240hz

Vyplatí se připlatit za 240hz monitor při hraní, nebo je to stejné jako 144hz?Rozhoduju se mezi https://www.czc.cz/acer-xf270habmidprzx-gami... nebo https://www.czc.cz/acer-kg271cbmidpx-gaming-... Vím že na 240hz musim mít 240fps při hřeA druhá otázka, pokud si teď koupím pc a zaplatim prozatim 1050ti grafiku, cena nové gen. Bude jako teď 1080? Nebo takhle, mám rovnou koupit tuhle https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1080... nebo raději počkat a za tu cenu pak pořídím až vyjde nová gen. Lepší?

Odpovědi na otázku

Taky by mě zajímalo s tím monitorem

To asi záleží na vašich schopnostech.A ne, na 240hz nepotřebujete 240FPS. Pokud budete mít 120FPS, na 240hz monitoru bude obraz plynulejší než na 144hz monitoru. Zase 144FPS bude na 240hz monitoru méně plynulé než na 144hz monitoru. Tenhle problém řeší Freesync/Gsync, který tu frekvenci umí náležitě měnit.

Takže raději místo 240hz za tu cenu pořídit 144hz s g-sync?

To určitě...když bude mít 120fps, tak ro bude na obou moňasech 240Hz a 144 Hz...stejně plynulé.

Fakt? A japato?Na 240hz monitoru bude mit kazdy druhy snimek novy. Na 144hz vetsinou kazdy, ale obcas se vyskytne okamzik, kdy bude muset pockat ob snimek. Vysledny dojem je pak mene plynuly. Zkuste si to.

Japato? Jednoduše...bavíme li se o monitorech bez g-syncu či freesyncu. Výhoda 240Hz oproti 144Hz se ukáže jen při fps vyšších než 144. Když mu hra pojede např. na 50fps...tak může mít klidně obyčejný moňas s 60Hz...rozdíl nepozná.

Ano, bez Freesync a Gsync. Jak pisu, zkuste si to, nebo si to spocitejte, nakreslete, cokoli. Ja predlozil argument s prikladem, od vas zadny nevidim. Diskuzi ukoncuji jako zbytecnou.

přesně tak, ztratí se plynulost protože některé snímky budou zobrazeny déle, některé méně. To bude stejné i s FreeSync/G-Sync. tam je ale možné že ta prodloužená doba nebude násobkem refreshe, může se dynamicky měnit.

Jak obnovovací frekvence a refresh rate souvisí s plynulostí. Plynulé bude i 1FPS pokud bude trvat přesně sekundu každý snímek. I 1000 FPS bude nehratelných když 999 snímků vygeneruji za 0.5s a 1000 snímek bude trvat také 0.5sBavíme se o tom, čemu se v angličtině říká smooth což není plynulost.Jinak každý má trošku jinak nastavené vnímání toho co je plynulé co ne, nebo jak smooth to je.

Takže se investovat do 240 hz nevyplatí, chápu to dobře?

Monitor bude produkovat zisk?

To je asi narážka na investici. Nevím jak tazateli ale mě počítač na hraní generuje obrovský zisk - mám z toho radost a potěšení, nevím kolik si toho ceníte víc ale osobně toho cca čtvrt milionu co mě stál herní HW a SW rozhodně nelituji

Investice může být i bez zisku, patrně jste měl na mysli výnos. Ale investice není jen ekonomický pojem. Může to tak být i bez kalkulace, jak moc mu prodkutivitu zvedne 240hz monitor oproti 144hz. Je to sice ne úplně ideální výraz, ale dle obecné definice je v pořádku.

Pochopitelně že je!

Raději bych vzal monitor s Freesync. Gsync je zbytečná technologie s tím, že je uzavřená, závislá na jediném vendorovy.Vy máte nVidii, která Freesync neumí, takže nemá smysl kupovat Freesync monitor. Příplatek za Gsync je nesmyslně vysoký. A rozdíl mezi 144hz a 240hz minimální. Nemá smysl dávat tomu přílišnou váhu.Takže bych se podíval na další parametry těch monitorů. Typ panelu, typ podsvícení, rozlišení, pokrytí barev, input lag, odezva, jas, kontrast, konektivita, záruka, plánovaná životnost...

Ale pokud koupím monitor s freesync tak je jedno, že jí má pokud ji nevyužiji, že? Mě přijde že každej monitor má buď freesync, nebo gsync nebo existují i nejaké co nemaji ani jedno?

s