3D mark 06 i 05 vadny obraz v CF

Takze mam problem ohledne 3D marku. Kdyz ho spustim tak se mi na obraze udelaji takoveto vlny: yfrog.com ... . Narust fps je adekvatni... Kdyz udelam print screen tak vidim obraz bez techto chyb.
Pokud CF vypnu vse funguje jak ma. Testoval jsem i obe karty zvlast. Karty jsou 2x X1950Pro. Karty jsem do CF dal dneska (ja vim jsou pekne stare ale ziskal sem jednu naprosto zdarma). Zakl. deska je crossfire kompatibilni. Prosim o kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Slaby zdroj?

Tak dobre skuim to s jinym.

Takze zdrojem to neni. Ted sem to skusil s 520w seasonic.

Mas je propojene crossfire mustkem (kablikem)? Mas nejnovejsi ovladace VGA?

jj mustky jsem tam raci dal oba dva... (no vono to mozna u x1950 ani jinak nejde) a ovladace mam nejnovejsi... nebo spis nejnovejsi co tyto grafiky podporovaly (Catalyst 10.2). Bios na MB taky nejnovejsi. Kdyz zapnu fur-mark (multi-GPU) vse jede stabilne ale fps je vicemene uplne stejne jako s jednou kartou a to i u ruznych her.

Obe grafiky maji zapojene pridavne napajeni? Jsou ty grafiky stejne?

Obe maji pridavne napajeni a jsou naprosto stejne. Sapphire x1950 Pro 256MB

Skousel jsem dokonce reinstal. ale neppomohlo. Jedine co se zmenilo je ze predtim GPU-Z psal CF disabled pres to ze v CCC bylo CF enabled. Ted (po reinstalaci) i GPU-Z pise enabled.

Mas crossfire zakladni desku?

Ano mam. Viz prvni prispevek.

Uz fakt nevim. . treba to bude nejaky stupidni problem....

jeste bych mel napsat ze kdyz vypnu catalyst AI tak ty vlny zmizi, ale fps je zase jako jedna karta... :(

Mozna bych zkusil jeste nejnovejsi drivery pro zakladni desku.

A jeste do tretice zkus spustit 3dmark s parametrem /nosysteminfo

Ono to vypadá, že jedna z grafik bude vadná. Měl jsem SLI a tam se to projevovalo stejně, každá z karet samostatně fungovala, ale v SLI se obraz rozpadl. Tu vadnou jsem upekl a byl klid.

jdu skusit to co radi pcmaker

takze to nepomohlo

a muzu se zaptat na to jak si prisel ktera je vadna?

Vadná bude ta, kterou jsi dostal zadarmo.

no a jakto ze funguje :D

Začal jsem grafiky doslova mučit a zjišťoval teploty a stabilitu, jak se objevila drobná chyba, která by mohla jinak být ovladači, tak to bylo první podezření. Potom jsem je prohodil ve slotech a tak jsem zjistil, kdy to je horší, na které je připojen monitor. Vadná GK měla i vyšší teploty, i po prohození, protože z prvního rozložení nelze zjistit nic, spodní GK nasává teplo první.

diky

no nic jeste skusim starsi ovladace