» Poradna » Programy

3D modelování z dílků

Zdravím. Hledám bezplatný program na „3D modelování“, ve kterém by se dalo:- vytvořit dílek o určitých rozměrech (kostička, kvádřík, hranol, něco zaobleného) a ten použít opakovaně,- skládat tyto dílky k sobě v 3D prostoru (umisťování dílků k sobě / na sebe),- vypínat/zapínat viditelnost dílků v modelu,- uložit obrázek sestavy (pohled z jakéhokoliv úhlu) jen jako černé čáry s bílou výplní.Nepotřebuji žádné stínování, osvětlení, animaci, nic takového – výstup bude černobílý obrázek (který by se víceméně dal nakreslit i v Malování). Příklad použití: vytvořím si dílek „cihlička“, do sestavy/modelu ho umístím 100x tak, že z toho bude domeček, a pak z toho udělám obrázek. Možnost vypínání viditelnosti dílků je pro mě důležitá, protože chci pořídit obrázek z různé fáze „stavění“ domečku. Prošel jsem spoustu programů, ale s žádným jsem to nedokázal (což bude pravděpodobně chyba na mojí straně). Opravdu stačí co nejjednodušší řešení . Díky všem za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Bezplatný program nejspíš neexistuje. Podívejte se zde:http://www.slunecnice.cz/grafika-a-design/3d-model...

Ty jsem je téměř všechny, ale nepodařilo se mi s nimi to, co chci. Věřím, že některý z nich to umí, ale nepřišel jsem na to. Proto jsem si říkal, že někdo z vás s něčím podobným umí a bude vědět, že se to dá. Zkoušel jsem třeba Sketchup – tam vytvořím velmi snadno dílek přesných rozměrů, ale už se sestavou nedokážu pracovat na úrovni dílků....

proč nedokážes pracovat na urovni dilku? ja prave myslim ze Sketchup je na to prave vhodny.z prvniho diklu vytvoris komponentu, nebo objekt a pak uz jen kopirujes prikladas dilky na sebe...

Blender.

Na vejšce jsme si hráli v Blenderu, takže doporučím Blender. Znám ale ještě Cinema 4D, tak to můžeš taky zkusit.

ale na vejšku jsem zabloudil omylem, mám jen 8 tříd základní školy

To ti bohužel nevyšlo Zonde....

žádného zonda neznám, já jsem Lukáš.

A proč nám píšeš odněkud z Říma, Zonde? Snad máš koule, abys nám napsal pod svou pravou IP adresou.....když už prodáváš svůj přetaktovaný šunt v bazaru a dáváš k němu osobní odběr.

Neznám žádného zonda, to si mě s někým pleteš.

V tom případě trpíš těžkým případem schizofrenie.

Schízu máte spíše vy, podle vás je tu každý zond. Za prvé nevím co to znamená a za druhé mě to uráží!

Jsi debil. Toť vše.

V 8.třídě jsi skončil ty, alespoň co se tvé mentality týče. Každý ví, že narozdíl od tebe neměním IP adresu a nick, ty vylízanej mozku.

Mít stále stejnou přezdívku či IP není povinnost a kolikrát to ani není možné, tak nevím proč na to vůbec upozorňuješ.

"proč na to vůbec upozorňuješ. "Protože jsi magor, kterej patří do kazajky a polstrovaný cely.

LEGO Digital Designer

- Vy jste pan Lukáš?o My všichni jsme Lukáš!Jinak děkuji všem za tipy!

co Anim8or?Vytvoříš si kostičku v bílé barvě, pak jen Copy/Paste a posouváš. Kdykoliv můžeš udělat "render" - pokud použiješ vestavěný renderer Scanline, který je rychlý a nemá tam skoro žádné stínování. Program je jednoduchý, zdarma, nemusí se instalovat a není až tak složité se s ním naučit.

Zkus se zeptat na www.cadforum.cz