» Poradna » Web a internet

2 zařízení 1 ip adresa

Dobrý den mám problém chci streamovat panoramatický výhled západu slunce ale můj pokoj není na výhodné pozici mám kameru niceboy vega + a chci aby video bylo z ní streamované po wifi ke mě do pc a odtud už rovnou na ftp a na web ale mám problém moje brána má stejnou ip adresu jako kamera a nemůžu změnit ip adresu brány a proto chci zjistit zda li jde aby byla ip adresa v pc od kamery jiná děkuji za každý příspěvek

Odpovědi na otázku

Kamera (a jakékoli jiné zařízení) by měla dostat přidělenou IP automaticky od routeru (dhcp). Navíc lze přiřadit tuto adresu "natvrdo" podle mac.

Juwa2: Obávám se, že nemáš pravdu. Kamera Niceboy Vega + není webkamera, ale sportovní kamera. Ona se nepřipojuje s síti, ale sama síť vytváří, funguje jako wifi-router a DHCP-server běží na ní. Není primárně určena pro streamování do internetu, předpokládá se, že se k ní bude připojovat smartphone a přes něj ji majitel bude ovládat nebo si prohlížet záběry.Nervenen: Pokud v menu není někde schovaná změna IP-adresy, tak asi smůla. Jediným řešením, které mne napadá by bylo pořízení routeru, který bys zapojil mezi počítač a internet. Nebo pořídit místo sportovní kamery klasickou IP-kameru, která je ke streamování do internetu určena.

Oprava: Kamera Niceboy Vega + není IP-kamera (omylem jsem napsal webkamera).

a nejde nastavit v pc např. nějaká virtuální síť která by změnila ip adresu kamery nebo tak

ale mezi pc a internetem je ještě wifi router u nás je to tak že mámě bránu pak switch na 2 routeri a z routeru do pc