» Poradna » Mobily

3 monitory surround a okraje

Ahoj, používám tři monitory v režimu surround a okna se mi nedotahují do konce monitorů vždy se ustřihou cca 5mm před koncem a je vidět pruh wallpaperu. Nevíte někdo prosím jak to odstranit? grafika Gtx 1060 6gb nastavuju v apce od nvidie.

Odpovědi na otázku

Asi nejlepe nepouzivat surround nebo nVidii. Nevim jak je na tom ted AMD s Eyefinity, ale nvidia to teda moc vyresene nema. Alespon na W10 je to jedna chyba vedle druhe a nikdo to neresi, musel jsem prestat Surround pouzivat

Tak v nastavení Surroundu je přece možnost zapnout/vypnout kompenzaci rámečku, prostě se řekne kolik pixelů je velký rámeček a celé rozlišení obrazu se naváší.Příklad 3x FHD monitor bez kompenzace = 5760x1080. Pokud nastavíte kompenzaci třeba 50px, tak je obraz renderovaný v rozlišení 5860x1080 (5760 + 2x 50px na kompenzaci rámečku).Grafika pak na prvním monitoru zobrazí sloupec 1 - 1920, na druhém sloupec 1971-3890, na třetím 3941-5860To co je ve sloupci 1921-1970 a 3891-3940 nebude fyzicky zobrazeno, je to asi jako kdybyste měl takhle velký jeden monitor a přelepil si přes něj lištu, pixely za ní neuvidíte, to je ta kompenzace rámečku.můžete to provozovat bez kompenzace, ale pak přechod mezi monitory mže vypadat rušivě, protože nějaké šikmé objekty budou rozržené a nebudou na sebe přirozeně navazovat.Pokud tedy máte kompenzaci rámečku zapnutou a okno roztahujete na 5760px tak je logické že nebude od kraji ke kraji protože vaše skutečné rozlišení je vyšší než 5760px

Krasna slohovka, bohuzel uplne zbytecna protoze tazateli jde o to ze kdyz zmaximalizuje okno v ramci monitoru tak i tak neni ke krajum zobrazovane plochy... to je bohuzel chyba Surroundu.

děkuji, takže je to chyba a nejsem sám? Já jen jestli má cenu hledat nějaké řešení.

Dela mi to take, horsi je ze ale jakmile doslo k uspani monitoru, tak po probuzeni nenaskocil obraz. To ze je problem s nabidkou Start (Win10) atd uz ani nezminuju. Zkousel jsem program Display Fusion, ale ten v nicem nepomohl, nakonec jsem radsi surround vypl a pouzivam jako tri samostatne monitory. Bohuzel fora nVidie jsou jsou plna uzivatelu majicich problem a reseni zadne.