» Poradna » Ostatní

3D tiskárna netiskne

Ahoj, koupil jsem si stavebnici 3D tiskárny v Číně. Sestavil jsem ji a chtěl jsem tisknout extruder jezdí jak má , ale filament netiskne nicméně ho to drží a kolečko jakoby přeskakuje. Nevíte kde je problém.

Odpovědi na otázku

Trochu drahý špás jezdit (letět) si pro tiskárnu až do Číny. To ji neměli na tržnici v Praze?

V Číně jsem proto opravdu nebyl, pouze. Jsem si to tam objednal

Pro zajímavost, musel jsi platit clo, nebo balík prošel celnicí bez povšimnutí?

1. hřeje hlava? Má správnou teplotu?2. máš správný průměr filamentu?3. máš správně zavedený filament?

Kolečko přeskakuje: - slabé pružiny přítlaku kolečka- špatně zavedený filament, konec struny se zasekl o nějakou hranu- příliš nízká teplota, možná špatné čidlo / špatně zapojené čidlo nebo používáš ABS-strunu a máš nastavené PLA-teploty...- byla tam z nějakého důvodu naopak příliš vysoká teplota a filament se přitavil k vedení

duvodu muze byt spousta, idealni by bylo poslad odkaz o jakou tiskarnu jde a nejlip i tvoje nastaveni a jmeno materialu z jakeho tisknes nebo video co to dela

Je to prusa i3 pro V. Nastavení jsem nechal jak je. Tak tiskárna někdy tiskne normálně a občas tiskne ale strašně slaboucce je to vidět jen průhledná vrstva.

Průša dělá a distribuuje tiskárny u nás, jak se to dostalo do Číny? není to podvrh?

To je jasné, koupil nějaký čínský šrot :D Taky podlehl nesmyslnému mýtu, že v Číně se dá nakoupit levněji, než u nás :) To je samozřejmě hloupost, platí to jen pro místní čínské noname výrobky, ale věci normálních značek tam stojí stejně, jako u nás a pokud někdo v Číně nabízí značkové zboží levněji, než u nás, tak je to na 100% padělek, protože Číňani nemaji žádné zázračné schopnosti, jak značkové zboží sehnat levněji. Jediné co umí lépe, je lhaní. Bez mrknutí oka budou tvrdit, že to je originál :) A kolega Adam se nechal hloupě nachytat :)

Značkové zboží? Průša taky používá čínské motorky, čínská lineární ložiska atd.

Jenže Průša to vyvinul, vybral spolehlivé komponenty a vše to sladil do funkčního celku. O tom se čínskému kopírovači ani nezdálo ;)

Ostatně iPhone se taky vyrábí v Číně, přesto asi nebudeš tvrdit, že čínský Elephone nebo jiné "neznačky" jsou proto stejně kvalitní ;)

a hlavne to prodava za vic jak 3x tolik

3D tiskárnu konstrukce Průša iterace 3 může oficiálně vyrábět kdo chce a kde chce, tedy mluvit v takovém případě o podvrhu je dost divné.

Tiskárnu Průša z Číny? To si děláš pr*el... Koupils nějaký nepodařený fejk. Hoď ho do popelnice... Jinak logicky uvažuj, když mechanika není schopna protlačit strunu, tak je buď blbá mechanika a nebo tryska nemá dostatečnou teplotu na konkrétní strunu. Bez křišťálové koule ti to nikdo na dálku fakt nezjistí, to se musíš podívat ty sám, když už toho sedíš, proč to nejde.

taky tam muze bejt cinskej full metal hotend a mohl se mu retkarci prilepit uvnitr material, kor pokud by tam clap PLA s mel to treba na 230

může být něco jako:http://www.dx.com/p/geeetech-acrylic-prusa-... a otázka je, jak kvalitně či jak nekvalitně to čongové udělali.Nevím jak to mají s licencováním toho designu - je na Prusa tiskárny tvrdý (c)? Není to nějaká volnější licence, co umožňuje legální variace za určitých podmínek?

Prusa tiskarny spadaji do opensourc projektu reprap,klidne si muzes vyrabet vlastni prusa tiskarny , je to opensource.

dík za info, jsem měl dojem, že to takhle nějak bylo. Tím pádem ty čínské tiskárny jsou sice možná někdy nekvalitní, ale nejde o nelegální kopie.

Dokonce si můžeš na Průšově webu stáhnout soubory na vytisknutí plastových dílů.

Zrovna tuhle mám již přes rok a tiskne stejně dobře jako origo Pruša. A tiskla hned na první zapnutí.

"Nastavení jsem nechal jak je" - Jak to máš nastavené, jaký používáš filament (materiál)? Jakou máš teplotu trysky?

to se asi nedovime

Také se obávám, že Adam vůbec neví, která bije. Přitom to má krásně vypsané na displeji před sebou.

Občas normálně a občas tenounce? V případě první vrstvy by to mohl být vadný koncový spínač (vůle). Nebo pokud se to děje v průběhu tisku, tak špatné šrouby osy Z (prohnuté nebo špatné závity, kvalita závitových tyčí s metrickými závity bývá mizerná), které hýbou málo tuhým mostem ne jenom nahoru a dolů, ale ho i naklápí, nebo slabé krokové motory, které ztrácejí kroky.

Pokud to občas tiskne tenounce, tak bych to spojil s proskakováním podavače filamentu. Bývá to např. tím, že není správně vyhřátá tryska. Měl jsem v ruce jednoho čínského acrylic Průšu, který nedokázal zcela roztavit ABS filament, jenom PLA.

protoze tam mohlo bejt 25w topne telisko, normalne je 40w

jj, ten, kdo si to koupil z Aliexpressu docela ušetřil. Stavebnička bez jediného papíru či fotky o návodu nemluvě. Dali jsme to dohromady přes noc za pomoci několika flašek tekutého rozumu Řešily se tam takové problémy, jako že souřadnice jedou na druhou stranu, vytrhává se tam bowden. Z PLA tiskne dobře, ABS nezvládla, PET kupodivu také slušné.

protoze PET je mekci a staci mu nizsi teplota, ABS potrebuje topit vic

Plácáš hovadiny, Geeetech má návody a popisy na svých Wiki stránkách možná lepší jak Průša.

Ještě jak vypadá čínský návod pro Geeetech Prusa I3X.http://www.geeetech.com/wiki/index.php/Building_I...