» Poradna » Počítačové sítě

3G modem Vodafone K5150 (Huawei K5150)

Povedlo se někomu zprovoznit modem K5150 s některým Wi-Fi routerem?D-Link, TP-Link, ani OvisLink uvedený modem nepodporují.Zdá se, že podpora od Vodafonu je ... o ničemhttp://www.techforum.cz/forums/topic/k5150-a-wifi... http://www.techforum.cz/forums/topic/usb-k5150/http://www.techforum.cz/forums/topic/k5150/neporadí ani s antenouhttp://www.techforum.cz/forums/topic/k5150-a-exte... pokud někomu uvedený modem spolupracuje z nějakým routrem budu rád za typ routeru a pokud byl problém s oživením i za odkaz s postupem zprovoznění.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Máš možnost do toho 3G modemu nahrát původní firmware od Vodafone a případně zrušit i různé funkce navíc?

Zatím ten modem nemám. Budu mít data od Vodafonu. Jsem na mapě v místě pokrytí LTE. Dotovanou cenu modemu 77Kč bych podpořil nějakou korunou za Wi-Fi router, který bude s K5150 modemem spolupracovat.Nechci kupovat např:http://www.alza.cz/tp-link-m5350-d423612.htmStejně jako nechci koupit Wi-Fi router s podporou 4G s SIM slotem za 4000 Kč.Napadlo mě použít tablet či telefon jako Wi-Fi hotspot, ale nestačí mi dosah. Potřebuji něco s vyšším vysílacím Wi-Fi výkonem než poskytne tablet či telefon.

Dotovanej modem za 500 měsíčně , mám jeho předchůdce 3G za 400,-Kč (nedotovanej) a s routerem Asus NE-funguje, takže se dá předpokládat že nebude fungovat ani ten "turbo" (LTE). Jinak anténu můžeš použít sat.parabolku, celkem to dá slušný výkon a vzhledem k 900Mhz by neměl být problém i s Yagi anténami, to chce ale radioamatérskou schopnost.Uvažoval si o USB repeateru? Totiž ty routery nebudou tak rychlý na to LTE, co tam teda píšou to je děs.

Nejake pripojeni potrebovat budu a v miste je mobilni jedinou variantou. Stavajicimu Wi-Fi vyrostl v prubehu casu v ceste les... Ten odkaz z antenou jsem uvedl jen jako dukaz zajmu Vodafone o klienty. Aby bylo videt, ze nema smysl se jich na cokoli ptat.

To si na tom podobně jako já, kolem mě je les a jak namokne nebo nasněží tak wifi nejde, mobilní internet tu jde jen EDGE jinak na venkovní anténu. Na ten jejich modem nepotřebuješ výstup a jejich předražený kus drátu vydávaný jako anténa ale clelej modem dáš jako zářič paraboly, podívej se na internet jak se to řeší ale jak už to bývá tak se málokdo o své snažení a výsledek podělí.

Buď zdráv příteli. Také mě napadlo použít místo přídavné antény k Modemu Huawei K5150 parabolu,ale nevím jak zabránit tomu,aby modem nezmokl a nezničil se. Napadá mě snad jedině dát ho do nějaké plastové lahvičky a utěsnit. Nějak se mi nedaří na internetu najít jak na to. Díky za každou radu.

Potvrzuji, že na Dlink DWR-116 to běhá bez problémů. Akorát je potřeba v nastavení routeru v DHCP nastavit DNS servery 8.8.8.8. a 8.8.4.4. jak tady již někdo uváděl (Google Public DNS), protože po připojení K5150 k sítí tento vytváří adresu 192.168.9.1 a automaticky na ni směruje prohlížeče jako na domovskou stránku (takže místo vašeho nastaveného např. seznam.cz, se zobrazí konfigurační stránka modemu K5150). Je to stabilní a nestalo se mi, že by se modem nějak odpojoval.

