2013 r.v. notas - stridani 2 hdd s Ubuntu a Windows 8.1 - Win8.1 nenabootuje

Puvodne notas s windows 8.1 normal funkcni. Vyndal jsem HDD a na jiny nainstaloval Ubuntu 16.04 . Po vraceni puvodniho HDD windows nenabootuje a nabizi reset do tovarniho nastaveni. Poresetu do tovarniho se to opakuje dokola. Puvodni HDD 500GB ten linuxovej 750GB oba 7200ot. . Linux normal maka. Co nastavit v biosu aby slo jen vymenou HDD menit operacni system? Notas Lenovo E540 - ThinkPad 6GB RAM. Dik M

Odpovědi na otázku

Nejspíš tam původně byl Secure Boot (Windows Boot Manager), takže zkus UEFI správně nastavit. Popř. Linux nainstalovat ve stejném režimu.