3080RTX Bude zdroj stacit?

Zdravim. Aky zdroj by ste doporucili pre RTX 3080. Vybral som Corsair RM850x (2021) ...bude stacit?Aktualna pc zostava:Intel Core i9-11900K, 5,3 GHz (5 300 MHz)MSI 1070 GTX, 8 gbKingston 32GB, 3600MhzNoctua NH-D15Corsair 650WAsus PRIME Z590-ACorsair iCUE 4000X RGBHDD Seagate Baracuda 6000gbSSD 120 GBSSD 480 GBSSD 480 GBIIyama GB2770QSU, 165Mhz, QHD

Odpovědi na otázku

Jiste. A stacil by samozrejme i ten soucasny (obzvlast pokud to neni CV/CX, ale neco poradneho).RM850x je vyborny zdroj, ale v tehle situaci bych penize oknem zbytecne nehazel.

Je to Corsair RMx Series RM650x

Tak ten bych tam s naprostym klidem nechal.

Určitě... protože výrobce na tu kartu napsal Suggested PSU 700W jen tak ze srandy :D

Pro laika je uplne nejlepsi to tak chapat.Kdo trochu tusi, ktera v HW bije, existuje i mnohel lepsi vysvetleni, ale tim Vas nebudu zatezovat.

mozes to skusit aj s aktualnym zdrojom, ale bude to tak na hrane medzi 500 a 600W. Inak novu 3080 asi nekupis, takze bazar. Urcite by som radsej istiel do 4070/ti

Kde by se vzalo tech 600W?! (S vetsinou 3080tek se vejde pod 500W s rezervou..)Napad s RTX4070(Ti) je naopak celkem dobry.

Vzhledem k té superžravé kombinaci vybrané karta a vlastněného CPU jsem taky spíše pro 4070/4070ti.

Ale je mi jasné, že ta 3080 má nějaký konkrétní důvod - bude za bapku …

Taky bych to tak videl..

350 grafika a 200+ procesor

Pozor na ten i9 Rocket, v kombinaci s 3080 to bude vražedný žrout. CPU 320W + GPU 320W = s 650W zdrojem bych to ani nezkoušel.
Pokud jsou peníze na takový a kartu, měly zbýt i na 800W zdroj.

Tohle jedna z mála věcí co tu poradím z čistě teoretické roviny, aniž bych to osobně zkusil

K takovým komponentům prostě nemám přístup :)

Prestoze asi neexistuje mnoho horsich CPU, tak realita opravdu neni az tak drsna.

No já nikomu nic necpu, ptal se byl bych opatrný.
Nejsem příznivcem názorů, - “stejně ten CPU nejede nikdy naplno”, tak tam stačí tento zdroj.
Jo jasně stačil by, pokud by ten prosor zkrotil ručně na 150W, cajk.
Ale zrovna zde mě zarazilo přetaktování už z výroby přepáleného CPU.

Pokud to má pokrýt i teoretickou max spotřebu, nedoporučuju.
Test na TechPowerUp v běžné apce - ne nějakém sysntetickém drtiči ukázal 320W

Ale je. V kombinaci s 3080 to k těm 550 - 600 W vylézt umí.

Ale pozor, dle Bowieho jsme debilové... navíc švagrovi jsem takové velmi podobné PC skládal a hádejte kolik W měl zdroj Och když děti dostanou internet..

keby tam mal 65W ryzen, tak mu 650W zdroj s prehladom staci. Takze teraz si mimo naozaj ty.

Len pre porovnanie, mam Ryzen 7900 + 4090 (450W verzia). Vacsina hier sa v pohode zmesti do 500W na 4k ultra settings (PBO off). Jedi Survivor tiez, az na menu a tie rozne nastavenia vylepseni na v postate statickej obrazovke (nechapem tam to ide okolo 520W). Trocha viac si cucne aj Cyberpunk. Skusal som zapnut PBO a trocha stressovat CPU aj GPU na max, tam sa to blizi k 700W, aj ked sa mi nepodarilo vytazit obe na 100% sucasne. Mam Corsair RM850x.Problemom vraj nie je ani tak celkovy prikon zostavy, ale spicky pri nabehu GPU, ktore nemusia slabsie zdroje stabilne zvladnut, aj ked max prikon je pod nominalnym vykonom zdroja. JPP.

Dle výrobce je doporučený napájecí zdroj systému 750W...

Coz je blabol jako v pripade doporucenych zdroju u jinych GK.

Kdyz jsem obycejnej uživatel a ne elektrikář a mám herni PC cca za 50K, dam na doporučení výrobce.. tedy např. Corsair RM750x.. :)

Pokud mate dost penez, pak proc ne. RM750x je vyborny zdroj.Jen je treba si uvedomit, ze ta doporuceni jsou naprosto nesmyslna. Jsou urcena pro ty, kteri si mysli, ze za 900Kc kupuji skutecne bezpecny 750W zdroj. Tj. jde jen o alibi vyrobce vuci naprostym idiotum mezi zakazniky.

PS.: Jasně, že by stačil kvalitní zdroj i 550W...

Doporučený zdroj ke kartě je z 95% nadstřelený, protože výrobce karty nezná spotřebu zbytku PC.Tohle je přesně ten případ zbývajících 5%.i9-11900 je nesmyslný CPU a pokud je ještě do krve přetočený společně s 3080 fakt 550-600W zdroj trápit nechceš. Hlavně není nejmenší důvod.