» Poradna » Notebooky

4GB RAM s 16GB Intel Optane nebo 8GB RAM

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jestli bude rychlejší v NTB mít 4GB RAM s 16 GB Intel Optane nebo jen 8GB RAM? Co bude rychlejší, a který NTB se spíš po čase nebude sekat? Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

jeste lepsi je 16GB RAM. Intel Optane je nesmysl.

Nejlepší bude 8-16GB RAM + SSD dle potřeby. Optane ti RAM nenahradí a SSD také ne.

8GB RAM je v dnešní době rozumný minimum, takže pod to bych nešel.Pokud je v notebooku SSD, tak je Optane relativně k ničemu.

RAM to chce alespoň 8GB. Optane je takové šidítko, to už kdysi zkoušel Seagate s SSHD. Místo toho bych bral plnohodnotné SSD.