» Poradna » Web a internet

2 Wi-Fi routery

Mám 2 routery jeden D-link DIR-809 a TP-link TL-WR740N na půdě mám anténu a nějaký converter nebo jak bych to nazval z antény na LAN to mám zavedené do routeru D-Link a a na něm mám 2 sítě jednu 5GHZ a druhou 2,5GHZ + na půdě je switch do kterého je zaveden ten kabel lan a ze switche vedou dva kabely jeden do pokoje kde je zapojen D-Link a druhý do obýváku a ten je v přízemí a teď potřebuju aby oba dva fungovali současně, protože když zapojím ten drhuý v obýváku ten D-Link přestane fungovat a chci aby ten v obýváku měl stejné jméno jako 2,5 GHZ síť tedy Vlach-LOW a zárověn stejné heslo aby si mezi němi zařízení pohybovali dle signálu a zárověň aby 5GHZ síť zůstala nenarušena. Zárvoěn nění možnost propojit ty dva routery kabelem. Díky za odpovědi a prosím ať nejsou typu tady máš stránku a najdi si to jelikož jsem líné prase a nerad heldám :P :)

Odpovědi na otázku

Proč se ptáš znovu, když už máš hafo odpovědí?http://www.zive.cz/poradna/2-wi-fi-routery/s...

Není tam doplněná většina infromací je tam jen napsaný základ :/

+ většina z odpovědí nejde

Odpovědi byly správně. Pokud jsi to nepochopil, tak si pozvi někoho znalého.

Tady je jak to funguej teď https://postimg.org/image/l99faul4h/ nebo spíš nefunguje.

Je ti jasne, ze to co si nakreslil moze mat tisice kobinacnych nastaveni?Ja ta nechcem buzerovat, ale ked hovoris o wifi, tak wifi je zavisle na signali. O signali nieje na obrazku ani ň. Zatial vynechame super podstatnu vec, ze tam niesu ani IP adresy.

Bez IP adres se nehneme. A bez zapojení routerů také ne.

Jak je myšleno?

že chceš z jalový krávy hned tele...podle popisu dává tvůj poskytovatel málo adres pro tvé routery, i tak by ti zapojení obou wan portem na poskytovatele jednu síť neudělalo.potřebuješ natáhnout ještě jeden eth. kabel kterým připojíš svoje routery k sobě LAN portem na LAN port, přičemž musíš předem na routeru který nebude mít zapojený WAN port vypnout službu DHCP server, přenastavit LAN IP adresu do stejné sítěm ale mimo pool DHCP prvního routeru a na WiFi nastavit stejné zabezpečení a jiný kanál (na 2.4GHz vybírej 1-6-11).jestli nechápeš, co máš dělat, buďto studuj, nebo pozvi odborníka.

nebo 1-5-9-13.

Tak, jak je napsáno. Jen to je z malůvky vidět, že to máš to dost divoce zapojené. Já bych např. začal hraničním routerem a až za ním pokračoval sítí. To abys tou vnitřní sítí vládl sám, Teď jí vládne provider.