43" 4k TV Sony ako monitor k PC - je to možné a rozumné?

Ahojte,chcela by som si kúpiť nový monitor ale uvažujem už o 4k. U nás v Nay som videla - http://www.nay.sk/sony-kd43x8307csaep za 799e.Má niekto skúsenosti s "väčším TV" použitým ako monitor z dlhodobejšieho hľadiska?Pripojenie k PC bude zrejme cez HDMI. Nehrávala som hry ani neplánujem.

Odpovědi na otázku

TV je jako monitor k PC neevhodná.

Používám bez jakýchkoli problémů TV Samsung 46 palců Full HD .Vhodnost či nevhodnost je bezpředmětná.Snad jen spotřeba a při vhodném nastavení podsvícení to dá překousnout.Nehodlám sledovat film či Youtube (análně vesračkovirální videa či roztřepané záznamy koncertů z mobilních srač-ek nesleduji) v HD nebo 4K na malém monitoru a přepojovat HDMI.

Záleží na tom z jaké vzdálenosti se na to budete dívat. Ale jde o to, jaké rozlišení umí grafika v počítači. To by za určitých okolností nemuselo být moc ke koukání. Ale obecně lze říci, že to funguje bez problémů. Dnešní LCD TV jsou v podstatě monitory s televisním a zvukovým dílem.

Mám 4K monitor 29" . Tak mám nejakú praktickú skúsenosť. Veľmi záleží na čo to budeš používať . Na hry nie ? OK . Na filmy ? OK , silne doporučujem . Na bežnú prácu , čítanie textov a podobne ? Tam je to horšie. Počítaj s tým , že vzdialenosť na pozeranie je doporučená cca 1,5 metra . Mala by si mať stred obrazovy na úrovni očí. Máš to ? Z takej vzdalenosti aké veľké pismena pohodlne dokážeš čítať , ich veľkosť nemôžeš donekonečna zväčšovať. A na 4K monitore sú písmena naozaj ostré ako britva . Dlho na ne nedokážeš čušať. Skôr uvažuj nad nejakou 32" TV / prípadne najmenšou možnou 4K. Lebo viem , že 32" 4k je problám . Videl som asi 2-3. Kúp si nejaký 32" 4K monitor , naozaj urobíš lepšie , podľa mňa . Lebo moje oči po 5 mesiacoch začínajú hovoriť niečo iné .

Používám jako monitor Panasonic TX-L39E6e už několik let a je to skvělé.Takže nebrat v úvahu takové ty radílky co netuší která bije.

Samozrejme je to 4K , že ? FullHD , LED, 100Hz....a kde je 4K , on sa špecialne pýta na 4K, radílek?

Co máš za GPU? Pokud něco od AMD tak 4k přes HDMI raději ne,použij displayport. 4k po HDMI je omezeno na 30Hz.

A ten Dispayport je práve problém , každý o tom hovorí a myslím , že na trhu asi/?/ nie je žiadny TV s Displayportom . lebo je rozdiel 4K s HDMI 1.0 / má 100% TV/, s HDMI 2.0/má 30% TV a Displayportom/ má 0% v TV/ . U monitorov je to podobné , Dispayport má menej ako 5-6%. Tu sa rozpráva o 4K tak ako by už bol rok 2018-2020. Dnes je tu iba stredovek 4K .

Používám už několik let 37" FullHD TV jako monitor k počítači a je to paráda, i když ještě větší úhlopříčku už si moc dobře nedovedu představit - záleží jak daleko od toho budeš sedět.Dal bych si ale pozor na dvě věci:1) input lag - prodleva, za jakou se něco skutečně zobrazí na obrazovce. Vzniká tím, že televize mají všelijaké filtry, odšumovače a jiná mrvítka obrazu a tohle zpracování obrazu televizi nějakou dobu trvá. Viděl jsem i extrém, kdy se pohlo myší a na TV se kurzor pohnul snad o sekundu později. Pro práci nepoužitelné. Na hraní her už vůbec. Na některých TV se dá jednoduše přepnout do PC nebo herního režimu, kde se to eliminuje. Na jiných je potřeba to vyladit ručně. A někdy se toho člověk prostě nezbaví.2) U 4k bych si dal pozor, aby jak PC, tak TV uměly 60Hz. Běžně obojí umí jen 30Hz a to je dost opruz. PC působí zbržděně a trhaně, na práci nebo hraní her je to opět skoro nepoužitelné.

37" FullHD ako monitor je OK . Lebo rozdiel medzi 4K a FullHD je väčší ako medzi FullHD a SD.

1. Kontrola jaké HDMI má PC / grafika ideálně revize 2.0.1a. Některé starší kartičky (kancl apod.) vůbec 4K obraz nedají max. 2K!2. Ideální je monitor s DP, což mít TV nebude.Aby to nebylo horší řešení, že si připlatit za monitor.

A kde mají 4k monitor 50"?

Nikde a nikde nebudú mať.

Ďakujem vám všetkým.

Skoro stejné téma tu bylo před týdnem... za mě - cokoliv nad 32" je k pc jako monitor naprosto nevhodné (mám 40") - je to prostě moc velké. hawgh

A když ho dáš dál...

Keď nečítaš , ale iba pozeráš nie vzdialenosť 1,5-2,0 metre problém . Iba si zničíš pri čítaní oči.

Obraz z PC je nutno na TV vidět před zakoupením. Některé TV rozmazávají obraz z PC, i když se vypne rescaling. A některé TV to ani neumožňují vypnout.HDMI pro 4K musí být 2.0. PC mají většinou 1.4.

Dává to smysl jen v případě, že máš některou z GTX9xx, aby si měl HDMI 2.0 a mohl jen ve 4k na 60FPS (+ k tomu kvalitní a i drahý kabel)

Musi se to s kazdym konkretnim typem TV vyzkouset. Mohou totiz nastat 3 varianty:a) TV funguje stejne jako monitorb) obraz na TV je hnusny, ale jde to doladit povypinanim vsech moznych featur TV, takze nasleduje stav znamy z a)c) obraz na TV je hnusny, ale i pres snahy viz b) to doladit nejde a TV je tak jako zobrazovac k PC nepouzitelna (s vyjimkou filmu..).Jaky pripad bude ktera konkretni TV, to Vam obvykle dopredu nikdo nerekne.PS: A pokud jde o hry, tak 4K predpoklada velmi vykonny HW v PC. V soucasne dobe to znamena znacne investice.

Syslíku, v případě SONY to bude zajisté bod c), stejně u LG a mnohých dalších.