» Poradna » Počítačové sítě

4 monitory a jeden PC

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné k jednomu PC připojit např. 4 monitory, každý s vlastní bezdrátovou klávesnicí, tak aby každý uživatel mohl pracovat nezávisle na sobě? Nechci to na hraní her jen na sdílení internetu. Četla jsem že by to mohlo jít přes Virtuál PC a podobné...Nebo jestli je potřeba server jako takový. Hlavně by mě zajímalo jak výkonné by muselo být zmíněné PC. Opravdu by šlo jen o brouzdání po netu. Případně jaký operační systém by byl nejvhodnější.... Linux je prý na takovéto věci nestabilní, tak jestli zůstat u Win. Předem děkuji za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

3x virtual = cca 3 x 3 GB + host OS asi 3 GB = cca 12 GB RAM. 4 jadro je asi najminimálnejšie minimum, odhadujem, že lepšie by bolo 8 vlákno, 4 klávesníce a 3 priradiť trom virtualnym, ale ako ovládať štvrtou hosťovský OS, neviem. Nie je lepšie sa o PC deliť? V čom je linux nestabilný?

Promin, tohle nema hlavu ani patu. Kdyz o problematice nic nevis tak o tom nemudruj.Jako hostovsky OS bude linux rozhodne lepsi, minimalne co se uspory prostredku tyce. Jen zvazuju jestli ma cenu se tu dlouhosahle rozepisovat, dle formulace prispevku nemas v tomto smeru ani zakladni skusenosti/znalosti.Pokud se chces podivat jak se to da napr udelat https://www.youtube.com/watch

Ano je pravda, že o tom nic nevím, proto jsem ten dotaz taky položila. Projela jsem o tom hodně článků a diskuzí a co se týče Linuxu je to tak půl na půl. Uživatel od uživatele. S Linuxem nemám sama zkušenosti, ale podle toho co jsem četla tak pro víceuživatelské rozhraní bude asi dle mého postřehu nejlepší. Jinak za to video děkuju. Mrknu na něj :)

Zminil jsem to proto ze je to dost obsahla tematika a neni v moznostech mistni poradny to obsirneji rozvest od zakladu. Linux a virtualizace je naprosto ok, co myslite ze pouzivaji jako zaklad treba produkty VMVare? 😀

Moc děkuji... Zkusím teda ten Linux a troškou si s tím pohrát... Našla jsem spoustu návodů na netu, tak to zkusím dát nějak dohromady, prozatím jen s jedním monitorem navíc uvidím jak to pojede :)

Na tyhle věci je rozhodně linux vhodnější - jak na hosting tech virtuálních strojů, tak jako OS na klientská PC - k dispozici jsou i tzv. kiosk systémy.Proč to chceš řešit takhle? Jde o nějaké firemní řešení? Proč nepoužiješ 4 normální počítače (klidně něco relativně levného nebo repas) a router na "rozvedení" internetu na jednotlivá PC?

Tohle použití Windows vůbec neumí. Takže vám nezbyde než ten Linux nebo Unix*.Nevím, co tu všichni vyvádí s virtualizací, ta není vůbec třeba. Na Linuxu se udělají normálně 4 sezení. Když už nutně virtualizaci, tak paravirtualizaci, jinak je to plýtvání prostředky.

jako 4 paralelní přihlášení na jednom PC?

V čem je problém? Takhle mainframy začínaly. Nejdřív byl jeden počítač pro mnoho lidí, až pak přišel osobní počítač ve smyslu jednouživatelského (a pak se to vrátilo zase k víceuživatelskému, jen u Windows zůstala z licenčních důvodů podmínka s jediným přihlášeným uživatelem).

Exte na WinXP to bolo mozne. Bol k tomu nejaky specialny program, ktory bolo nutne kupit a nebol zrovna najlacnejsi. Davnejsie asi pred 2 rokmi sa tu niekto presne na taketo pouzitie pytal a bol mu poradeny rovnaky, alebo podobny program pre Windows7. Treba pouzit hladanie ak je to este aktualne. Pre zamyslane pouzitie 4-och pracovisk by bolo vhodne mat okrem bezdratovej klavesnice a mysi aj obrazovku pripojenu bezdratovo, inak tie pracoviska budu len v okruhu kam dociahnu kable od monitora.

linux multiseat funguje, ale je to opruz na konfiguraci, hlavne pro 1 GK.jinak na win existuji komercni produkty. https://www.geckoandfly.com/23654/virtual-desktop-sof...

Windows multipoint serverhttps://www.youtube.com/watch

Dnes integrováno ve Windows Server 2016.

Samozřejmě to jde, ale z hlediska ceny je jednodušší mít 4 levná PC.

a hlavně, když chcípne jedno levné PC, tak nepracuje jeden uživatel, 3 můžou makat, nebo se střídat. Když chcípne drahá mašina pro 4, tak ti 4 můžou jít domů.

Pro laika příliš složité a drahé.Kup si čtyři samostatné počítače.Nastíním ti problematiku, musíš mít server a k němu připojený terminály (malé PC nebo multipoint řešení = stejně drahé+LCD). Co nechceš vidět je software, licence Microsoftu, ty jsou dost drahé (server + RDS CAL + klient Windows PRO) a samotné nastavení a správa serveru. Speciální klientské licence Office. atd.Linux to možná umí, ale tam bude problém s cenou za nastavení, se správnou funkčností a se správou prostředí.

Na Multipoint není potřeba RDS, ale jinak souhlas.

Dobrý den,koukam, že tady je samej expert na tuto záležitost.Pokud chcete Windows, tak ibik.ru (ASTER). Nemůžu si to vynachválit. Mam doživotní licenci pro 7 terminálu a zadarmo. Používal jsem to pro 3 lidi na PC: i7-4770k, GPU: R9 290x + INTEL. RAM 16GB.Hrál jsem CS:GO. Na druhém terminálu Minecraft a na třetím se prohlížel internet. Vše bez problémů.Doporučuji.

To reseni je zajimave, znam jiné dva velmi podobne programy.Nicmene klientska licence Windows neumoznuje takoveto sdileni pocitace, od toho byla drive licence Windows Server Foundation+RDS.To ze to technicky jde, neznamena ze je to legalni.Co když si to pani nasadi ve firme, coz tak nejak predpokladam, co pak bude delat? A kdo ji to nastavi? A za kolik? A kdo zaruci, ze když bude investovat nejake peníze do PC (mne to vychazi min na 11tis.) ze to vyuzije?Snazim se na to koukat komlexne, rici A bez B, většinou moc dobře nejde.