3TB HDD se nezobrazuje

Zdravím,jakožto laik si nevím rady s následujícím problémem:vlastnímhttp://www.alza.cz/western-digital-red-3000g... a chtěl jsem ho připojit přeshttp://www.hardwarelogic.com/articles.phpk notebooku Sony Vaio VPCF13L8E (Windows 8.1)Disk ale nešel naformátovat, připojil jsem ho tedy přes sata ke mému desktopu (Windows 7) a tam už naformátovat šel. Disk jsem šoupnul zpátky do boxu, připojil k notebooku a vše fungovalo. Když jsem ale na disk nakopíroval něco kolem 2 TB dat, disk se přestal úplně zobrazovat. Když ho připojím opět k desktopu, disk funguje jak má. Nevím, kde je problém, box ve specifikacích nemá žádné omezení v kapacitě disku. Ještě dodám že varianta připojit a používat disk natrvalo v tom mém desktopu není možná.

Odpovědi na otázku

Evidentně firmware ICY Boxu IB-3220StU-B nezvládá HDD nad 2 TB (v tom článku je sice psáno, že velikost HDD je bez omezení, ale on ten článek taky je 6 let starý, že ...). Vzhledem k tomu, že ani novější model IB-3221StU-B nezvládá větší HDD (viz specifikace přímo na webu výrobce, záložka "Technical & Logistic Data" - http://www.raidsonic.de/en/products/external-case... ) a na tomtéž webu není pro daný box žádný firmware update, tak není co řešit

Mám dojem, že to ich "neobmedzené" je obmedzené na 2TB logického disku, ale ten 3TB fyzický, môže rozdeliť na 1TB+2TB logicky. A potom by to malo fungovať - mal by 2 logické disky (v jednom šuplíku pre jeden fyzický disk).

Díky za rady. Takže mi nejspíš nezbude než disk vyprázdnit a rozdělit na dva nebo koupit jiný box.

Díky, i když mě trochu děsí riziko ztráty dat.

Tak bohužel při rozdělení na 1TB+2TB opět vše úplně nefunguje, zobrazuje se mi ten 2TB svazek a ten druhý "není přístupný".

Tuším, že Acronis True Image má nějaký Extended Capacity Manager, který nějak ten limit obchází (a WD ho nabízí zdarma ke stažení ke svým diskům jako Acronis True Image WD Edition), tak to můžeš zkusit. Nejlepší by asi ale bylo ten ICY BOX vyhodit ...

Já ho zkoušel svého času a moc jsem neuspěl. Strašně záleží na řadiči.

Souhlas, stále je to jenom určitá berlička, které nemusí nutně chodit vždy a všude. Proto bych opravdu vyhodil ten ICY BOX (a nebo do něho pořídil disk do 2TB) a pro ten 3 TB pořídil jiný box ...

Souhlas. Některé levné věci se nevyplatí.

Box tu mám k dispozici z dřívějška, používal jsem ho léta pro 2TB disky, chyba u mě byla hlavně nedostatečné ověření maximální kapacity.

To omezení je na 2,4GB. Nad touto hranicí musíš používat GPT, nebo něco linuxového, např EXT3. To ale ten box evidentně neumí.

Tak 2,4 GB určitě ne Když už jsme u toho, tak různě udávaná velikost toho limitu je "obětí chaosu" z poněkud nešťastného způsobu uvádění jednotek velikosti: daný limit je přesně 2 tebibyty (2^32 * 512 byte), což je 2,199 terabyte

Jasně, jenže tam se zmiňuje 2,5 TB disk kvůli tomu, že nic jiného mezi 2 TB a 3 TB se u WD nevyrábí - nic to neříká o tom, kolik je ta skutečná hranice ...

WD Elements 2.5 TB USB 2.0 External Hard Drive Ale máš pravdu, MBR nepodporuje větší oddíly, než 2TB, resp. viz tebou uvedené vyjádření.