2x Windows XP na jednom počítači

Je možné mít na počítači, který má disk 80 G a je rozdělen na 20+30+30G  nainstalovány 2x Windows XP , aby pracovaly bez vzájemného ovlivňování ?Za radu děkuji.

Odpovědi na otázku

jo

Je.

otazka len znie... naco mat na disku 2 problemy... imho jeden bohate staci :)

To nejsou dva problémy, to je spíše prostředek, jak se rychle z průseru dostat, když si jedny Windows postavěj hlavu..

to znie ako stare porekadlo - "z blata do kaluze" a nie ako systemove riesenie nejakeho problemu :)) Potom by som vazne uvazoval o zmene os...

Je to systémové řešení. Druhé Windows nemají za hlavní úkol ty první v případě problémů plně nahradit (i když i to je možné), ale také umožnit lepší diagnostiku problému, o jeho řešení nemluvě. Ostatně těch pár GB navíc snad nemůže nikomu překážet :)

Odpověď Anarchistovi : Ano-Ty jsi jako jediný pochopil o co mi vlastě jde.Díky

Naprosto bezproblémově ano:1.- Pří použití samostatné partitions pro každou samostatnou instalaci.2. - Při použití Acronis OSselectoru8 i více instalací do jediné společné partitions.3. - Při použití souboru winnt.sif pro bezobslužnou instalaci s předdefinovanými jmény adresářů %systemdir% ("%windir%") a %userdir% (ale to už o tom musíš "něco" vědět).

Môžeš to vysvetliť podrobnejšie?Vo winnt.sif (alebo unattend.txt) cielový adresár pre inštaláciu Windows nastavím napríklad :[Unattended]TargetPath=názov adresáranapríklad pre zmenu Dokument and settings:[GuiUnattended]ProfilesDir="%systemdrive%\názov adresára"a načo je %userdir% ? čo tým nastavím ?

Ano pouzivam to uz leta. PQMagicem vytvorit druhy systemovy partition a na ten rozbalit funkcni Widle pomoci Norton Ghost. Pokud Ti jde jen o funkcnost systemu, zalohuj po cerstve provedene instalaci OS a potrebneho softu pomoci Norton Ghost a z image kdykoliv behem par minut obnovis funkcnost systemu.

Ghost je sice dobrej,ale tohle zálohování je tak pro někoho kdo si s kompem jen hraje,pokud na něm opravdu pracuješ tak bys musel dělat tyhle záhohy minimálně 1x za týden aby jsi tam měl ty nový věci (pravda taky jsem si udělal zálohu, ale už nastavenýho systému,ale spíš než přes ghost a obnovení oddílu bych se to snažil vyřešit jinak )Jinak k tématu- na jednom disku rozdělenýho do oddílů můžeš mít systémy třeba 3 (na každym oddílu jeden,aby se nehádaly),ale ten nejnovější nakonec (např win98,pak win2k a nakonec winxp),a vůbec nemusíš používat pqmagic na rozdělování disku,to umí i instalačka woken (2k,xp) a nebo fdisk ze spoštěčky 98

3 systémy počítám bez specoš boot manažeru, nebo linuxu. Je to ta nejjednodušší varianta (nebo proč tam nedat 3x winxp co nebo i víckrát). Jen oprava- 3 systémy je příklad může jich tam být plno,jen jsem chtěl ukázat kombinaci starší,mladší systémy

Treba pokud nekdo pouziva internet banking, tak podle mne je mnohem bezpecnejsi na bankovni operace pouzivat extra OS s nejakym kvalitnim antivirakem + antispyware softikem. Z tohoto OS NIKDE JINDE NEBROUZDAT!! V dobe kdy 120 GB disky stoji radove 2- 3 litriky, klidne obetuju 3GB na 1 OS navic. Ja to delam tak ze od kazdeho OS mam extra ghostovskou zalohu a to bud na DVD nebo na HDD. Kdybych to tak nedelal, tak bych proinstaloval celej zivot. Prizenil jsem se do celkem rozvetvene moravske rodiny a ted musim obacovavat vsechny rodinne compy (kazdou chvili nekdo nekde neco zboriii) a kdyz si nekdo z rodiny vzpomene ze uz ma starou masinu a ze by chtel novou tak stavba taky spadne na mne. Bee Beeee Beeeeeeee