2x GTX 750Ti a ultra wide monitor

Dobrý den, mám dvě grafické karty Gigabyte GTX 750 Ti oc 2Gb (low profile) a chtěl bych je dát do PC (deska to umí 2x PCI-E Gen.2 16) 2x Xeon 2,6GHz +HT (2x4x2=16 vláken) RAM - DDR3 1600 - 24Gb. Kary nejsou propojeny můstkem. Provedení karet to neumožňuje. K tomu bych chtěl koupit ultra wide monitor s rozlišením 3840 x 1080 (1080-:-1600) a obě grafiky napojit do monitoru. Ten umožňuje rozdělení na dvě poloviny (2x 1920 x 1080) a na každou připojit jeden zdroj signálu (i třeba z rozdílného zařízení). Systém Win7, Linux Ubuntu. Nevím, jestli to bude fungovat tak, abych měl společnou plochu. Hry nehraji, ale tady bych si chtěl něco zahrát. Tak pokud by nějaká hra fungovala na dvě grafické karty a tento širokoúhlý monitor. Pokud tady bude nějaký fanda do hraní, tak co bych mohl nastavit ve hrách. Myslím, jestli to je k něčemu, použitelné, lepší hratelný výkon atd... Vím, že hry moc nepodporují 2x CPU. Dík za info.

Odpovědi na otázku

Spolecnou plochu z toho podle me neudelas a hlavne nevim, co bys tim ziskal(750ti tohle rozliseni zvlada). I kdyby se ti to povedlo, tak to rozhodne nebude fungovat ve hrach. Tam to bude muset jit jen pres jeden vystup a ne ten tvuj "split screen". Dvou grafik bez SLI umi snad vyuzit DX12, ale o zadnych praktickych zkusenostech nevim. Podle me bys akorat ztracel cas s necim, co ti nic neprinese. Proste pouzij jenom jednu.

Docela zajímavý plán. Ale nechápu, proč na to potřebuješ dvě karty, když by to měla zvládnout jedna. GTX 750 Ti totiž zvládá až 4 monitory a maximální rozlišení 4096x2160:http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gef... Takže nevymýšlej blbosti a prostě ten monitor připoj jako jeden monitor k jedné grafice.

Máš to úmyslně kvůli dvěma „monitorům bez rámečku“ na jednom displeji? Je to ten model, co má 2x HDMI a 2x DVI? Zkusil bych to nejdřív s jednou grafikou a vyvést z ní oba dva výstupy.btw: ta dvouprocesorová sestava je Xeon do LGA1366? Hlavně si ohlídej, aby první grafika byla strčená do PCIe1 x16 z prvního CPU.