Dobrý den,mám DWR-116 firmware 1.04, modem od vodafone K5150 firmware verze 7. DNS mám na routeru nastaveno na 8.8.8.8 / 8.8.4.4. Ovšem k tomu, aby připojení fungovalo, musím nejdříve v prohlížeci na adrese 192.168.9.1 stisknout "připojit". Občas spojení vypadne a potom se samo nenahodí...jedině znovu přes rozhraní modemu....To ovšem nepovažuji za funkční řešení, mělo by se to připojovat samo... Jaké máte prosím nastavení na routeru - internetového připojení ?

Zdravim, mám stejný trable - to jejich slavné K5150 jsem zapíchnul do repeateru Airlive N.Plug, ale nechytačka. Ani po spoustě laborování včetně upgrade Firmware repateru... Na stránkách Airlive jsem našel seznam podporovaných dongle a tahle mezi nimy není..

Modem již mám doma. Zatím zapojen v USB počítače a přenáším jej mezi 2 stroji. Se samotným připojením k LTE jsem spokojen a zatím si dopisuji z Vodafonem na toto téma. Jakmile dojdeme k nějakému závěru tak jej zde zveřejním. Jsou řešení od cca 5000Kč pro LTE a cca od 2000 Kč pro 3Ghttp://www.alza.cz/d-link-dwr-921-d484510.htmhttp://www.alza.cz/d-link-dwr-730-e-d367984.htmhttp://www.alza.cz/tp-link-m5350-d423612.htm

Nebo koupit telefon s podporou LTE a využívat jej jako Wi-Fi hotspot.

Ja jdu cestou DWR 921, jediny umi LTE a ma LAN, takze se z toho da udelat zalozni pripojeni u me doma.

Chci se zeptat na ten modem DWR 921, také jsem ho koupil používám simku od Wodafonu podporující LTE a všude na 3G se s tím připojím a zrovna kde to nejvíc potřebuji tak je 4G,a na to to nějak nemohu rozchodit. Stále mi to píše připojuji....Dík i za malou radu. J.K.

No, jede mi hned bez jakehokoli sloziteho nastavovani. Jen jsem musel nastavit PIN simkarty a povypinat veci ktere od toho routery nechci (Wifi, DHCP, UPnP,...). Jedine co na nem vidim jako slabsi, je, ze neukazuje nejak ciselne silu signalu. Mozna to umi po SNMP, ale to jsem jeste nezkousel...

Pravdepodobne budes mit smulu. K5150 uz neni modem jako takovy, ale pouziva MBIM, ktere zatim maloco (nic) podporuje. Pokud se ti podari K5150 zprovoznit na pocitaci, tak si jiste vsimnes, ze se ti v zarizenich neobjevi zadny modem, ale nova virtualni sitovka.

Navic K5150 vyzaduje tzv. USB mode switch, jelikoz pri zapojeni se tvari jako flashka a nikoli jako "modem" - dan za samoinstalacni pohodli windowsaku.

To se chová jako když odpojíš redukci LAN -> USB, síť se ztratí, každý modem má jednu síť, chová se stejně idiotsky jako flešky či pevný disky z hlediska přiřazování čísel sítě jako písmenek disků.

