» Poradna » Notebooky

4K NTb a nějaký střih

Dobrý den, poteboval bych poradit s vyberem s notebookem na cestovani a mensi strih 4k Videa z GoPro 7 - Dosazeni hudby,nejakeho efektu.Zadne profesionalni strihani.Vim ,ze nejlepsi volbou by byl macbook pro ,ale ta cena :D 🤷‍♂️ Díky za odpoved

Odpovědi na otázku

Koukni se na huahej matebook.. vykon asi nebude nic moc, ale aspoň tě vydrží baterka při renderování.. Co takhle napsat cenový limit?

No to je blbost. Sice cenový limit by mohl sdělit, ale pro střih a dokonce 4k to chce hlavně výkon. Baterku může pořídit druhou...a i na cestách může mít k dispozici 230V, třeba někde na hotelu, ubytovně...

Já jen...pokud chceš notebook na střih 4k na cestách, tak bych spíš ty peníze, co bys vrazil do nakouslého jabka, investoval do výkonu "obyčejného" notebooku.

Cenova relace je asi takova - cim mene tim lepe.Nejaka zlata stredni cesta .A aby to splnovalo moje kriteria .Velky klasicky Ntb tahat nemuzu ,jelikoz hraji na centrimetry a váhu :)

čemu říkáš "velký klasický ntb"?Pokud je pro tebe normální 15ka notes moc velká a těžká, tak na střih 4K zapomeň a vem si jen něco, v čem budeš ta videa zálohovat na nějaký externí disk a sestříhej to až doma na desktopu.

Proč myslíš, že každý "klasický" notebook je velký? A taky bych na takové použití zvážil větší displej. V batohu se v pohodě dá tahat i 15", i 17" notebook a k tomu plno jiných věcí. Ale taky záleží co tím GoPro natáčíš, jestli by ti batoh nezavazel. Nebo ho mít třeba někde v kempu, na hotelu a netahat na akci.

jj, na střih videa bych si představil spíš něco jako takovouhle 17ku:http://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu... nebohttp://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu... pokud 15ku mermomocí, tak třebahttp://www.goldmax.cz/obchod/herni-notebooky/eu... pochopitelně se 4K displejem. U té 15ky to odhaduju na celkovou hmotnost cca 3.5 kg i s adaptérem (což s porovnáním vůči staré 15ce Thinkpadu není až tak moc), ale za výkon se prostě platí.

"nejlepsi volbou by byl macbook pro"Na střih 4K videa? To je podle mne pěkná hovadina. Nejlepší volbou by byla nějaká nadupaná verze mobilní pracovní stanice Dell Precision nebo HP Zbook, ale ceny tě taky moc nepotěší.Takže se dívej do gaming třídy, ale pokud chceš výkon na střih 4K tak počítej, že to nebude ani tenké, ani lehké ani tiché.

Oki.Diky za odpovedi :) Mozna bude lepsi to hazet na Hardisky a nechat to na doma ,ale zase pak strihat videa ze 4-6 mesicu 🤭 Takto bych mohl po volnych dnech a vecerech neco tvorit . No musim to jeste promyslet :)

mno, můžeš si zjistit, nakolik jde bezztrátově stříhat to 4K video ve smyslu ořez / rozdělení / spojení. Na klasické MTS/M2TS video existoval výborný software TSSniper, ale na 4K netuším... Fungovalo to v pohodě i na PC, co by tehdy střih FHD videa neměly šanci zvládnout a neměnila se kvalita ani formát videa.Tak by sis mohl udělat hrubý filtr abys nemusel ukládat úplně všechno, ale už si to rozdělil na úseky, co tě zajímají, seřadil si je a ořezal ty vyloženě špatné úseky.

Chapu chapu :) Spis se jeste zeptam takhle .Ja prave ujizdim celkove v elektronice co se tice kvality videa,grafiky ve hrach atd .. Snazim se mit vzdy vse nej.Mam se vykaslat na nejaky 4K a natacet FHD ? Rikam si ,ze az si to budu prehravat napr v Tv bude to mit krasny obraz .Ale nebude fakt stacit jen to FHd ? Tim se mi snizi i naroky na ten Ntb . 🤷‍♂️

Tak jestli už tu kameru máš doma, tak si to zkus, ne?Jinak je otázka, zda by FHD 60fps nebylo dostačující.Každopádně i tak - stříhat video na 15ce displeji je stejně solidní masochismus a nouzovka - pro střihový SW potřebuješ dostatek místa na timeline, náhledové okno apod. a na notesu je to celkem pruda - už jsem to musel takhle jednou na služebce dělat a nic příjemného to nebylo (jsem zvyklý na 24ku monitor).

Jestli chceš mít vše co nejlepší, tak to opravdu ještě promysli. Stříhat na 15" je takové minimum, ale ještě docela utrpení, i když už "to nějak jde". To chce tak tu 17", ideálně dva monitory, na jednom stopy a na druhém náhled. A taky to chce slušný výkon, aby se ti stříhalo pohodlně. Nemusí to být zas nějaký extrém, ale rozmyslet si nějaký, pro tebe dobrý, kompromis.