3D tiskárna ( špatný tisk)

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s 3D tiskárnou ender 3. Mám problém s modely které po vytisknutí jsou sploštělé a špatně vytisknuté. Jelikož jsem úplný začátečník tak nevím co a jak na ve sliceru nastavit nebo jestli je tiskárna je špatně na kalibrovaná?

Odpovědi na otázku

jak sploštělé ? pokud chceš pomoct musíš poslat fotku jak to vypadá, nebo to líp popsat.V jakém sliceru pracuješ ? Průša Slic3r má v posledních verzích defaultně nastavené rychlé akcelerace pro osu Z (výška) a některé tiskárny nedokážou při tisku správně posouvat osu Z nahoru. Tisk pak vypadá jakoby byl "splácnutý"

Taky by mohl mít špatně nastavené stoupání šroubů v ose Z. Byl by dost podstatný rozdíl, jestli tam má metrický šroub se stounáním 0,8 nebo 1mm na otáčku nebo nějaký trapézový šroub se stoupánám třeba 2,5mm na otáčku.

to je v případě výrobcem složený tiskárny dost nepravděpodobný. I stavebnice Ender3 to má všechno předprogramovaný správně.Ale s tím Slic3rem mi to dělalo přesně rohle.. Osa Z nezvládala defaultně přednastavený akcelerace v nový verzi a motory přeskakovaly = tisk byl na vejšku rozpláclej a celej takovej divnej (stará verze Slic3r to nedělala). Stačilo zmenšit akceleraci Z z 1000mm/s na 50 a max rychlost posuvu Z na 10mm/s (to jsem dal já, mám závitový tyče ale s trapézem se dá asi dát víc).Případně by pomohl větší proud do driverů osy Z, ale do toho se asi začátečník pouštět nebude.

Zkus pouzit slicer Ultimaker Cura. Mam stejnou tiskarnu a zadne problemy s tiskem nemam. Jedine co si over je ze je spravne zkalibrovany heatbed.