2 remet: díky za nápovědu - vypadalo to tu u mně (W7, 64bit) "nějak podezřele", ale zatim jsem to až tak neřešil - nyní již netřeba řešit.2 k: koukal jsem na ty odkazy... Ten první vypadá schopně, ale stojí dost. Tento (s 4G podporou: "Now with 4G LTE/3G mobile Internet USB modem dongle support. Share your high speed mobile Internet from anywhere by connecting your 4G LTE/3G USB dongle to the Pocket Cloud Router.") http://www.dlink.com/uk/en/support/product/dir... je cenově dostupnější - na ebay cca 40-50€, ale jednak ne každý to posílá do ČR, jednak z popisu není patrné, zda to funguje POUZE na baterii (4h "výdrž" je fakt slabota!), nebo jestli se to přes microUSB dá napájet za chodu. Stejně/podobně to vnímám i u kousku z tvého 2. a 3. odkazu, které navíc nepodporují 4G sítě, což ale ZATÍM až tak nebolí vzhledem k tomu, kde bydlím. Jenže - tim pádem se ale dostanu k tomu, že mi stejnou službu udělá starý Galaxy Y, který mi ladem leží doma v šupleti, když SIMku z K5150 dám do něj a zapnu si přenosný HOT-SPOT. Takže s tímto řešením PROZATÍM vydžím, alespoň mě to nebude stát další výdaje, a zbytek se uvidí, až dle toho, jak se Vodafone pochlapí s tim svým zázrakem zvyným TURBO. Zda to bude mít smysl jít do něčeho nového (kéž by...) s předpokladem, že mezitím se pochlapí i výrobci hardware (a 4G podpora bude běžná, a za normal peníz). Zatim taky slabota - AirLive my na můj dotaz odpověděli, že na můj JIŽ ROK A PŮL STARÝ repeater žádný firmware pro podporu 4G dongle nechystají... (Nepřekvapuje mě to - vždyť co by si bez nás, spotřebitelů, "chudáci" výrobci počali, kdybychom do nich každý rok a půl nenacpali nějaký ty love za nový hračky? )Díky za spolupráci lidi , mějte se prima...

Zdarec lidičky,nechápu co mate za problém S K5150 .Prostě vložit modem do tabletu a je hotovo.Ted uz je ten modem minulosti a náhrada vic než dobra od Samsungu a LTE WI FI rauter a staci vložit datovou simku do rauteru a propojit s mobilem nebo tabletem připadne laptopem a az 10 strojku vezme na pripojeni.Tento rauter je uplne cerstva novinka u Vodafonu.Ma v sobě baterii o kapacite 2600 mAh.Takze to nějakou dobu vydrzi

Taky jsem se na nej tesil, ale nakonec jsme se musel vratit k standardnimu K5150 - ten Samsung je vyrazne horsi na prijem signalu a v horsim pokryti se prakticky nechytal, narozdil o K5150.

Jen tak koukám na ceny těch routerů co by to měli možná podporovat že za to bych měl dva počítače s wifi a mohl tak připojit modemů 255 x 2? No nic, jen taková úvaha ...

Jen takový neověřený nápad. Samozřejmě komu stačí 3G, tak může strčit SIM do starého mobilu, my ostatní s LTE to máme horší, ale napadlo mě připojit LTE modem do Raspberry Pi (800Kč), kam do druhého USB dát Wi-fi. Spotřeba do 5W a pokud umí linux ten modem, tak by nemusel být problém.

Ubuntu 12.04 K5150 umí. Provozuji zatím K5150 střídavě na dvou strojích s Ubuntu 12.04.Možná zítra, nebo příští víkend testnu na 14.04.Vodafone mezitím začal prodávat:http://www.vodafone.cz/modemy/samsung-mobile-hot... A jak píše Karel 195.39.19.--- | 9. 5. 2014 8:46 https://twitter.com/dovado/status/45897707553...

Dnes zprovozněno na Tp-link TL-MR3420 po nahrání nového firmware 19.3.2014 společně s modemem Huawei K5150. Šlape to bez problémů.

Když to běží s Tp-link TL-MR3420, je šance, že to pojede s Tp-link TL-MR3220? Je to také 4G/3G router...

A ze zvědavosti - tušíte někdo, co se stane, když do TL-MR3220 nahraju firmware z TL-MR3420? :) Díky za odpověď

Muzu se zeptat, jak to mate nakonfigurovane? Mam stejnou kombinaci (mimochodem K5150 neni na TP-Link compatibility listu). Oproti predchozimu firmware sice modem hlasi "Identify successful", ale po zapnuti routeru nebo po vlozeni modemu se sice po chvili na par sekund neprerusovane rozsviti fialova LED, ale pak zacne znovu blikat, internet pochopitelne nebezi. Na modemu mam nejnovejsi firmware verze 7 a vypnute PIN, ktere TP-Link neumi a na routeru nastaveno Vodafone CZ, tzn. APN internet a dial number *99#.

