4pin větrák do 5pin

Dobrý den, mám základní desku Dell (socket 1155) a chladič Artic Freezer i11. Bohužel jsem při zapojování zjistil, že Dell má 5pin konektor pro větráky. Zkusil jsem připojit větrák od chladičedo 5pinu, ale nic. Podle tohoto návodu jsem prohodil kabely, ale pořád nefungoval. (http://pinoutsguide.com/Motherboard/dell_5pin_4pi... )Proto vás žádám o pomoc.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokiaľ by si si pozrel rozloženie pinov, tak by si zistil, že pin 5 má označenie unused - nepoužívaný. Takže tadeto cesta nevedie. Skontroluj si však, ako máš vyvedené vetvy na konektore, ktorý chceš zapojiť do 5pinu.... tam bude asi problém.