» Poradna » Notebooky

2v1

Chtěla bych koupit malý notebook konvertibilní 2v1 na cestování kolem 10". Podmínkou je LTE. Radši bych se systémem Anroid, na který jsem zvyklá. Bude sloužit k psaní blogu na cestách, nehraji žádné hry, občas zkouknu nějaký film. Asi do cenovky 13K. Je to vůbec reálné? Uvažovala jsem něco jako Acer spin 1: https://www.electroworld.cz/acer-spin-1-nx-h67ec-001-...

Odpovědi na otázku

to ale nieje s androidom.. Kup repas 14" s core i5, 8GB ram, 240SSD a normalnym windowsom, resp. za tych 13 snad uz kupis aj novu i3ku

jasně nemá a nemá ani LTE, ale jinak se mi ta variabilita líbila i velikost. Já normální noťas mám, ale na to cestování to není, takže určitě 10". A je teda lepší koupit klasický malý noťas a nepouštět se do variant 2v1?

tablet s klavesnicou nema vykon aby si to pouzivala ako normalny pocitac. 13" notebook mozes kludne pouzivat vo vlaku/autobuse. A LTE modem si kludne kupis do usb, resp. na mobile das pristupovy bod a pripojis cez wifi

myslíš jako hotspot? Taky řešení, protože v určitých situacích nechci být připojená na neověřené veřejné wifi

ano, hotspot. Nemusis platit 2 internety, predpokladam, ze v mobile platis..

ano platím, díky moc

jde o to, čemu říkáš "výkon". Vzhledem k tomu, že nemluví o hrách, ale jen o psaní, surfování a koukání na filmy, tak to ti android tablet zvládne levou zadní a na něco může být možná i praktičtější...Samozřejmě jsou tam potenciální nevýhody jako problematická práce s usb zařízeními (připojení foťáku / čtečky karet atd.) a další, ale u leckoho můžou výhody převážit nad nevýhodami, resp. se jich třeba mnohé ty nevýhody vůbec netýkají.

sme do jednej firmy davali tento tyzden 3x HP..neviemco, tablet s klavesnicou 10", core M 5Y10c CB20 173/259. I5 8265U ma 387/1470. Tomu hovorim vykon.

to je sice hezké, ale taky ten výkon musíš mít na co využít - když ho nepotřebuješ, tak žravý HW akorát sosá baterku a zahřívá šasi. Mám srovnání vícero zařízení a každé má svoje využití. Ten Android tablet zas vydrží dlouho a spoustu věcí na něm udělám taky.

tablet s androidom je blbost, lebo ma telefon a to je taky isty tablet len s mensim displayom. Ak potrebuje zariadenie casto nosit, tak je idealny 13-14" notebook, vo vlaku maly display staci, doma to da na dock k velkemu monitoru. Ale musi to mat aky taky vykon! 8265U je dnes asi to najmensie do coho by som isiel. Jasne, v repasoch by som bral aj slabsi, hovorim o novom notebooku za 800-1000€ / 25-30k KC

Sorry, tablet není blbost - ty si kupuj, co chceš ale tady nejde o zařízení pro tebe, Tak nech tazatelku, ať se rozhodně sama.Na některé účely se tablet prostě hodí. Ne, není to náhrada notebooku (to jsem nikdy netvrdil), natož pak PC ale má to výhody proti telefonu.Mám k dispozici jeden firemní tablet 10 palců a celkem solidní paletu dalších zařízení od netbooku přes kancl notes, výkonný notes, desktop apod. Přesto si na některé úlohy vezmu tablet.Každopádně si tazatelka musí vyjasnit, co krom surfování, filmů a běžných drobností na netu tam vlastně chce dělat. Psát blog není problém - Blogger ap. má stejně editaci příspěvků v online rozhraní, pojede v browseru, tedy i na tabletu. Potenciální zádrhel bych viděl ve fotkách - čím bude fotit a jak to bude přidávat na blog, jestli potřebuje nějakou editaci mimo běžný rámec (ořez, změnu velikosti) apod. Při práci na cestách se ale nějaké složité zpracování čekat nedá...

ale ona sa vyjadrila jasne, dala odkaz na acer s pentiumN5000 a windows. Na to som nadviazal, nech to nekupuje, nech si kupi normalny 13-14" notebook s "poriadnym" vykonom a moze to mat na cesty a aj na doma. Lepsia verzia 2v1 ako tablet s klavesnicou

Co tak nějaký 10" tablet a pouzdro s klávesnicí, pokud to má být s Androidem? Moc toho ale na výběr není...https://www.alza.cz/samsung-galaxy-tab-a-10-1...

wow paráda, já jsem tak trochu těmito doplňky nepolíbená, to že existuje 2v1 taky vím jen týden , tak to by bylo super, díky za radu

To pouzdro s klávesnicí například:https://www.czc.cz/c-tech-protect-nutkc-04-p... Nebude to asi nějaká extra kvalita, ale za tu cenu...

Pokud si vystačíš s aplikacemi na Androidu a výkonem běžných tabletů tak v Androidu problém nevidím. Zvážil bych variantu tablet + pouzdro s klávesnicí, protože pokud klávesnici nepotřebuješ, můžeš tablet používat samostatně. Klávesnice ani nemusí být nutně součástí pouzdra, pokud nepotřebuješ psát na koleně. Třeba tablety Lenovo Yoga Tab mají šikovný multifunkční stojánek, co umí dle potřeby fungovat i jako háček k zavěšení + k tomu malou klávesničku Bluetooth, co si dáš na klín, nebo na stolek. Výhodou je, že pokud dejme tomu potřebuješ tablet na navigaci, tak ti tam nepřekáží klávesnice.

https://www.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab-3-3... nebo novějšíhttps://www.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab-lte...