» Poradna » Notebooky

4k televize a vstup full hd

Ahoj, třeba blbej dotaz, ale zajímá mě to... Koupím TV co umí 4k a notebook umí jen full HD, připojím přes HDMI a při přehrávání videa na TV z notebooku dojde k nějaké ztrátě kvality?

Odpovědi na otázku

Ano, TV prepocte.

jenze to neni zzrata kvality.

A co to je ?Přepočet není ztráta kvality ?

vizualni upscale kde jde pouze o roztazeni obrazu vskutku o zadnou ztratu kvality nejde.

ano,nekupuj 4k tv, ale full hd. Prenejlepsim we vysílá ve full hd a na 4k to dopočítává a budeš mit horší obraz. 4k televize jsou jen podvod na lidi. Dokud se nebude vysílat ve 4k, tak jsou zbytečný a filmy ve 4k jsou tak okolo 20gb narozdíl 3gb full hd,tak si spočítej kapacitu disku. a kdo tvrdí opak, tak lže.

co to blabolis?

Tak zjevne nemas moc naroky na kvalitu, 15-20GB je OK velikost ripu ve FHD, 4K jsou samozrejme podstatne vetsi.Nemluve o tom ze streamovaci sluzby jiz taky nabizeji obsah v 4K, nemusis zadne stahovani a ukladnai resit A zadruhe, ono dnes se dost blbe schani FullHD televize, vetsinou se jedna o male a mizerne kousky (max do 40-43" uhlopricky).

Tvl, to jsou zase bláboly... Obraz sice nebude 4K, ale bude FHD, jen bude méně rušivý rastr. Ke ztrátě kvality není důvod. Kdo tvrdí opak, tak je pitomec, který netuší, která bije Kupovat dnes FHD TV je kravina. To bys stejně tak mohl tvrdit, že je lepší koupit SD TV, protože komerční stanice nevysílají ani FHD

4K TV s 50Hz pro DVBT-2 opravdu nemá moc smysl. Pokud ale má 100Hz nebo DVBT-1, potom dopočítává celé snímky a ty mohou subpixelově posunuty, takže mezi 2K a 4K rozlišením bude viditelný rozdíl. Reálně jsem viděl upscaling z 2K@50i na 4K@50p a fakt je to rozlišení využito. Problém je u DVBT-2, protože už vysílá v 50p, takže není co dopočítávat. Potom už jedině 100Hz TV.

dojde k prepoctu, nikoli ke ztrate kvality.upscale, navic se zachovanim aspect ratia a se symetrickym pomerem prepoctu (z kazdeho pixelu se stane oblast 2x2), ztratu kvality neznamena.navic preci jen, televizense nekupuje na dva roky, ale klidne na sest. takze nyni kupovat full hd televizi je ... zbytecne, a jsou to vyhozene penize.

ale ani za 5 let se nebude vysilat ve 4k, takze ta koupe 4K TV je porad diskutabilni. Levnoa 4k TV je horsi produkt nez kdyz poridis stejne drahou fullHD.Dalsi vec je ze uz FullHD vyrobci moc nedelaji a cpou vsude marketingovy pozlatko 4k takze nakonec stejne kazdej poridi 4k na "zasvecenou" radu prodavace ze uz je to preci 4k a to je lepsi.

copak televize je jediny zdroj 4k signalu? vzdyt 4k zdroju jsou tady uz tuny... dotycny jednou treba bude mit 4k prehravac, nebo treba pristi rok pocitac s hdmi2, k tomu treba netflix neba apple tv ...

Zrome nevyjadřuj se k něčemu, čemu nerozumíš, jenom tím vyvoláš v tazateli zmatek a sám vypadáš jako neználek.

Vzhledem k tomu, že jsou snadno dostupné zdroje obrazu ve 4K, tak je naprostá pitomost kupovat FHD. To že si na 4K pustíš FHD vysílání, ničemu nevadí a obraz to nijak nedegraduje. Ale naopak ano.

aky mas notebook? Ja mam 4rocny thinkpad a 4K cez HDMI ide normalne Nepozeral som kolko Hz, predpokladam, ze len 30, chcelo by to displayport na notebooku, ale na filmy ti to moze byt jedno. Strata kvality... zalezi na tom, co myslis, stratou kvality, pusi si 360p video na youtube v okne, bude to relativne ostre a potom na plnu obrazovku a bude to rozmazane = imho strata kvality.

Full HD video bude hrát v TV velmi dobře, nebude to 4k, ale bude velmi dobrý obraz. Jinak FHD televizi už nekoupíš a byl by to samozřejmě nesmysl. Btw na YT jsou dnes statisíce videí v 4k a můžeš si vybrat.