» Poradna » Notebooky

256 GB SSD nebo 128 GB SSD + 1 TB HDD (i5 nebo i7) pro notebook

Dobré odpoledne.Tento rok se chystám koupit nový notebook, pár jsem si jich již našel a jsem si tak téměř jistý, jaký typ hardware bych v něm chtěl mít. Dva notebooky, mezi kterými momentálně vybírám, jsou Lenovo Y520 s 256 GB SSD, 8 GB RAM, GTX 1050ti a i5-7300HQ za 21 990 Kč (https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-legion-y... ). Ten druhý je ASUS FX502VE-FY047T s 128 GB SSD a 1 TB HDD, 8 GB RAM, GTX 1050ti a i7-7700HQ za 23 490 Kč (https://www.tsbohemia.cz/asus-fx502ve-fy047t-black... ). Ten druhý o 1 500 Kč (pro mě zanedbatelné) vypadá "relativně" lépe s lepším procesorem i7 a větším diskem. Ale vzhledem k tomu, že bych chtěl na NB stříhat Full HD video, používat PS a hrát (nejčastěji AAA), tak je pro mne zásadní rychlost procesoru ale i rychlost přístupu k datům a obávám se, že 128 GB SSD je pro to příliš málo, ale zase i7-7700HQ je příjemný "upgrade". Jinak doma mám externí HDD 1 TB (https://www.alza.cz/seagate-backup-plus-slim-... ), který bych mohl eventuálně připojit přes USB. Jaké jsou vaše názory, co byste mi doporučili a znáte nějaké zajímavé alternativy? Předem děkuji za vaše odpovědi.S pozdravemAnonym kupující NB

Odpovědi na otázku

No nevim jaky rozdil bude mezi tou i5 a i7 ale radeji bych se poptal zda ten s 256GB ma sachtici i na plotnovy 2.5 disk, ktery bys treba prikoupil. 128 je urcite malo, Pripadne pak tu 128 vymenit za 512GB SSD. Vetsinou se to da bez ztraty zaruky, pripadne nejaky servis ti to taky udela.

Díky za radu.Určitě se podívám, jestli tam je slot na 2,5".

Tohle zalezi hlavne na zpusobu pouziti laptopu. Obe varianty mohou mit smysl.Pro Vami deklarovane pouziti je nesmysl porizovat laptop, obzvlast nedostatecny laptop, ktery chystate.

Co byste mi tedy doporučil?

Poradny desktop. Na strihani videa taky mj. dostatecny pocet disku, idealne 3 SSD (system, zdroj, cil). A tak dale..

a stříhat video na 15ce displeji je taky masochismus. Taková 24ka FHD je už v pohodě a pokud to chce někdo pojmout na vyšší úrovni, koupí si ještě větší nebo víc monitorů.

PS: A jen pro ilustraci - odkaz obsahuje porovnani benchmarku desktopove i7 8700K (bez OC) a laptopove i7 7700HQ - https://technical.city/en/cpu/Core-i7-8700K-vs-C... . Drsne, co?

pokud jsou plánované hry a náročné aplikace, tak je 128 GB SSD málo.

Díky, chápu.

aha, no tak to je jasný, že se tady člověk dočte, že 128 GB na systém a 1 TB na data je prostě zoufalost největší a že by takovou kombinaci už neměli ani prodávat ......

na běžné využití to stačí určitě i v kombinaci s Windows, ale rozhodně je to málo, pokud tazatel chce hrát hry a stříhat video, což právě píše.