» Poradna » Notebooky

2,5'' 7200 ot. HDD nebo SSHD?

Zdravím, rozhodujem sa medzi dvomi HDD do notebooku. O spotrebu energie mi ale nejde, nakoľko batéria v notebooku nefunguje.Buď Western Digital WD7500BPKX (2,5'' 750GB, 7200 otáčkový, 16MB Cache)aleboSSHD Segeate ST500LM000 (2,5'' 500GB, 5400 ot. , 8GB SSD cache, 64MB cache)Disk bude používaný ako systémový + dáta.Za odpovede vopred ďakujem...

Odpovědi na otázku

WD Black, 7.200 ot. a W8 ti startuje do 15s při studeném startu, není co řešit.

Kdybys četl Computer zdarma tak by ti bylo jasné, že v HDD a SSHD Seagate okupuje první místa a na WD zbytou jen ty spodní příčky.

Mě to nevadí i Seagate (rychlý) má stejné výsledky jeho volba, je opakuji a klidně podepíši, že standardní HDD stačí, význam má pak už jedině SSD nic mezi tím.

Už som si objednal ten WD 7200 ot. ....Ten hardisk pôjde do 5 ročného notebooku (Core 2 Duo T5800 2,0 GHz, 3GB RAM DDR2, SATA 2 rozhranie) ako nahrada za starý disk...Dúfam, že ten WD bola teda lepšia voľba, než ten SSHD od Segeate ... Ináč, hardisk má rozhranie SATA 3 a notebook má SATA 2 a ubezpečovali ma, že by s tým nemal byť problém, nakoľko sata 2-3 sú medzi sebou kompatibilné, tak dúfam, že nevzniknú problémy.

> Instaluj OS, vše vč. SW, zálohuj (asi víš jak*).> Oddíl s OS (ne více než 2x zaplněné kapacity), oddíl s DATY (zbytek kapacity).> Oddíl s OS defragmentuj (O&ODefrag, nebo jiným nástrojem) kompletně / podle jména.> Start OS 15s._*gratis, http://www.backup-utility.com/free-backup-software.htmlgratis, http://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... placené, http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/pr... vždy pracuj ze zaváděcího média vytvořeného uvnitř SW, z něho bootuj zálohuj i obnovuj. 100% úspěch vždy. Bonus, ochrana i před selháním disku = zapojíš nový, načucháš zálohu, obnovíš, load OS ... a pracuješ.