» Poradna » Notebooky

32bit.

Přeji pozdní večer všem.Mám notebook s 32 bitovým OS což je podle mne platforma x86 ale v nastavení pc je pravděpodobně chybný údaj-http://nahraj.to/1rJ6 nebo se pletu?Předem díky za případné stručné vysvětlení.Láda

Odpovědi na otázku

x86 znamená rodinu CPU Intelu od i 8086 s emulací až dodnes. x64 znamená, že CPU podporuje instrukční sadu ADM 64http://ark.intel.com/products/72060/Intel-Cele...

Pardon, AMD 64.

CPU umí 32bit i 64bit, systém máš 32bit. Nic víc, nic miň. 2,8GB ze 4GB je ale sakra málo, nemáš nějak nesmyslně nastavenou paměť pro int. grafiku?

Nedávno jsem vyndal 2GB ram a nasadil 4GB ram-něco špatně?

Tak samozřejmě díky za reakce,ale co ta RAM?To tam mám zas přihodit ještě 2GB ram?

1) abys plně využil 4GB RAM, tak potřebuješ 64bit verzi systému2) i když máš pouze 32bit systém, měl bys mít přece jen o trochu více dostupné ram, takže otázka zněla, jestli jí v biosu třeba není zbytečně moc poskytnuto pro integrovanou grafiku?!

Jo díky za radu.S notebookem nemám problém ale názory ohledně pamětí ram se různě na fórech liší ale nicméně před chvilkou jsem ram2GB nahodil do druhého slotu takže celkem jedu na 6GB.Vím že je to asi zbytečně moc ale notebook je v pohodě.Při 4GB ram jsem měl vytížení paměti ram ve správci ůloh 74% skoro při nečinnosti a teď jsem na 38% takže přidání ram zaznamenalo efekt.

6 GB sa v 64 bit OS využiť dá aj keď nehráš. Vidím to aj na svojom prakticky len multimedialnom PC. Stačí chrome, Skype, MBAM, handbrake a zopár iných bežných app a som na 4 GB a to nehovorím o virtualboxe (mám v ňom OS, ktorým stačí 0,5 GB), alebo 7zip (vôbec nenastavujem slovnik na 1,5 GB, ale aj pri 96 MB spapká 2,8 GB) a 4 GB málo aj pri bežných činnostiach

na 32bit OS mas tezko 6GB RAM .

máš sice strčený v notebooku 6, ale sám vidíš, že systém využívá pouze 2.58 ... pokud chceš aby využil celých 6, musíš nainstalovat 64-bitovou verzi systému

To je sice hezké, ale použitelných je stale jen 2,58GB. A i když tam nacpeš 100GB, nezmění se to. Na plné využití 4GB a více potřebuješ 64bit systém!

Tazatel neříká, že jeho OS využívá 6GB RAM, pouze to že má 6GB RAM osazených v NB. Chce to číst pozorněji.

"...takže celkem jedu na 6GB..." "...Při 4GB ram jsem měl vytížení paměti ram ve správci ůloh 74% skoro při nečinnosti a teď jsem na 38% takže přidání ram zaznamenalo efekt..." Ano, je třeba dešifrovat pozorněji.

o tom koľko RAM 32 bit OS vie použiť nie je o matematike v zmysle RAM - VRAM = použiteľná. Pri 32 MB VRAM nebude OS vidieť 3,9 GB a pri 4 GB VRAM 0 alebo ak polovica, tak 2 GB RAM. Už tu boli sťažnosti na 2,7 GB použiteľnú RAM. Asi záleží aj od dosky

Ako odborník by si mal vedieť, že to nie je len o int. grafike. Ja mam 256 MB externú a aj tak XP vie použiť len 3,1 GB (3238864 kB), známy mal E8600, Nvidiu 7900 a P31 dosku , ale mal dostupných 3,5 GB a asi nemci testovali 32 bit vs. externá grafika, ale už nepamätám koľko MB 32bit OS videl pri ext. grafike s 1+ GB VRAM, ale ovplyvňovalo to a ani známy by zrejme 3,5 GB nevidel pri 4 GB grafike