4 paměti v dualech

Zdravím,

možná to bude banalita a moje neznalost, možná taky špatný testovací program, i přesto bych se chtěl zeptat na výsledek testování z programu piriform speccy. Je zde uvedeno, že mám 1920 MB GeForce 8600 GTS, přitom je to 512 MB

Stejně tak paměti jsou zvláštně značené.

Mám v PC dvě a dvě paměti v dualu.

2x 1024 MB Geil 800 Mhz CL4 (4-4-4-12) a 2x 1024 MB Kingston 800 Mhz CL4 (4-4-4-12), přitom to ukazuje jinou frekvenci i časování.

Zde je screenshot: robiik.wz.cz ...

Prosím nepište zprávy typu to je jasné, ty to nevíš a podobně, rád se dozvím něco přínosného. Díky

Odpovědi na otázku

Je to špatný testovací program.

Stáhni si CPU-Z.

Na kartě SPD najdeš obsahy všech 4 chipů SPD (musíš si přepnout jednotlivé paměťové sloty).

Ka kartě Memory najdeš, jak nastavené ti paměti doopravdy běží.

díky moc, zkusil jsem tedy CPU-Z, ale ty čísla mi furt nějak nesedí : http://robiik.wz.cz/test2.jpg...

Někdy mi to udělá modrou smrt s hláškou IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - ale je to jen čas od času, proto je těžké něco testovat pomocí vytažení z patice.

Mám sestavu AMD Athlon 64 X2 4850e, nVidia nForce 550 chipset, 2x 1024 Geil 800 Mhz CL4, 2x 1024 Kingston 800 Mhz CL 4, GeForce 8600 GTS 512 MB, zdroj Fortron Bluestorm 500W, disk 500 GB Samsung HD502IJ, Vista Home Basic SP2.

No a teď ještě zatiž nějakou aplikací procesor a prohlédni si CPU a Memory znova.

tak jsem mu trochu nahulil, aby se nemohl ani hýbat, dal jsem mu kompresi videa ve virtual dubu s různýma filtrama, pak dvě hry spustil a už se trhal a bylo tam furt DRAM frequency nějakých 368 Mhz a CL5 - i když jsou to paměti všechny čtyři CL4. to je správně? já myslim, že tam je někde zakopaný pes - i s tou modrou smrtí... zkusim ještě memtest asik.

Jak to mas nastavene v BIOSu..?
Ja mam taky 4-4-4-12 (4x2GB), a kdyz to v BIOSu necham nastavene na AUTO, tak si to najde jako 5-5-5-18.
Musim to nastavit rucne.

aha, tak to je možné, že mám taky auto. mrknu, díky

v biosu nemůžu nastavit nikde 4-4-4-12, pouze napětí na jednotlivých periferiích

Obsah chipu SPD těch pamětí Geil ale říká, že při frekvenci 800 MHz mají mí CL5.

Jen pro jistotu - CPU-Z ti ukazuje frekvence skutečné, zatímco výrobci udávají frekvenci pamětí skutečnou.

To není podvod.

Vychází se z toho, že paměti typu Double Data Rate vykonávají práci na vzestupné i sestupné hraně signálu.

DRAM Frequency 386 znamená, že paměti běží na 736 MHz.

Modrá smrt může mít řadu příčin.

Já bych napřed zvýšila pamětem napětí na 2,1V a přidala (protože máš obsazené všechny sloty) 0,1V severnímu můstku.

zkusim, děkuji za objasnění a zkusim pohledat ty napětí

mám tam tuto nabídku:
CPU Frequency
PCIE Clock
CPU Clock ratio
DDR2 Voltage control
Chipset/PCIE Voltage
HT-Link Voltage
CPU HT-Link Voltage
CPU Voltage control

v PC health status mi to ukazuje DDR2 1,8 V, takže jestli to správně chápu, tak mám nastavit na DDR2 Voltage control +0,3 V. A kde mám nastavit ten severní můstek 0,1V , prosím?

Zkus napřed zvýšit napětí pamětem.

A až pak - kdyby to k ničemu nevedlo - chipset.

tak změněno, ale nevím, co se mělo změnit mohlo by to pomoct proti té modré smrti? díky

Jistě.

díky moc ty vždycky dokážeš poradit a potěšit najednou

To se teprv ukáže...

jak tak na teba pozeram tak asi by som najskor resetol bios