2.5'' esata externí hardisk k notebooku

Dobrý den

již nějakou dobu hledám externí hardisk k mému notebooku Dell Studio 1555 (Windows 7 HP)

Představuju si disk okolo 1TB, bez externího napájení s eSata. Můj notebook má eSata konektor, který zároveň obsahuje i napájení (teď nemůžu najít, jak se tato verze jmenuje, je to kombinovaný eSata-USB2 konektor).

Použití: hardisky pro virtuální stroje, datové úložiště - projekty, filmy, hudba, případně testovací bootování přes VHD (W2008R2).

je teď vůbec k sehnání podobný hardisk? Našel jsem pouze Verbatim Store'n'Go, který se ale už nedá sehnat.

Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

kup si disk odpovidajici velikosti, sroubovak a ramecek. je to jedina moznost, ktera dava smysl. disky "renomovanych" vyrobcu nejsou nic jineho, jen to nesroubujete vy, ale cinan ve foxconnu...

A jak poznám, jestli bude ten disk schopný být napájen jen z USB?
O této možnosti jsem uvažoval, ale dost bych nerad, aby mi pak disk blbnul kvůli malému napájení.

našel jsem zatím jeden disk: Seagate Goflex

Máte s ním někdo zkušeností?

http://www.alza.cz/seagate-freeagent-goflex-... ...

Dobrý den,

první věcí je vaše domnívání se. Standartní e-Sata neám napajení pro disk v sobě. Takže zapomente na to že budete mít jen jeden kabel k notebooku. tento standart je e-Satap kde je zde i napajení v 5V/12V,Takže vám doporučuji si zjisti jestli to Váš Dell Studio podporuje a pokom hledejte diskkovou krabičku s touto podporou.

Jedniný mně znamá výrobce je momentálně DELOCK.

BTW. Na vaše hrátky požebujete min4 GB ram doporučuji ale 8GB. Jinak nebudete moci na NTB dělat.

Toto jsou jedine eSata disky bez napajeciho zdroje:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php...

http://www.atcomp.cz/zbozi/500gb-ext-hdd-2-5-a... ...

Jsou to notebookove disky 2,5". Pokud chces vyssi kapacitu, tak jedine pouze s USB a nebo velke disky formatu 3.5". Ty ale vzdy vyzaduji externi napajeci zdroj (je pribalen). Pokud chces pouzivat i hotplug, musim te upozornit, ze to je sazka do loterie. Nekomu to funguje a jinemu ne. eSATA je velmi nedotazeny standard. Vyrobce notebooku s tim nic nenadela.