Mám to podobně. Na internet se to samo nepřipojí musím v prohlížeči jít do nastavení modemu 192.168.9.1/24 a tam se připojit ručně. Pak to funguje. Po několika hodinách se mi ale stane, že se modem odpojí, začne blikat a internet nejde. Nezjistil jsem příčinu....

Ahoj k5150 jsem zprovoznil na routeru Dovado Doma.Funguje dobře, ale přes noc se odpojí a musím restartovat router, aby byl přístup k internetu znovu aktivní. Zkoušel jsem všechna možná nastavení jak na USB tak na routeru, zatím bez výsledku.

zkusenosti po par tydnech pouzivani K5150 + Tp-link TL-MR3420:potvrzuji to, co pise Karel. Modem se sam nepripoji, je nutne jit do weboveho rozhrani modemu (192.168.9.1) a tam jej rucne spustit. Pokud mam na internet trvale pripojeno nejake zarizeni (PC, laptop), provoz je bez problemu, kdyz vsechna tato zarizeni odpojim nebo vypnu, modem se po nejake dobe odpoji a je nutne jej vyjmout a znovu zasunout do routeru a pak rucne pripojit pres webove rozhrani.

Zdravím, mám v kombinaco TP link 3420 a modemu K5150 zde zmiňovaný problém, že se sám nepřipojí, ale musí se v rozhraní modemu dát ručnš připojit po každém restartu. Mám nahrán nový firmware v obou zařízeních. Podařilo se někomu na toto přijít? Díky

fungují routery DOVADO, má je alza nebo softcom.vyzkoušeno

Tento LTE modem podporují všechny v současnosti prodávané Wi.Fi routery DOVADO.

Všechny od firmware 7.2.2

Včera jsem úspěšně použil router ASUS RT-N10U s modemem Vodafone (Huawei) K5150.Pro jistotu jsem nahrál poslední verzi firmware, chvíli zkoušel metodou pokus-omyl a najednou se vše samo rozeběhlo

Konečně dobrá zpráva. Mám nový router ASUS RT-N18U a zkoušel jsem T-M modem E3276 bez úspěchu. Jestli mohu poprosit o sdělení nastavení, ale Vo. jej nepůjčuje. Šel bych do nabídky Vo. na 10+10GB + chytré FUP za 499 Kč. Routery by měly být podobné, nastavování je stejné, firmware je nejaktuálnější (ASUS). V počítači se mi stejně hlásí RT-N56U. Díky za pomoc.

Ahoj,, mam router Asus RT-N14U s nejnovějším FW a modem Huawei K5150 mi s ním nefunguje, router ho vůbec nedetekuje,, mam VO mobilní připojení turbo, fungovalo to ze starším modemem Huawei E173 stačilo zapojit do USB a všechno šlo samo no E173 je docela pomalý ale jak nouzovka se to da. A také my to fungovalo z mobilem Xperia ARC S :)

Tak jsem napsal na ASUS Czech Service a dostal jsem tuto odpověď Dobrý den Přidání tohoto USB modemu do podpory už se řeší s globální podporou. Zatím však není známo datum kdy bude modem funkční. děkujiS pozdravemThank you and best regardsMartin BertaASUS Czech ServiceTak se snad dožijeme v co nejkratší době.

