32 bitovy alebo 64 bitovy procesor?

Chcem sa spytat ako zistim, ci moj procesor je 32 bitovy alebo 64 bitovy? Moj procesor je Intel Pentium 4 3,2 GHz (800 MHz FSB, 2 MB L2 Cache).

Odpovědi na otázku

Bud budete vedet presny typ procesotu, nejen jeho zbezny popis, nebo si pustite vyborny programek CPU-Z a ten Vam to rekne.

no stiahol som a nainstaloval ten program, ale nikde nevidim velkost zbernice.

Jake zase sbernice? Vam jde o to, zda umi zpracovat nejen 32bit, ale i 64bit instrukce, tj. zda je nebo neni 64bitovy.

64bitovy je tehdy, pokud Vam CPU-Z ukaze, ze podporuje nekterou ze zde popisovanych 64b technologii: en.wikipedia.org ... .

i dle informací zde: www.intel.com ...
se jedná o 32 Bitový procesor, který se ale díky HT (Hyper Threading) technologie dokáže jevit jako 64 Bitový
cituji: "HT technologie procesoru umožňuje, aby se operačnímu systému jevil a pracoval jako dva samostatné logické procesory. HT technologie vám přináší skutečný multitasking, když umožňuje souběžný provoz dvou aplikací bez zpomalování systému."

Pro to, aby se jednalo v tomto pripade o 64b CPU, musi mit/umet EM64T.

Hyper Threading nema absolutne nic spolecneho s 32b/64b! Je to intelacky ukrok stranou, jak se vyrovnat s ujizdejicim vlakem konkurence (s rozporuplnymi vysledky). Viz treba en.wikipedia.org ... .

No to je ale blabol. Diky HT se jevi jako by slo o dvoujadrovy procesor, ale porad jenom 32bitovy. 2 x 32 neni vzdycky 64.

Temer jiste jde o P4 z rady 600, tj. 32b procesor. Nechtel jsem ale poskytnout primou odpoved a zbytecne vyvijet vlastni aktivitu, kdyz se to mohl tazatel snadno a rychle naucit sam.
A misto toho se tady objevuji takovehle bludy... :o((((

mysel_1, pomylil som sa ten moj procesor ma len 1 MB L2 Cache.

A v tom CPU-Z je u kolonky EM64T zatrzitko nebo neni? Pokud tam je, je CPU 64b, jinak bohuzel ne.

i kdyby tam mel napsano, ze to je 64bit procesor, tak kdyz si to tak rozeberes, tak vlastne neni, je 32bit, jen dokaze pracovat jako 64bit (potrebuje 2 cykly na vykonani jedne instrukce)

32 bit