovědi na otázku

> Tak nové asi nebude, což?> Kupní cena nikoho nezajímá, napiš co je to za sestavu.> HDD rovnou zahoď 5 let staré nikdo nechce musíš tam koupit nové.> Odhad protože jsi nenapsal sestavu hned, 75 Kč a kilogram.

Asi jsem špatně napsal dotaz. Jde o to, že kolega z práce, totální pc laik, mi daruje pc. Doveze mi ho ale až za dva týdny. Jediné, co mi k tomu řekl bylo to, že pc kupoval před pěti lety nové a dal za něho 10 000,- Tak se snažím nějak vyšťourat, co se za ty peníze dalo před pěti lety tak cca koupit.

Hm, tak se ptej až za dva týdny, dočkej času jako husa klasu. Plus AIDA64 si to PC pak projeď zda bude vůbec použitelné. A rovnou nech běžet i test stability kdoví jak na tom je grafika, deska, HDD a zdroj víme svoje.

On psal 5 let ne z počátku věků.

Pokud je totalni laik, koupil tehdy pred lety zcela jiste neco, co za tech 10k nestalo.V zasade muzete ocekavat, ze to PC bude dnes trpelivemu(!) nenarocnemu uzivateli stacit na prohlizeni internetu, pousteni filmu a na praci s kancelarskymi programy. Bohuzel je treba pocitat s tragickou skrini a nebezpecnym zdrojem.Hadal bych neco ve stylu Athlon X2 3200, X1300, 2GB RAM, skrin a "zdroj" Eurocase, 200GB disk.

Problém bude, že tam bude zoufalá grafika i dnešní kancl jsou na hraně a net je čím dál nenažranější o RAM jako také raději pomlčet zcela. Některé prohlížeče ani neznají mez.

těžko říct, ale napadlo mě, mrkni se do internet archivu a dej si nějaký eshop a datum před 5 lety a uvidíš

Nějaké levné 2jádro od AMD, 2GB RAM, 250GB disk a grafika buď integrovaná na desce nebo nějaká GF 7600.

Ok, tohle mi pro představu stačí, díky moc

Je to jen odhad, může tam být klidně nějaký Celeron.....

To je mi jasné, no, nechám se překvapit, co mi to kolega doveze ...

Jen aby to nakonec nebyl danajský dar, to by naštvalo.

Domnivam se, ze je to dost presny odhad.

Pred piatimi rokami toto stálo v ELKO 14.000 Sk, samozrejme v skrinke. Kurz cz-sk 1,25

sorry :MS Windows XP Home 32-bit SP3, AMD Athlon 64 3000+,1.00 GB Dual-kanál DDR2 @ 257MHz (4-4-4-12),ALiveSATA2-GLAN (CPUSocket), L1953TR (1280x1024@60Hz)256MB GeForce 7300 GT (Gigabyte), 233GB Seagate ST3250310AS (SATA),TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D, Realtek High Definition Audio

Hm, škoda peněz před 6ti lety jsem kupoval, ale z hlavy ju:Intel C2D 6420 (dodnes ho mám v krabici jako památku)Intel deska (plná, žádná mikro)4 GB RAM (4x1)2 x HDD 250 Maxtor 24/7 ES.2 (stále plně provozní 0 přemapovaných sektorů)7600 GT (odešla, DAC převodník selhal)400W tichý zdroj2 x vypalovačkacelkem kolem 19 litrů, bez monitorů pochopitelně.

zalezi co to bylo podle me to byl sunt uz tehdy, za 3-5 max prodat, kdyby to bylo s Q6600 tak reknu vymen cpu za Q9550 a pretaktuj to, dej tam chladic, kup SSD a dej nejakou vovou grafiku napr R6870 nebo klidne i tu nejrychlejsi mozno a dalsich 3-5 let vam bude slouzit

Samozřejmě Zonde......jediný HW, který mají lidi kupovat je tvůj přetaktovaný šunt z Aukra. Jenže tady jsou krom Páji lidé rozumní a kašlou ti na to.