Ahoj chlapi.Ted jsem resil vec co se tu popisuje.Potreboval jsem pripojeni na sve chaloupce u lesa a jeste v doliku.Nechal jsem si poradit abych mel jistou a udelal jsem dobre.Takze... pripojeni Vodafone pres USB modem K5150,k tomu router TP-LINK TL-MR3420 a protoze jsem na hranici signalu tak venkovni antenu Anténa LTE MIMO ATK-LOG LTE (800-2170MHz, 5m kabel, SMA)+redukce crc9 - SMA na pripojeni do modemu.Po nastaveni anteny,routeru a modemu prisel uzas...maximalni signal na modemu (zatim je u me jen takove to pseudo LTE na 900MHz(Turbo internet) nicmene je to velmi stabilni.Down.se pohybuje kolem 5Mbit,Upl.ve pohybuje kolem 3Mbit,coz me bohate na moje potreby dostacuje.Potreboval jsem jeste pokryt WiFi vedlejsi chalupu cca 50 metru ode me.Odmontoval jsen z routeru 1 antenu a misto ni jsem tam pripojil na 5 metrovej kabel WiFi panelovou antenu TP-LINK TL-ANT2409A namirenou na tu vedlejsi chalupu.V te je plny signal WiFi a v moji pres tu druhou antenu na routeru taky.Jedine co me trosku udivilo je to,ze ten modem docela topi...ale prej je to normalni.S tim samovolnym vypinani pripojeni pokud se nedeje zadna akce zatim nevim...PC ani router nevypinam...na antiviru mam nastaveno aktualizovat databazi po pul hodine...tak si to asi mysli,ze je to porad v akci ikdyz mam davno pulnoc Upozorneni.....do toho routeru je treba nahrat novy firmw.jinak to ten modem K5150 nenajde!!Doporucuju koupit na http://www.lte-unas.cz/lte-hardware/modemy/route...

Včera jsem našel na ASUS novou verzi FW pro RT-N18U a, i když to není v popisu ani v seznamu podporovaných USB modemů, K5150 již modem identifikuje a dokáže se připojit na internet. Down je dnes 50-60 Mb/s a Up 13 Mb/s na LTE. Po nastavení routeru se připojí sám a zatím se neodpojil. Jsem spokojen a zřejmě vypovím pevný internet T-M (8 Mb/s) za stejnou "zvýhodněnou" cenu (bez limitu). Mile mne překvapilo, že na reakci ASUS jsme nemuseli tak dlouho čekat. Router má Gigabit LAN a proti "DOVADO Pro" je skoro za poloviční cenu. Mohu doporučit.

Ahoj, mám doma taky od Vodafonu modem K5150 a uvažuju o koupi Asusu RT-N18U. Můžes sem, prosím, napsat, kde najit tu novou verzi FW, nebo dát odkaz ke stažení? Je v modemu nutné ješte něco ručně přenastavit, aby mi běhal a K5150? Díky moc za odpověď..

FW USB modemu K5150 v7.0 najdeš v tomto odkazu:http://care.vodafone.cz/app/answers/detail/a_id/1867

Nový FW pro RT-N18U je na oficiel. stránkách ASUSu v sekci Podpora (daného modelu), na stránce zvolíš Ovladače a Nástroje, zvolíš operační systém. Jsou tam jen dvě verze, ta první - základní a ta nová (Firmware version 3.0.0.4.376.2678). Zřejmě budeš ještě potřebovat "ASUS RT-N18U Device Discovery" nebo vědět, že adresa routeru se s USB modemem změní na 192.168.2.1. Existuje ještě "Rescue_RT_N18U_1904", když se něco nepovede, ale ten už v Utilites není (asi že už není třeba?). Kromě toho je tam ke stažení návod k obsluze v 19 jazycích vč. Češtiny.Odkaz: http://www.asus.com/cz/Networking/RTN18U/Help...

Zdravim, prosim muzete mi prozradit jak jste nastavil router Asus rt-n18u s usb modemem Huawei K5150. Nevim proc se mi nechce pripojit. Router vidi modem jako Huawei ..., ale tim to konci. Dekuji.

