» Poradna » Ostatní

4k vs full hd

Je velký rozdíl (vzhledově ) mezi 4k vs fhd u her ?

Odpovědi na otázku

Nejpodstatnější na tom bude:1) velikost displeje - na displejích pod 27 palců nemá podle mne 4K smysl2) utáhne to mašina?3) podporuje to vůbec daná hra?

moc není na stávajících hrách, potřebuješ silnější grafickou kartu, anebo hraj hru na 4K rozlišení a vypni AAliasing, tj nebude to vyhlazovat ale to zase u 4K neni potřeba, spíš bych se zaměřil že jsou mnt vysloveně pro hráče, kde je to široká zahnutá nudlejinak 4K = 4x full HD

4K je mnohem náročnější na hraní her než Full HD. Vzhledově hra na 4K vypadá v podstatě stejně jako na Full HD, jenom budeš mít větší obraz (textury zatím nejsou perpetuum mobile, takže grafiku nijak nevylepšíš, spíš naopak, pokud by ti kompl 4K neutáhl) .

Najdi si PPI calculator a budeš to vědět přesně.

4K monitor je na hry nepoužitelný (WOW, LOL ...). Ovládací lišty menu neuvidíš a hry nejsou optimalizované. ☺

Jestli nemáš 2xGTX980, tak ve 4K nic na rozumné detaily ani nerozjedeš

Další internetový teoretik, který viděl 4K na obrázku a zavidí?

ne, já mám GTX980Ti, jednu, a na 4K s rozumným AA na plné detaily mám u většiny her FPS kolem 40, což není ideální, takže na doopravdu kvalitní hraní ve 4K je i do budoucna 2xGTX980 málo

No jasně, že je rozdíl ale je to technologie, která bude pro střední třídu za několik let. Máš li prachy...tak si ji můžeš užívat už nyní. Zase je pravda, že monitor většinou přežívá zbytek PC. Tak 4K monitor a zbytek sestavy se k plynulému hraní dopracuje třeba za pět let.

4K v podstatě je jen na zavádění, protože hry/technologie nejsou pořádně na to doladěný. Za 1-2 rok to bude běžné, dle mého.

Na většině počítačů to vypadá asi takto:4K = slideshowFHD = celkem plynulá hra

Rozdíl bude velký. U FullHD uvidíš plynulý obraz, u 4k spíš jednotlivé obrázky. Teda pokud nemáš 2x GTX980ti. A ani tak to nedáš na maximální detaily.https://www.youtube.com/watch

Jestli chceš mermomocí větší rozlišení, tak bych šel do 1440p. Já ho mám, ale pozor, GTX970 je na to spíše nedostačující, takže alespoň 980. Přecijen je to 2x tolik pixelů, jako má FullHD.

Protože 8 294 400 pixelů je 2x více než 2 073 600 ještě by mě zajimal ten trouba, co ti dal plusko.. podejte si ruce

2560 x 1440 = 3 686 400; 1920 x 1080 = 2 073 600, kde si vzal přes 8MPix?

Topic je o 4k ne o 1440p... Navíc pochybuju, že by zrovna GTX970 měla problém s 1440p (pokud si někdo nepotřebuje zapinat AA 16x v každé hře jako trouba s mizerným ppi)

V přízpěvku jsem psal o 1440p a 1080p, ne o 4K a jo, GTA nebo Zaklínač dá GTX970 zabrat. Sice jede na vysoký detaily a na 60fps ale občas to dropne.