2x gpu VS. 1x gpu (low budget - herní pc)

Ahoj,Mám v plánu sestavovat si pc, ale nejsem si jistý jestli zvolit 2 grafické karty (ze začátku 1 postupem času rozšířím o další) , nebo jednu (s větším výkonem). RAM paměti a procesor mám ze svého aktuálního pc, ty měnit nemohu.btw; skříň jsem zvolil menší kvůli častějšímu přesouvání z kolejeZde je plánovaná sestava;- Základní deska ASROCK FM2A78M Pro4+- Procesor AMD A10-7800 (již zakoupeno)- Grafická karta SAPPHIRE NITRO Radeon R7 370 2G D5 (2x) ????- SSD disk Kingston SSDNow UV400 240GB- Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Red Series (již zakoupeno)- Zdroj Zalman ZM600-TX- Skříň SilverStone SG09B Sugo

Odpovědi na otázku

Vždycky mi přišlo tak nějak kontraproduktivní jít touto cestou. V některých zemích je to oblíbené, neboť mají obrovský trh s bazarovým zbožím, viz např. USA. U nás si ovšem nedovedu představit, jak za dva roky scháním R7 370, která nebude stát stejně jako dnes nová.

Za cenu 2x R7 370 je jedna GTX1060. Pokud chcete ušetřit, pak RX 470 se nechá koupit za 6000 Kč.Co ale doporučuju je výměna "zdroje" Zalman za opravdový zdroj - Seasonic nebo Corsair (CX/RM).Chladič předpokládám budete chtít použít ten, který je přibalen k procesoru.

Začít stavět na A10... jako integrorvaná karta ok, ale to je prostě kancelářské cpu co má slušnou integrovanou, to je jeho prim. Proč nezačít na nějaké I3 a časem povýšit (bazarové cpu je snad jediná věc které bych se vyloženě nebál). Slovo low-budget a 2 gpu se navzájem vylučují, je to nesmysl, to CF/SLI se staví u hi-endových grafik. Reálně se paměti u toho nečítají a je to jen o problémech. Zalman ZM600 je odpad, ten určitě nebrat...Pokud už je třeba nechat A10, koupit k tomu slušné gpu a zdroj... a na to, že ta deska stojí 1700,- pro FN si o ní nemyslím nic dobrého (za tuhle cenu je B85 pro 1150 s chlazenou napájecí kaskádou)

To jsi jako začal tím, že jsi koupil A10-7800? Proboha proč? Pokud už dopředu plánuješ jinou grafiku, nemá vůbec žádný smysl si připlácet za integrovanou v APU. X4 860K/870K mají vyšší výkon a stojí podstatně méně. Neplatíš u nich za grafiku, co nepoužiješ:http://goo.gl/24jwz3Doufám tedy, že jsi to APU kupoval už dříve a už ho dlouho používáš bez druhé grafiky. To by mělo smysl.Každopádně x2 R7 370 nemá smysl. Pokud chceš AMD, vem 1x RX 470/480, pokud Nvidii, tak GTX 1060 3GB / 6GB. Bude to mít vyšší výkon, žádné problémy a hlavně nižší spotřebu. Což se vzhledem k tvému pouťovému rádoby zdroji více než hodí. Zatím jsem neviděl jedinou profesionální recenzi, kde by Zalman dopadl dobře. A to ani u zdroje za více než 3000,- (levnější dopadly podstatně hůř):http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch...

Píše, že mu to zbylo ze starého PC. Co se stalo s deskou a zbylými komponenty, skříní, atd. nepíše. Tyhle noční dotazy jsou vždycky zábava.

Píšete low budget, ale:1) chcete dvě grafiky. Kromě toho, že to není moc low budget je to i pěkná pitomost. Raději RX 470. Kromě toho, vámi vybraná skříň, pro dvě grafiky není vhodná.2) low budget a chcete nějakou spešl skříň za 3000kč?https://www.alza.cz/silverstone-sff-sugo-sg09... Ani není skladem, jako ta vaše deska. Jen jste to sem hodil, abychom se nenudily.3) Deska pokud chcete novou, tak A88X, proč berete starší? např:https://www.czc.cz/asrock-a88m-g-3-1-amd-a88... https://www.czc.cz/asus-a88xm-plus-amd-a88x/... 4) Zdroj Zalman opravdu ne. CX 500, Seasonic SS-500ET. Klidně by to asi zmákl i 400W zdroj, jako CX 430, nebo nějaký Seasonic. Záleží na grafice.Vzhledem k tomu, jak utrácíte, to asi moc low budget nebude. To to CPU raději prodejte a ty ram taky. Budete to potom moct postavit celé nové na slušné i3 (trochu lepší, než ta A10, ale né o moc, díky výkonu na jádro ale pro hry lepší), možná na i5, když nebudete dělat blbosti. Záleží za kolik by jste to střelil. Rozhodně by to PC potom mělo větší budoucnost.

Ajo, já se teď dívám na tu case a fakt, 3000,- tak to je výsměch, vojebanej HW ale v drahé case... Nevyšel by, když už nějaký FC, nebo třeba NZXT lépe ? Případně teda low budget stroj může mít case za 800,- a nebude to mít problém...