Podle kompatibility na stránkách to linku je kompatibilni TLMR3420, chystam se ho koupit a vyzkoušet.

Ohledně samovolného odpojování od sítě. Vyzkoušejte instalovat novy firmware modemu K5150. Podle popisu má právě odstraňovat problémy přechodu mezi sítěmi. Mi osobně se tento problém neobjevuje (mám stále něco zapnuto), ale snad by to mohlo pomoci

osobni zkusenost, Dlink DWR-116, koupen v Mironetu. Nahran do nej posledni FW, zasunut K5150 modem a do minuty se v pohode pripojil k netu a slape. Je dostupne i nastaveni modemu pres IP 192.168.9.1 takze super, kde je slabsi ale stabilni 4G a modem se i tak prepina do 2G, tak si vynutim 4G only a jedu ! co vic si prat !

Potvrzuji, že router funguje s k5150 od Vodafone.Firmware jsem nepřehrával. Již byl v routeru nahrán ve verzi 1.04 ze srpna 2014.Měl jsem trochu problém s DNS serverem. Standardní nastavení nepřekládalo všechny adresy.Musel jsem nastavit ručně v nastavení routeru adresy DNS (ve WiFi i network tj na dvou místech).Primární 8.8.8.8 a sekundární 8.8.4.4.Zatím běží bez problémů.

Kerej bezi bez problemu? ten Dlink DWR-116?

yo

Ahoj lidi, povedlo se to rozchodit někomu na ASUS RT-N66U? modem detekuje, tváří se, že připojen, ale internet nenene :(ps: nejaktuálnější firmwaredíky dan

Mně to jede s D-linkem DWR-116. Ale musí na něm být nejnovější firmware (1.04) ten už podporuje Vodafone (Huawei) K5150. Jak se ostatně lze dočíst v seznamu podporovaných zařízení. Vše viz. http://www.dlink.com/cz/cs/home-solutions/conn...

Ano,jde to s routerem TP-Link TL-MR3420,ale je nutné ho ho napřed upgradovat. Běhá to bez problémů .

Mě se to samo nepřipojí, Vám ano?

TP-LINK MR3420 S NEJNOVEJSI VERZI FIRMWARE

Ahoj, podařilo se už někomu nastavit modem K5150 zapíchnutý do routeru TP-Link TL-MR3420 V2 tak, aby se po zapnutí routeru modem automaticky připojil k internetu? Zkouším všechna možná nastavení včetně různých DNS, ale modem se automaticky nepřipojí. U modemu mám nastaveno Režim připojení - automaticky. Router naskočí, proběhne spojení s USB, ale musím manuálně ve webovém rozhraní kliknout na připojit a to mě nabaví. Webové rozhraní mi na telefonu s androidem pořádně nenaskočí (neustále se obnovuje a nezobrazí), tak musím internet pripojit buď NTB nebo televizí, pak už vše šlape v pohodě.

Jsem na tom stejně. Už jsem se i smířil s tím že se prostě atomaticky nenaloguje. Vždy je třeba přes www dat "Připojit". Dokonce jsem i do K5150 nahral firmware 7.0 a je to stejné. Takže jako plně automatická záloha netu se to asi použít nedá. Poku má někdo jinou zkušenost dejte vědět.

...taky to zkouším na TP3220. Tu K5150 nepodporuje. Má podporovat TP3420. dk

Potvrzuji, že na Dlink DWR-116 to běhá bez problémů. Akorát je potřeba v nastavení routeru v DHCP nastavit DNS servery 8.8.8.8. a 8.8.4.4. jak tady již někdo uváděl (Google Public DNS), protože po připojení K5150 k sítí tento vytváří adresu 192.168.9.1 a automaticky na ni směruje prohlížeče jako na domovskou stránku (takže místo vašeho nastaveného např. seznam.cz, se zobrazí konfigurační stránka modemu K5150). Je to stabilní a nestalo se mi, že by se modem nějak odpojoval.